Thursday, 17/8/2017 UTC+3
Berna Atay | Kişisel Web Sayfası
Berna Atay | Kişisel Web Sayfası

Temmuz 2016 – Aylık Burç Yorumları

Temmuz 2016 – Aylık Burç Yorumları

 

 

 

Koç ve Yükselen Koç  

Sevgili Koçlar, Yönetici gezegeniniz Mars Retro sürecini tamamladı. Artık Akrep burcunda ve düz hareketine başladı.  Enerjinizin yükseldiği ve artık ortak kazanımlar, beklediğiniz maddi destekler, banka ve kredi konularında elinizdeki imkanlar ve yaratmak istediğiniz imkanlar konusunda da netik kazanmanıza yardımcı olacak. Bu ay dikkatiniz, beklediğiniz gelirlerde ve ortak kazanımlarda diyebiliriz. Eğer evliyseniz eşinizinde kazançları arttırmak, maddi avantajlar yaşamak adına önemli girişimleri devrede olabilir.

4 Temmuz’da Yengeç burcunda YeniAy gerçekleşiyor. Yuvanızda gerçekleşecek bu YeniAy sizler hem yuva yaşamınızda bir yenilik, taşınma ve tadilat gibi konular getirebilir, hem de ev alma gibi bir durumu destekleyebilir. Mars ve Yengeç yıldızlarının dost enerjisi bu konuda kaynak yaratabileceğinizi, ayrıca aileden de destekler görebileceğinizi gösteriyor. Aile büyükleri bir aradasınız, ailevi konular birlikte ortak alınacak kararlar önemli.

Temmuzun ilk günü itibari ile Venüs ve Mars destek açıdalar. Bu da maddi ve manevi anlamda rahatladığınızı göstermekte. Fakat Venüs ve Plüton arasındaki sert enerjiler para ile ilgili aşmanız gereken bazı zorlukları da göstermekte. Yani bir zorluk ve bir çözüm durumu devrede gibi.

12 Temmuz Venüs Aslan burcunda, 14 Temmuz’da Merkür Aslan burcuna geçiyor. Bu geçişler güçlü motivasyonu da getiriyor sizlere. Neşelendiğiniz ve aşk konusunda özellikle keyifli konuların içine girdiğiniz dönemler. Aslan yıldızlarından destek alıyorsunuz, kalbi boş olanlar özellikle Venüs’ün Alan burcuna geçişi ile birlikte Aşk’ta şansı yakalıyorlar. Kalbiniz boşsa aşk kapınızı çalıyor sanki sevgili Koçlar. Ayrıca devam eden ilişkilerinizde de keyifli bir dönem sizler için. Tadını çıkartın özellikle 12 Temmuz sonrasının…

20 Temmuz’da Oğlak burcunda Dolunay olacak. Sizler için bu Dolunay kariyer ve iş hedefleriniz ile son derece ilişkili. Ayrıca ebeveynlerinizi de yakınen ilgilendirmekte. Hem iş çevreniz, hem aile konularınız önem kazanırken, dikkat çekiyorsunuz. Temmuz ayına girişimizde gerçekleşen yuvanızdaki YeniAy dönemini düşünün, neye başlamak istediğinize odaklanın ve Dolunay bu konuların göründüğü ve sizlerin harekete geçtiği zamanları anlatıyor. Ayrıca ailevi konularda aya girişimizde önemliydi, ortak konular ev ve yuva yerleşiminiz, taşınma veya tadilat gibi konular, dolayısı ile dolunay zamanı hareket geçtiğiniz zamanlar olabilir. Ayrıca Aşk konusunda 12 Temmuz sonrası itibari ile çok şanslı bir evredesiniz, belki bir teklif alıyorsunuz bu son derece mümkün. Dolunay zamanları net olduğumuz, fark ettiğimiz zamanlardır bu da belki sizlerin önemli bir kararınızı açıkladığınız zamanlar olabilir. Yuva vurgusu dikkat çekiyor bu ay, dolayısı ile aile konusu sizler için önemli.  16 Temmuz civarlarında Güneş ve Uranüs sert açısı devrede olacak, bu tarihlerde aile ile ilişkilerinize daha fazla dikkat etmelisiniz. Babanızın sağlığına da dikkat etmesi önemli bu ay. Özellikle 22 Temmuz’da Güneş’in Aslan burcuna geçiş yapacağı tarih ve sonrası olası problemler varsa çözümlenir ve rahatlarsınız.

Ramazan bayramınızı kutlarım, sağlıklı ve huzurlu bir ay dilerim…

Boğa ve Yükselen Boğa

Sevgili Boğalar, Mars Retrosunu nihayet bitirdik. Hem ortak kazanımlar, hem de evliliğiniz ve ilişkiniz ile ilgili alanda yaptığı Retrolar sebebi ile brlikte iş yaptığınız kişiler, evliliğinizde sizleri zorlayan konu ve durumlar, hatta hayatınızdaki insanın yaşamını ilgilendirecek bazı zorluklar ve değişim arzusu, hem de iç dünyanızdaki sizleri zorlayan konuları fazlası ile zihninize taktığınız bazen cevaplar bulamadığınız, bazen sıkıştığınız bir dönemi kapatıyorsunuz. Umarım beklediğiniz yanıtlar sizlere ulaşmıştır. Artık Mars düz harekette, bu da birlikte yol aldığınız insanın ve sizinde yeniliklere açık olduğunuzu ve nasıl hareket etmek istediğinizi fark edebileceğinizi gösteriyor. İlişki veya evlilik ile ilgili stresli bir dönemi kapatıyorsunuz.

