Thursday, 17/8/2017 UTC+3
Berna Atay | Kişisel Web Sayfası
Berna Atay | Kişisel Web Sayfası

Pratik Sinastri 1 – Eşimin gezegenleri benim yükselen burcumdaysa?

Pratik Sinastri 1 – Eşimin gezegenleri benim yükselen burcumdaysa?

 

 

 

 

 

 

Hayatınızdaki insanın haritasını biliyor musunuz? Hatta hayatınızdaki kişinin haritası ve onun gezegenlerinin  sizin yaşamınızda ne kadar önemli olabileceğini?

Eşimin gezegenleri eğer benim yükselen burcumdaysa, yani astrolojik tabirle benim 1.evimdeyse, bana ne gibi etkileri olur diyorsanız ekli yazı tam sizlik…  ( 1.ev eşittir yükselen burçtur. Bizzat kişinin kendisini temsil eder… )

Hani deriz ya, bu kişi bana uğurlu geldi, ya da gelmedi diye, işte orada hep o haritalar önemli.

Bundan sonra fırsat buldukça size böyle pratik bilgiler vereceğim. O yüzden yayın başlığı Pratik sinastri 1, devamı gelecek…

Evet, bu bölümün konusu, hayatımdaki insanın gezegenleri benim yükselen burcumdaysa bana ne gibi etkileri olacaktır… 

Yükselen burcunuzu bilin öncelikle. Ve Yükselen  burcunuzun olduğu burç her ne ise, hayatınızdaki insanın yükselen burcunuz ile aynı burçta gezegeni var mı yokmu bakın ve bu gezegenin ne olduğunu saptayın. ( İnternette dünya kadar site var, hem yükselen burcunuzu bulabiliyor ve doğum haritalarınızda hangi gezegenin hangi burçta olduğunu söylüyor )  Bir örnek verecek olursam.  Yükselen burcunuz terazi olsun,  Ve hayatınızdaki insanın da terazi de herhangi bir gezegeni var mı yokmu bakın demek istiyorum.  Başka bir örnekte, yükselen burcunuz diyelim ki Koç olsun, bakın bakalım eşinizin veya sevgilinizin Koç’ta bir gezegeni var mı? Tabii tam tersine de bakın, örneğin eşinizin yükselen burcu Yay olsun, o zamanda siz kendi haritanıza bakın Yay’da herhangi bir gezegeniniz var mı diye. Sonra o gezegenin ne olduğunu not alın ve ekli detayları bir okuyun.

Şimdi eğer yoksa, yani yükselen burcunuz Boğa örneğin ve partnerinizin Boğada gezegeni yok! Ekli yazım o zaman size hitap etmiyor maalesef.   Yoksalara girersek bu uzun soluklu bir ders programı olur ki  buradaki konumuz eğer varsa J üzgünüm!

Şimdi yükselen burcunuzda eğer eşinizin veya partnerinizin ;

Güneşi varsa ; Bilmelisiniz ki, sizin idare becerinizi yükseltecektir. Size destek olacaktır.  Kendinizi kolaylıkla ona teslim edebilir ve hayatınızda son derece önemli bir kişi olacaktır. Sizi parlatmak için elinden geleni yapabilir. Zaten onunla birlikteyken parladığınızı düşüneceksinizdir. Başarılı olmanız için sizi destekleyen bir kişidir.

Ay’ı varsa ; Sizi duygusal anlamda besleyecek ve onun duyguları sizin yaşamınızda bambaşka bir pencere açacaktır.  Duygusal ihtiyaçlarınızı son derece kolay sezen ve sizin de onu duygusal olarak tamamlayabileceğiniz bir ilişkidir bu.

Merkür’ü varsa ; Sizi zihinsel olarak anlayan bir kişi ile birliktesiniz ve kolay iletişim kurabileceğinizi söyleyebilirim. Onun fikirleri size son derece mantıklı gelecek ve kesinlikle itibar edeceksinizdir. Hayatınızda her konuda size sunacağı parlak fikirler ile sizi şaşırtacak ve bolca iletişim kuracaktır.

Venüs’ü varsa ; Sizi çok mutlu etmek isteyen ve bunu kolaylıkla sunabilen sizinle birlikte olmaktan mutlu olan bir kişidir. Tüm bunun yanı sıra sizin de onunla birlikte çok daha keyifli hissedeceğinizi söylemeliyim. Her koşulda çok sempati duyacağınız ve hayatınızda olmasının sizin yaşamınınıza mutluluk getireceği bir kişi ile birlikte olduğunuzu söylemeliyim.

Mars’ı varsa ; Sizi yüreklendiren, cesaretlendiren ve girişim kapasitenizi yükseltecek bir kişi olacaktır. Fakat tüm bunun yanı sıra, sizi kolay kızdırabilir ve kolaylıkla provake edebilir aman dikkat.  Enerjinizi yükselten biri olmasının yanı sıra, onun hayatınızda olması sizi çok daha hızlandıracaktır.

Jüpiter’i varsa ;  Şans yıldızı Jüpiter hali ile şansınızı yükselten biri ile birlikte olduğunuzu gösterecektir. Hayatınızda olması ile birlikte çok daha bilge bir insan olacağınızı da gösterecektir. Eğitim de dahil olmak üzere yeni konulara karşı ilginiz de artacaktır. Bol seyahat fırsatı da yakalayabilirsiniz. Ama onunla birlikte olmaya başladıktan sonra biraz kilo sorunlarınızda artabilir!

Satürn’ü varsa ; Sorumluluk gezegenidir Satürn ve hali ile birlikteliğiniz ile birlikte sorumluluklarınız da artacaktır. Hayat belki biraz daha karamsar bir alan olmaya başlayacaktır, fakat ayaklarınızın yere basacağını da söylemeliyim.   Sizi kontrol edebilir!

Uranüs’ü varsa ; Hayatınıza gelişi ile birlikte bambaşka bir siz olabilirsiniz. Fiziksel de olmak ile birlikte yaşamdan beklentileriniz, istekleriniz de değişebilir. Sizi özgürleştirmek için elinden geleni yapan biri ile birlikte olduğunuzu söyleyebilirim.  Sizi şaşırtan biri olabilir!

Neptün’ü varsa ; Yaşamınızda oluşu ile birlikte daha akışta ve daha bilge bir insan olabilirsiniz. Sizi rahatlatmaya gönüllü olacaktır. Romantizm ve duygu gezegenidir Neptün, Venüsün bir üst oktavıdır, kolaylıkla aşık olabilirsiniz ama sizi büyülerken gerçekten karşınızdaki insanın kendini gizleme özelliği de olabilir! Kontrolsüz teslimiyete dikkat, sizi büyüleyebilir!

Plüton’u varsa ;  Dönüşüme hazır mısınız? Karizmatik bir karakteri olacak ve sizi büyüleyecektir fakat aranızda güç mücadeleleri de yaşama olasılığınız olacaktır.  Hayatınızda önemli dönüşümler onun yaşamınıza gelişi ile birlikte dikkat çekebilir. Belki yaşamınızda baskı kuracak bir kişi ile birliktesiniz, fakat sizi güçlendireceği ve büyüteceği bir gerçektir…

Sevgilerimle

Berna Atay