4 Temmuz’da Yengeç burcunda YeniAy olacak. Bu da sizlere bir yolculuk fırsatı getirecek sanki! Seyahat, eğitim, yolculuklar adına Temmuzun şanslı burçlarındansınız. Yakın çevre ilişkileriniz artıyor, yolculuk planları yapıyor ve biraz rahatlamış hissediyorsunuz.             Venüs ve Merkür artı Güneş dost burcunuz Yengeçteler ve iletişim trafiğinizde bir hayli yoğun başlıyorsunuz Temmuz ayına…

Mars ve Venüs dost enerjisi de bu ay kendisini fazlası ile hissettiriyor. Bu da genel rutininizde, ilişkilerinizde rahatlama ve aynı dilden konuşma ve kendinizi rahat hissetmenize neden olacaktır. Sadece Temmuz ilk gününe dikkat! Venüs ve Plüton sert açıdalar.  Kendinizi yormayın, stresten mümkün olduğunca uzak olmaya gayret edin.  Sizler için biraz masrafı bir ay olacak gibi, ama harcamalarınız daha çok seyahat gibi konulara duruyor.

12 Temmuzda Venüs, 14 Temmuzda ise Merkür Aslan burcuna geçiyorlar. Aslan aile, yuva konularınızı anlatmakta.  Dolayısı ile yuva ve aile ilişkileriniz önem kazanıyor. Evde vakit geçirmenin size keyif verdiği bir dönem olacak bu yıldızların geçişi sonrası.  Burcunuzun yönetici gezegeni Venüs’ün Aslan burcuna geçişi ile birlikte yaşam alanınız, evde vakit geçirmeniz de önemli olacak. Misafirleriniz olabilir, yaşam alanınız ile ilgili konular önem kazanabilir.

20 Temmuz’da Oğlak burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Sizler için bilgi aksı bu alan, dolayısı ile beklediğiniz birtakım haberler önemli gibi, belki uzak çevreler, yurtdışı ile ilgili konular, yasal konularınız varsa bu konular önem kazanabilir. Temmuz ayına başlarken Yengeç burcundaki Yeniay sizlerin bir karar alabilceğini, belki bu karar ile birlikte önemli bir dönemi başlatmak isteyebileceğinizi de göstermekteydi, belki bir girişiminizin sonucu geliyor bu tarihlerde. Bu dediğim gibi yasal bir konu olabilir. Güneş Yuva göstergeniz, Ay ise yolculuklar ve seyahatlerinizi anlatmakta, ayrıca bu gezegenlerin Uranüs ile enerjileri de gösteriyor ki, bir özgürleşme arzunuz devrede. Neden ve hangi konudan özgürleşmek istiyorsunuz? Beklediğiniz cevaplar sizleri hangi konuda rahatlatacak! Ya da almak istediğiniz kararlar çevrenizin değişmesine mi neden olacak. Evet bu dolunay zamanı bana kalırsa zihniniz çok aktif, ve genel yaşamınıza odaklanıyorsunuz. 22 Temmuz saat 12:31 itibari ile Güneş Aslan burcuna geçiyor. Yuvanızda gezinecek olan Güneş 1 ay boyunca ev ve aile yaşamınıza odaklanmanıza neden olacak. Uranüs ve Satürn’den destek alarak ilerleyecek olan Güneş sizlere bir mal konusunu da önemli olacağını göstermekte. Belki bir ev almak, bir yatırım yapmak gibi bir konuyu devreye alacak. Ailevi konular önemli ve baba figürü önemli. Onun yaşamında da önemli bir durum ve önemli kararları var gibi. Ortak konular, aile bir arada alıacak kararlar dikkat çekebilir.

Ramazan bayramınızı kutlarım, sağlıklı ve huzurlu bir ay dilerim…

İkizler ve Yükselen İkizler

Sevgili İkizler, Mars nihayet artık düz pozisyonda. Uzunca bir süredir Retro pozisyonda olması ve özellikle son 1 aydır rutin ve genel temponuzda Retrosunu sürdürmesi gösteriyor ki çok çalıştınız ve gerçekten çok yoruldunuz. Artık düz pozisyonda ve işlerinizi biraz daha yoluna koyduğunuz bir döneme giriyorsunuz. Derin nefes alabilirsiniz, emeklerinizin karşılığını alma zamanlarındasınız artık.

4 Temmuz’da Yengeç burcunda YeniAy olacak. Maddi konularda şanslı ve elinize geçebilecek toplu bir para olabileceğini gösteriyor, biraz dikkatiniz para konularında. Yengeç yıldızları size para getirirken, masraf kapısı da açabilirler aman dikkat. Özellikle Plüton ile karşıtlık yapacak olan bu gezegenler gelir-gider dengenizin bu ay hareketli olacağını da göstermekteler. Dolayısı ile elinize geçen kaynakları iyi değerlendirmeli ve planlı harcamalısınız.  YeniAy yeni kaynaklar yaratabileceğinizi ve ekonomik anlamda önemli atılımlar yapma kararı alabileceğinizi de göstermekte. Ödeme planı, konusunda ayın ilk günlerinde şanslısınız, yani aya başlarken yaptığınız plana sıkı sıkıya bağlı kalırsanız maddi konularda keyifli bir ay yaşayabilirsiniz.

Mars ve Venüs arasında gayet pozitif bir görünüm olacak bu ay. Bu da gösteriyor ki, bir süredir sizi yoran ve zorlayan konu ve koşulların mükafatını alıyorsunuz. Çok çalıştım ve hakkettiğimi kazandım diyorsunuz sanki. Hem genel rutininizi yoluna koymak konusunda şanslı, hem de genel neşenizi arttırmak için avantajlar yakalayabiliyorsunuz.

12 Temmuz’da Venüs, 14 Temmuzda ise Merkür Aslan burcunda olacak. Dost burcunuz Aslana geçiş yapacak olan bu yıldızlar, sizlere çevrede hareketlilik getiriryorlar. Yakın arkadaşlarınız ile görüşmeleriniz artarken, kuzen ve kardeşler olabilir keyifli ve neşeli bir dönem yaşamanıza destek olacaklar. Yolculuklar adına da şans yakalıyorsunuz. Sizler için bu yıldızların Aslana geçişi destekleyici ve motivasyonunuzu arttırıcı olacak diyebilirim.

20 Temmuz’da Oğlak burcunda Dolunay olacak. Para aksınız tetikleniyor. Bütçeniz, elinizdeki imkanlar, kazançlarınız ve beklediğiniz bir haber belki önemli olacak.  Temmuz ayına girerken önemli olan bütçe ve para konuları bu tarihte sonuçlarını verecek. Dolayısı ile ayağınızı yorganınıza göre uzatırsanız bu Dolunay sizleri hırpalamadan geçer. Bu tarihler tam bütçe konuları adına önemli ve biraz baskıcı olabilir. Bir diğer yandan, sanki bu dolunay size bir iş teklifi de getiriyor gibi. Mars’ın bu dolunaya güçlü desteği var. belki bir proje ve önemli bir iş konusu, anlaşması veya bir projeye başlama durumu dikkat çekerken sizler maddi olanaklarını duyuyor ve fark ediyorsunuz. Jüpiter ve Plüton arasında güçlü bağlar var, sizlere bu güzel bir iş, ortak proje ve destek getirebilir.

22 Temmuz’da Güneş Aslan burcunda olacak. Güneş’in Aslan burcuna geçmesi ve burcunuza destek olamaya başlaması da gösteriyor ki, imzalar ve anlaşmalar adına güzel bir dönem başlıyor. Temmuz ortası itibari ile seyahatler konusunda yaşadığınız avantajlar devam edecek diyebilirim. Kardeşler ve yakın çevre ilişkileriniz ayın genelinde ve Ağustos ayında da yoğun olacak.

Ramazan bayramınızı kutlarım, sağlıklı ve huzurlu bir ay dilerim…

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Sevgili Yengeçler, Mars Retrosunu tamamladık nihayet artık düz pozisyonda. Hem rutininizi, hem aşk hayatınızı anlatan alanda yaptı Retrosunu. Genel rutininiz, değiştirmek istediğiniz bazı şartlarınız, çalışma ortamlarınızdaki yoğunluk ve baskı, iş arkadaşlarınız ile bazı anlaşmazlıklar, aşka olan ihtiyacınız, anlayış ve ilgi beklemeniz, hayatınızdaki kişi ile olası sorunları gündeme getirme arzunuz derken Mars’ın enerjisi sizleri gerçekten zorlamış olmalı. Kariyer göstergeniz Mars, dolayısı ile kiminiz için iş çevrelerinizdeki değişim, belki kiminiz içinde uyum dönemi oldu tüm Mars Retro dönemi. Şimdi artık düz pozisyonda ve burcunuzu destekleyerek ilerlemekte dolayısı ile desteklere açık, sorunların altından kalkarak güç kazanıyorsunuz.

4 Temmuzda burcunuzda YeniAy olacak. Venüs ve Merkür’de burcunuzda geziniyor, neşe ve motivasyonunuz artarken Mars’tan da destek alarak kendiniz için güzel olacak birtakım kararlar ve pozitif bakış açısı ile başlıyorsunuz Temmuz ayına. Arkadaş ve dost çevrenizde sizlere destek olurken, önemli kararlar da aldığınız zamanlardasınız. Zaten Güneş burcunuzda ve sizlerde doğum günü döneminizdesiniz. Bu da sizlerin 1 yıllık bir dönemi sonlandırdığınızı yenilenmek için güçlü motivasyon duyduğunuzu da göstermekte.

12 Temmuz’da Venüs, 14 Temmuzda ise Merkür kaynaklar alanınıza geçiş yapıyorlar. Parasal konular genel olarak pozitif etkilere tabi diyebilirim. Maddi konularda bir avantaj durumunuz var, kazançlarda bir artış söz konusu. Bunun yanı sıra biraz bütçenizde hareketleniyor diyebilirim. Unutmayın Venüs kaynaklar alanınızdan geçiyor olacak ve bu da sizlerin harcama motivasyonunuzu arttıracağınız anlamına gelmekte. Fakat aileden gelecek desteklerde dikkat çekmekte. Jüpiter burcunuzu son derece dost destekliyor, bu da sizlere uyumlu ve olumlu bakış açısı getirmekte. Dolayısı ile hem burcunuzdaki Yeniay ve Jüpiterin desteği derken, sizler için keyifli başlıyor Temmuz ayı. Aşk konusu bu ay önemli! Mars’ın desteği arkanızda ve özellikle ikili ilişkilerde, aşk ve hayatınıza neşe katmak konusunda, sorunları çözmek ve bunun sizin lehinize sonuçlanması konusunda da desteklerdesiniz.

20 Temmuz’da Oğlak burcunda bir dolunay olacak. Bu tarihe dikkat edin! Birkaç gün önce ve sonrasında stres enerjisi devrede. Dolunay zamanları sizler için her zaman önem teşkil ediyor, unutmayın Ay yönetici gezegeniniz. Mars bu dolunayda son derece destekleyici fakat yinede dikkat etmeniz gereken şey iş ortağınız olabilir, eşiniz olabilir bazı konularda inatlaşmamak. Fikirsel ayrılıklar devrede olabilir.  Burcunuzda gerçekleşecek olan YeniAy kendiniz ile ilgili bir yenilik ve başlangıç kararı almanızı sağlarken, Dolunay bunu hayata geçirme ve açıklama zamanınız olabileceğinide gösteriyor. Yani birtakım beklentilerinizde dikkat çekiyor bu ay, özellikle karşınızdaki kişilerden beklediğiniz destekler. İş olabilir, eş olabilir ama ilgi ve destek beklediğinizi söylemeliyim.

22 Temmuz’da Güneş’in Aslan burcuna geçişi va kaynaklar alanınızda gezinmeye başlaması da gösteriyor ki, maddi konularınız, bütçeniz ayı kapatırken önemli olacak. Özetle, İş anlaşmaları, bağlantılar, görüşmeler adına hareketli başlıyor ve avantajlı ilerliyorsunuz bu ay. Maddi konularda ise desteklere son derece açıksınız.

Ramazan bayramınızı kutlarım, sağlıklı ve huzurlu bir ay dilerim…

Aslan ve Yükselen Aslan

Sevgili Aslanlar, Mars uzunca bir süredir yuvanızda Retro yapıyordu ve bu ay itibari ile artık düz pozisyonda.  Evde ve aile yaşamınızda etkili olabilecek değişimler Mars Retro döneminde gün yüzüne çıkmış ve değişim gereken konular fark edilmiş olmalı.  Tüm Temmuz boyunca Mars hala Yuvanızda geziniyor olacak ama bu sefer güç kazanmış durumda. Yani sorun olabilecek birçok şeyi değiştirmek ve düzenlemek adına sizlerin bir süre daha yuva konularınıza odaklanmanıza neden olmakta.

4 Temmuz’da Yengeç burcunda bir yeniay olacak.  Haritanızda 12.ev dediğimiz alanda gerçekleşecek, kendinize zaman ayırmak ve dinlenmek isteyeceğiniz dönemler. Ruhsal rahatlama arzunuz çok ön planda bu YeniAy’ın da etkisi ile birlikte. Ayrıca bu ay maddi dengeleriniz de önem kazanıyor. Merkür’ün Plüton ve Uranüs ile yapacağı zorlayıcı açıları olacak, bu da özellikle Temmuz ilk 2 haftanın sizlere biraz masraflı gelebileceğini de düşündürmekte. Zihninizde biraz da bu konular var gibi…  Bir diğer yandan da yuvanızda gezinen Mars’ın Yengeç yıldızları ile dost enerjileri de devrede, bu da hem kardeşler konusunda, hem de ailevi meselelerde bir rahatlamayı beraberinde getirecek gibi durmakta.  Yani YeniAy enerjisi aslında bir yandan da sizleri son derece destekliyor, sadece sağlığınıza, kendinize önem verin ve maddi konularda daha dengede olmaya çalışın.  16 Temmuz’da Güneş ve Uranüs arasında sert bir enerji söz konusu olacak, bu belirttiğim tarih civarlarında kendinizi çok yormamaya önem vermelisiniz.

12 Temmuz’da Venüs burcunuza geçiş yapıyor ve 14 Temmuz’da ise Merkür’ü misafir etmeye başlıyorsunuz. Bu geçişler sizleri güçlendirmeye başlarken, enerjiniz ve motivasyonunuz da yükselmeye başlıyor olur. Özellikle Venüs’ün burcunuza gelişi ile birlikte kariyer konularında şansınız da artmaya başlar. Merkür para göstergeniz, bu ayın bir kısmında bazı zorlayıcı açıları var fakar bir diğer yandan da birtakım birikim durumunuz da var gibi!

20 Temmuz’da Oğlak burcunda Dolunay olacak. Sağlık kontrolleriniz,  rutin işleriniz, genel düzeniniz adına önemli bir dolunay diyebilirim. Birlikte çalıştığınız insanlar, iletişiminizde önem kazanırken, bira zyoğun olabilirsiniz. Bu ay kendinize önem verme ve önemseme ayınız olsun sevgili Aslanlar. 22 Temmuz’da Güneş burcunuza geçiş yapıyor ve kendinizi daha enerjik ve dinç hissediyorsunuz. Fakat genel olarak şunu bilmelisiniz hem Dolunay enerjisi hem de Güneş’in Yengeç burcunda olduğu dönemler biraz kendinize önem vermelisiniz. Ayrıca Venüs ve Merkür’ün burcunuza gelişi ile birlikte bazı fırsatlara da açık oluyorsunuz. Kiminize iş adına, kiminize de maddi konularda önemli avantajlar gelmeye başlıyor…

Ramazan bayramınızı kutlarım, sağlıklı ve huzurlu bir ay dilerim…

Başak ve Yükselen Başak

Sevgili Başaklar, Mars uzunca bir süredir Retro yapıyordu ve nihayet artık düz pozisyona geçti. Sizlerin haritalarında ise iletişim, evrak işleri, bol yazmalı okumalı bir dönem geride kalıyor gibi. Yani bir nefes alıyor ve oh diyorsunuz artık, okunması gereken evraklar mı, yoksa bolca yazılı işleriniz mi bilemiyorum ama tek söyleyebildiğim zihinsel olarak da yorulduğunuz bir dönemi nihayet sonlandırıyorsunuz.  Mars tüm Temmuz ayında ise Akrep burcunda olacak, burcunuzu desteklerken sizleri biraz gezdirecek gibi duruyor, finalize ettiğiniz işlerinizin mükafatını alma zamanı diyebilirim.

4 Temmuz’da burcunuza dost Yengeç YeniAy’ı gerçekleşiyor. Yeni ortamlar ve çevrelere girebilirsiniz, ayrıca maddi ve manevi anlamda da dostlarınızdan ve bir çevreden de destekler alabilirsiniz. Venüs para göstergeniz ve Venüs’te yengeç burcunda. Ayrıca burcunuzun yönetici gezegeni Merkür’de dost burcunuz Yengeçte gezinmekte. Bu da gösteriyor ki, genel olarak sosyal ortamlardasınız ve biraz da eğlenmeye para ve vakit ayırıyorsunuz.  Bu ay Mars ve Venüs arasındaki dost enerji de kendisini hissettirmekte, bu da elinize geçebilecek bir paranın da olabileceğini gösteriyor fakat genel olarak harcamalara dikkat etmeniz gereken bir aydasınız bunu bilmelisiniz.  Özellikle Temmuza girişimiz ile birlikte maddi konularda biraz açılma riskiniz de söz konusu.  Kiminiz içinde bir işi finalize etme veya sonlandırma konusu veya durumu var gibi! Temmuz ilk 10 gün enerjiler biraz değişken, yani desteklerin olduğu kadar zorlayıcı durumlarda söz konusu.  İş ve Kariyer adına bazı stresli durumlar olabilir, belki bazı işlere zaman ayırmak isterken, bir diğer yandan da kendinizi fazlası ile yoruyor ve hırpalıyorsunuz. Özellikle Merkür’ün 6-12 Temmuz dönemi yapacağı açılar sebebi ile bana kalırsa mümkün olduğunca kendinizi hertürlü konudan izole edin derim. Zihninizi gereksiz yere zorlamayın ve yormayın.

Burcunuzda gezinen Jüpiter’in Merkür ile yapacağı destekleyici enerji ise en büyük desteğin aileden geldiğini gösteriyor. Yani olası sizi zorlayan ve sıkan bir duruma karşı çözüm üretmek adına da gayet desteklere açıksınız. Stres varsa eğer, çözüm de var diyebilirim.

12 Temmuzda Venüs ve 14 Temmuzda ise Merkür Aslan burcuna geçiş yapıyorlar.  Bu geçiş ile birlikte yıldızlar sizlere sanki dinlenin, arka planda olun, akış yakalayın der gibiler. Ayrıca bu dönemi birtakım projeleri geliştirmek ve alt yapısını oluşturmak için de değerlendirebilirsiniz.

20 Temmuz’da Oğlak burcunda bir dolunay bekliyor bizleri. Aşk eviniz Oğlak, aynı zamanda yaşamdan neşe ve keyif almak arzusu da bu dolunay enerjisinde sizler için önem kazanıyor. Fakat, Venüs’ün Aslan geçişi ve sonrasında Dolunay enerjisi derken Aşk konusunda biraz aklınız gibi, ya bir ilişkiye başlıyor ve arka planda tutuyorsunuz. Ya da hayatınızdaki insan ile biraz mesafeler devrede gibi, yani bir sebeple uzaklaşmak olabilir.  İletişiminize, ilişkinize de önem verdiğiniz zamanlarlar olacak.  22 Temmuz’da artık Güneş’in de Aslan burcuna geçiş zamanları. Aslan yıldızları sizleri içsel olarak desteklerken, biraz izole olma arzunuz da beraberinde yükselir. Yani bu ayın enerjisinde tatil fırsatı yakalamak, dinlenmek ve biraz genel rutin ve düzenden uzaklaşma arzunuz çok ön planda diyebilirim.

Ramazan bayramınızı kutlarım, sağlıklı ve huzurlu bir ay dilerim…

Terazi ve Yükselen Terazi

Sevgili Teraziler, Mars Retrosu nihayet tamamlandı ve artık bu ay itibari ile düz pozisyonda. Fakat parasal konular, para ile ilgili bazı stresler de dikkat çekti retro süreci boyunca. Ya maddi kazançlarınız adına önemli bir değişim yaşadınız, ya da bir borç konusu veya maddi bir durum son derece önemli oldu. Şimdi Mars’ın düz pozisyona geçmesi ve tüm Temmuz boyunca Akrep burcunda olması da gösteriyor ki, artık maddi konuları rayına koymaya başlıyorsunuz. Uzun süren Retro sizleri hem yakın çevre, hem de parasal konularda zorladı, kiminiz kardeşleriniz ile ilgili bir konuda bir değişim yaşadınız, onun hayatında önemli bir konu sizler için de son derece dikkat çekiciydi. İşte bu ay itibari ile şartlar nasıl olduysa veya neler değiştiyse yoluna koyma ve yeni şartlara adaptasyon ayınızdasınız.

Bu ay Yengeç yıldızları dikkat çekerken, sizlerin de dikkatleriniz biraz kariyer konularında diyebilirim. Hem Güneş’in hem de Venüs ve Merkür’ün zorlu açıları ile Temmuz ilk dönemler biraz baskı da devrede. Allahtan bayram enerjisi ile atlatıyorsunuz buradaki baskıyı, fakat sanki yine de aklınızda iş ve kariyer konuları var diyebilirim.

4 Temmuz’da Yengeç burcunda bir yeniay olacak ve kariyer konuları ile ilgili bir yeni ay sizler için. Bu biraz hedef belirliyor ve önüme bakıyorum dediğiniz bir durum gibi de aynı zamanda. Merkür’ün Plüton ve Uranüs ile sert açıları ve ayrıca Venüs’ün Temmuza girererken Plüton ile zorlu açıları aslında sizler için bu ayın son derece önemli olduğunu da gösteriyor.

Kendinize dikkat etmeli ve işlerin bir şekilde hallolacağına inanmalı ve bolca dinlenmelisiniz.

12 Temmuzda burcunuzun yönetici gezegeni Venüs Aslan burcuna geçiş yapıyor. 14 Temmuz’da ise Merkür’ün Aslan burcuna geçişi ile birlikte biraz sosyal ortamlarınız hareketlenmeye başlıyor diyebilirim. Venüs ve Merkür bu geçiş ile birlikte Satürn’den destekler almaya başlarken özellikle kendinizi daha rahat hissedersiniz. Fakat önümüzde bir de Dolunay olacak ve sizler için bu dolunay enerjisi de gayet önemli.

20 Temmuz’da Oğlak burcunda ve haritanızda ise Yuva ve kökler ile ilgili alanda gerçekleşiyor dolunay.  Yuva ve aile teması önem kazanırken, bana kalırsa iş ve iş çevreleri adına da son derece önemli bir dolunay yaşıyor olacaksınız. Siz bir öncü burç olarak, öncü burçlarda gerçekleşecek bu dolunay hali ile birçok konuya ışık tutacak. Taşınmak, ev değiştirmek veya aile ile ilgili bir durumun netleşmesi, babanın bir kararı belki önem kazanacak gibi durmakta.

İş konuları bu kadar önemliyken, özellikle Güneş’in 22 Temmuz itibari ile Aslan burcuna geçmesi ile birlikte çevreden destekler gelirken bana kalırsa sizleri mutlu edecek haberler de alırsınız. Fakat dediğim gibi yıldızların Aslan burcuna geçişleri sonrasında daha rahatsınız, öncesinde hareketlisiniz, hem iş çevreleri hem de ailevi konular ile ilgili durumlarda.

Ramazan bayramınızı kutlarım, sağlıklı ve huzurlu bir ay dilerim…

Akrep ve Yükselen Akrep

Sevgili Akrepler, yönetici gezegeniniz Mars’ın Retrosu bitti ve nihayet düz pozisyonda. Tüm Ay boyunca burcunuzda gezinen Mars’ın artık sizi desteklediği dönemler başlıyor, yani hem sağlık adına, hem de genel olarak yaşamınızdaki genel enerji adına işleri yoluna koymaya başlıyorsunuz.  Rutininiz ve genel düzeniniz adına da yapmak istediğiniz birçok yenilik için de artık düzen kurmak ve istediğiniz ortamı sağlamak adına destekler alıyorsunuz.

4 Temmuz’da Yengeç burcunda bir YeniAy olacak. Burcunuza dost enerjide gerçekleşen bu yeniay enerjisi ile uzak yollar ve seyahatler adına destekler alıyorsunuz. Size iyi gelecek ve sizi mutlu edecek bir seyahat organizasyonu içinde olabilirsiniz. Tatil konusunda da şanslı desteklere son derece açıksınız.   Yengeç burcunda gezinen yıldızlar sizleri desteklerken bir diğer yandan da biraz zorlu enerjilerde olacaklar. Özellikle Temmuza başlarken Venüs ve Plüton arasındaki karşıtlık da dikkat çekmekte, demekki tatilde veya uzaklarda da olsanız aslında aklınızda biraz ilişkiler konusu da var gibi! Venüs eş göstergeniz ve sizleri için Yengeç geçiş süreci önemli, belki ortak bir konu ve karar durumunuz var ve ayın ilk günlerinde biraz fikirsel ayrılıklara da açık olma riskiniz var gibi. Mars burcunzuda ve artık düz pozisyonda yani sizi sıkan ve bunaltan konuları çözmek, çözüm üretmek ve sizin lehinize çevirmek konusunda şanslısınız. Venüs ve Mars destek açısı ise 6-7 Temmuz civarlarında kendisini hissettirirken sizler de biraz daha rahat hissedersiniz.

Yıldızlar kariyere doğru kaymaka başlıyorlar, sizler için önemli bir döneme giriyorsunuz, iş hayatınız ve iş çevreleriniz dikkat çekmeye başlıyor. 12 Temmuz Venüs Aslan burcuna geçiş yapıyor ve 14 Temmuzda ise Merkür Aslan burcu seyahati başlıyor. Aslan yıldızları sizlerin iş hayatınız adına hareketliliğin artacağını gösteriyor. Genel iş yoğunlu, üstler ile ilişkiler, hedefler ve gelecek adına önem kazanırken yoğun bir dönem başlıyor sizler için. Kendinizi gösterebileceğiniz ve dikkat çekeceğiniz bir dönemdesiniz ayrıca.

20 Temmuz’da Oğlak burcunda Dolunay gerçekleşirken, her türlü kararınız açıklamalarınız ile dikkat çekebilirsiniz. Seyahat konusunda bu ay gayet şanslı bir burçsunuz ve aynı zamanda sizler için önemli kararlar ile de bu ay dikkat çekiyor. Kiminiz önemli kararları dolunay enerjisi ile alırken, hayatınıza farklı bir yön vermek isteyebilirsiniz.  Eğitim konusu da önem kazanıyor ve yurtdışı, uzaklar, seyahatler ve ticaret konusunda da hareketlilikler bu ay dikkat çekiyor ve kiminiz de beklediğiniz önemli bir haberi alıyorsunuz. Belki bir sınava girdiniz ve sonucunu Dolunay döneminde alıyorsunuz, ya da beklediğiniz önemli bir dava sonucu vardır diyelim ki, dolunay zamanı bunu duyuyorsunuz gibi… Dolunay farkında olunan enerjileri barındırırken sizlerin de bilgi ve iletişim aksınızda gerçekleşmesi gösteriyor ki, ya birşey duyuyor, karar veriyor ve yön veriyorsunuz.  22 Temmuz’da Güneş’in Aslan burcuna geçişi ile birlikte kariyer konusu da tekrar önem kazanıyor.  Ama dediğim gibi kiminizin iş yapış şekliniz, belki iş görüşmeleriniz, belki üstler ile ilişkileriniz veya üst kademede önemli olacak konuları tetiklerken, kiminiz de yaşamınızdaki genel enerji olarak birtakım düzenlemeler dönemindesiniz.

Ramazan bayramınızı kutlarım, sağlıklı ve huzurlu bir ay dilerim…

Yay ve Yükselen Yay  

Sevgili Yaylar, Mars Retrosu nihayet bitti ve artık düz pozisyonda ve tüm ay boyunca Akrep burcunda olacak. Akrep burcu haritanızda 12.ev dediğimiz konular üzerinde etkili bir alan, dolayısı ile olası sağlık konularında bazı problemlerinizi çözmek için güzel fırsatlar artık. Mars bir diğer yandan da aşk ve ilişkiler konusunda haritanızda söz sahibi gezegen, dolayısı ile bu konularda geçen dönemlerde yaşadığınız bazı sorunlarınızı da çözme dönemindesiniz. Kiminizin de enerji ve eforu biraz çocuklar ile ilgili konularda da olabilir ama bu ay itibari ile dediğim gibi Mars artık düz pozisyonda ve sizi zorlayan, sağlık olabilir, genel aşk ve motivasyon veya çocuk sorumluluğu gibi konularda rahatlama dönemi başlıyor.

4 Temmuz’da Yengeç burcunda YeniAy olacak.  Ortak kazanımlar, maddi konular ve beklenen kazanç arttırımı gibi konuları tetikliyor olacak bu yeniay enerjisi. Venüs ve Merkür’ün de ayın bir bölümünde Yengeçte olması gösteriyor ki, eş veya aile de olabilir bazı maddi destekler de devrede. Kiminiz kredi almak, veya finansal anlamda genişleme ve rahatlama yaşamak adına da şanslı hissediyorsunuz. Bu aya başlarken Venüs ve Plüton karşıt açısı dikkat çekiyor, dolayısı ile aya başlarken biraz maddi anlamda stresli hissedebilirsiniz. Kazanç arttırmak adına destekler evet devrede fakat bir diğer yandan da parasal konular hareketli sizler için.

20 Temmuz’da Oğlak burcunda Dolunay gerçekleşecek. Para aksınız bu Dolunay ile birlikte tetiklendiğinde ödemdeler, gider ve gelirler konusu da sizler için önem kazanıyor olacak. Dolunay’ın yönetici gezegeni Satürn burcunuzda, aslında bu sizin bir maddi destek almak, kazançlarınızı arttırmak adına destekliyor da bir diğer yandan. Yani sevgili Yay’lar para konusu bu ayın büyük bir bölümünde sizler için önemli olurken Venüs ve Merkür’ün Aslan burcuna geçişinden de destekler almaya başlıyorsunuz.  12 Temmuz’da Venüs dost burcunuz Aslanda olacak ve 14 Temmuz’da  da Merkür Aslan burcuna geçiş yapıyor. Bu yıldızların geçişi ile birlikte motivasyonunuz da yükseliyor. Seyahatler konusunda da birçok avantajlı durumlar devrede de olabilir. 22 Temmuz’da Güneş’te Aslanda olacak. İmzalar, kararlar, anlaşmalar ve uzak yerler, yolculuklar adına destekler gelirken, kiminiz de yasal bir konuda bir rahatlama yaşıyor olabilirsiniz. Resmi kurumlar ile ilgili işleriniz önem kazanabilir.

Ramazan bayramınızı kutlarım, sağlıklı ve huzurlu bir ay dilerim…

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Sevgili Oğlaklar, Mars retrosu nihayet bitti bu ay artık düz pozisyonda. Tüm ay boyunca Akrep burcunda seyahat edecek olan Mars size çevre ilişkileri adına hareketlilikler getiriyor. Öncelikle Retro döneminde bazı arkadaşlarınız ile aranızda birtakım sorunlar olmuş olabilir, ayrıca yuva ve aile ilgili konularda da bazı problemler ile uğraşmış olabilirsiniz, Marsın artık düz pozisyonda olması ve güç kazanması ile neşe ve motivasyonunuz artarken kendinizi daha dengede ve rahat hissediyorsunuz. Burcunuzu destekler konumda ve bu ay Venüs ile de gayet güzel açıları olacak.   Hayatınızda yuva, aile, aşk konularında güzel gelişmelere açıksınız.

Bu ay Yengeç burcunda birçok gezegen geçişi devrede ve karşıt burcunuz Yengeç ve 4 Temmuz’da birde Yengeç burcunda YeniAy olacak. Genel neşe ve keyfiniz yerindeyken, Mars da sizi desteklerken ve özellikle Venüs ve Mars arasında destekleyici enerjiler de söz konusuyken ilişkiler adına keyifli durumların olabileceğini düşünüyorum.  Kiminiz yeni bir ilişkiye başlarken aşk sosyal ortamlarda kapınızı çalabilir, kiminiz de evlilik veya ortak bir iş yada proje için de olabilir kolları sıvıyorsunuz gibi! Yani destekler başlıyor, kendinizi bitkin ve yorgun hisssettiğiniz dönemleri de biraz arkaya alıyorsunuz.  Ayın enerjisinde Venüs ve Merkür’ün biraz zorlayıcı açıları olacak. Temmuz ilk dönem daha çok hissediyoruz, yolculuklara çıkıyorsanız ve seyahat ediyorsanız biraz trafiğe dikkat edin, erken yola çıkın bazı aksaklıklar ve yoğunlukla karşılaşmamak adına daha planlı olun derim. 7

12 Temmuz’da Venüs Aslan burcuna geçiyor ve 14 Temmuz’da Merkür Aslan burcu geçişi ile Aslan yıldızları önem kazanmaya başlıyor. Maddi konular, parasal destekler, harcamalar ve gelir gider enerjiniz önem kazanıyor. Maddi konularda avantajlı bir döneme giriyorsunuz, beklediğiniz prim olabilir, zam olabilir bu ay önem kazanıyor.

20 Temmuz’da burcunuzda Dolunay olacak. İlişkiler aksınız tetiklenirken kendiniz ile ilgili önemli bir karar da verebilirsiniz. Yönetici gezegeniniz Satürn’ün bu dolunay döneminde destek açıları var, aslında yıldızlar sanki bir proje, bir iş teklifi ve/veya ilişki ile ilgili önemli bir karar aldırıyor sizlere. Bu kararınız ile paralel olarak belki de birtakım maddi destekleri de yakalıyorsunuz gibi.  Hadi bakalım hayırlısı olsun sizler için… 22 Temmuz’da Güneş Aslan burcunda olacak. Ortak kazanımlar konusu daha da önem kazanırken, maddi avantajlar adına da dediğim gibi güzel desteklerde yakalayabilirsiniz.

Ramazan bayramızı kutlarım, sağlıklı ve huzurlu bir ay dilerim…

Kova ve Yükselen Kova

Sevgili Kovalar, Mars Retrosu nihayet bitti, haritanızın en tepo noktasında Retro yapan Mars, hem sizlere iş yoğunluğu ve tempo getirmiş, hem de genel olarak iş konularında bazı değişim veya üstler ile ilişkilerinizde biraz da zorlamıştı. Bu ay düz pozisyona geçmesi ve güç kazanması ile işleri yoluna koymak adına şanslar yakalıyorsunuz. Yani sevgili Kovalar, kiminiz iş değiştirdiniz, kiminiz de iş konusunda bayağı yoruldunuz ve zorlandınız, şimdi artık önünüze bakıyorsunuz diyebilirim. Mars ayrıca kardeş göstergeniz ve yakın çevre ilişkilerinizi de anlatmakta, dolayısı ile genel olarak Mars’ın düz pozisyona geçişi ile birlikte artık kafanızı kurcalayan veya nasıl yapsam dediğiniz konulara da daha rahat cevaplar buluyorsunuz.

4 Temmuz’da Yengeç burcunda bir yeniay olacak. Bu kendinize yeni bir düzen ve rutin yaratma arzunuzu anlatırken, kendinize ve sağlığınıza da önem veriyorsunuz. Yoğun geçen bir süreci tamamlıyorsunuz fakat hali hazırda temponuz gayet hareketli olacak özellikle Temmuz ilk yarı.

Bu ay Venüs ve Mars arasındaki destek enerji ile rutininizde rahatlamalar da devrede, yolculuklar adına da destekler söz konusu, fakat özellikle Temmuz başlarken Venüs ve Plüton arasında biraz zorlayıcı açılar söz konusu olacak.  Aile ile bir arada gibisiniz ve ailevi konular da önem kazanıyor gibi, fakat Venüs’ün ayrıca Mars ile dost enerjilerde olması da güzel, yani başta sizi sıkan veya zorlayan bir durum keyifle devam ediyor gibi. Bu bir seyahat konusu olabilir, veya ailevi bir mevzu olabilir. Merkür’ün Yengeç geçiş döneminde biraz ortak kazanımlar konusunda strese açık olabilirsiniz. ortak bütçe veya bir para mevzusu önem kazanabilir.

12 Temmuz’da Venüs Aslan burcunda ve 14 Temmuz’da da Merkür Aslan burcuna geçiş yapıyor. Karşıt burcunuz Aslana geçiş yapan bu yıldızlar ikili ilişkiler konusunu hareketlendirmeye başlıyorlar. Hayatınızdaki kişiler önem kazanıyor.

20 Temmuz’da Oğlak burcunda Dolunay olacak, bu dolunay dönemi kendinize ve sağlığınıza önem vermelisiniz.  Ruhsal ihtiyaçlarınız önem kazanırken, dinlenmeye vakit ayırmalısınız… 22 Temmuzda Güneş karşıt burcunuzda olacak. Eş ve ortaklı işler konusu ayın özellikle 22 Temmuz sonrasında sizler için önem kazanıyor. Teklifler alabilir, ilişkiniz ile ilgili önemli kararlar da alabilirsiniz. Dolunay enerjisi belki sizleri biraz derin düşüncelere çekerken, yıldızların Aslan burcuna geçmesi ve özellkle Satürn’den destek almaları sizi endişelendiren bir konunun netleşmesine de neden oluyor.

Ramazan bayramınızı kutlarım, sağlıklı ve huzurlu bir ay dilerim…

Balık ve Yükselen Balık

Sevgili Balıklar, Mars Retrosu nihayet bitti ve artık düz pozisyonda. Mars haritanızda, maddi konular, kazançlar ve harcamalar ile ilgili konularda söz sahibi, retro sürecinde maddi konularınızda birtakım hareketlenmelere neden olmuş gibi. Mars’ın Akrep burcunda Retro yapması ve burcunuzu son derece dost desteklemesi gösteriyor ki, parasal konularda halledilmesi gereken birtakım konulardan da avantajlar da yakalamış gibisiniz. Yani birşeyler oldu, belki bir dava, belki sizin hakkınız olan bir mal gibi ve siz hakkınız olanı elde ediyorsunuz gibi. Burcunuzu tüm ay boyunca destekleyecek olan Mars sebebi ile özellikle seyahatler ve tatil konularında da güçlü destekler alıyorsunuz.

4 Temmuz’da Yengeç burcunda YeniAy olacak. Burcunuzu destekleyen Yengeç yıldızları ise size kendinize zaman ayırmanız  konusunda motivasyon sağlıyor olacak. Fakat Temmuz ilk günler Venüs ve Plüton arasındaki zorlu açıda önemli diyebilirim. Bir yandan aşk ve kiminiz için de çocuklar konusu bu ay dikkat çekerken, biraz strese açık olabilirsiniz. Merkür’ün de biraz zorlandığı dönemler özellikle Temmuz ilk 10 gün, bu da dediğim gibi kiminize sevgiliniz ve kiminize de çocuklarınız ile ilgili iletişim konularında fikirsel ayrılıklar getirebilir. Ama Venüs ve Mars destek açısı ile olası problemleri kolaylıkla halledebilirsiniz. Güneş’in açıları da biraz dikkat çekiyor bu ay, özellikle sağlık göstergesi olarak Plüton ve Uranüs ile kuracağı irtibatlar da kendinize bakmanız gereken bir ayda olmanız gerektiğinin de altını çiziyor. Tansiyona dikkat edin!

12 Temmuzda Venüs ve 14 Temmuzda Merkür Aslan burcuna geçiş yapıyorlar. Rutininiz hareketleniyor bu geçişler ile birlikte. Hatta kiminiz genel rutininde birtakım değişimler de istiyorsanız bunun ile ilgili fırsatlar da yakalıyorsunuz. Evrak işleriniz artabilir, kiminiz de iş görüşmeleri konusunda şanslar yakalayabilirsiniz.

20 Temmuz’da Dolunay olacak, sosyal çevreleriniz bu dolunay enerjisi ile önem kazanıyor. Dolunayın yönetici gezegeni Satürn ise kariyer alanınızda gezinmekte, gözler biraz iş çevrelerinde. Kariyer, hedefler ve planlar derken bu ay iş konuları dikkat çekebilir açıkçası. Bana kalırsa çevrenizden beklediğiniz destekler var bu ay. 22 Temmuzda Güneş Aslan burcuna geçiyor ve günlük düzen ve genel rutininiz bu geçiş ile birlikte biraz daha önem kazanıyor sizler için.

Ramazan bayramınızı kutlarım, sağlıklı ve huzurlu bir ay dilerim…

Sevgilerimle

Berna Atay