Thursday, 17/8/2017 UTC+3
Berna Atay | Kişisel Web Sayfası
Berna Atay | Kişisel Web Sayfası

Mars Balık burcunda… 19 Aralık 2016 – 28 Ocak 2017

Mars Balık burcunda…  19 Aralık 2016  – 28 Ocak 2017

 

 

 

Ne ister Balık!

Bütün olmak, akmak, akışta olmak, sakinlik ve derinlik ister… Duyguların evidir yani  Neptünün alanıdır, derinlikleri anlatır, en derin yaralarımızı ya da en derin hayallerimizi, ya da en derin hayal kırıklıklarımızı!

Mars ne ister?  Agresyona açıktır ve mücadele etmek ister, bir şeyleri elde etmenin stratejik yolunu da bilir, esip gürlemeyi de becerir… Dürtülerimizi, anlık kararlarımızı, harekete geçme şeklimizi Mars enerjisi ile hayata geçirirken Balık burcundaki Mars pasif enerjiye dönüşür.

Mars pasifize olur bu alanda! Yorgun hissettirir, mücadele gücünün elinden alınması gibi! Zorlayıcıdır, gerilimden kaçma arzusunda olmak, savaşacak güç ve enerjinin elinden alınması gibidir!  Agresyon beraberinde pasif agresif enerji ile zorlar!  Kontrolsüz güç güç değildir deriz ya, işte su elementi ve değişken nitelikteki bu burçta pasif agresif haline bürünür Mars, böyle olunca içe kapanır ve derin yalnızlığa da çekebilir, beklenmedik fırtınalı dalgaları da coşturabilir…

Yani işin özeti Mars artık Balık burcunda! Beklenmedik öfkelerin getireceği yoğun duygular ile mücadele etmek, ya da derin sessizliğe bürünüp kendi iç dünyalarımızda duygularımızı karşımıza alıp savaşmak da işin içinde…

Neptün kendi evinde yani Balık burcunda seyahat etmekte. Spritüel, duygusal, derinlik, hayaller ve beklentiler yoğun ve Balık burcunda seyahat edecek olan Mars’ın bir de Neptün ile yakın ilişkisi gündemde olacak.  Bu büyük kavuşum Yılbaşı günü aktif olacak. Mars ve Neptün’ün yakın seyahati ne demektir?

Neptün ve Mars birbirlerine uyumlanacak gibi de düşünebiliriz. Güç ( Mars ) İllüzyon ( Neptün ) bir arada olunca gücün yanlış anlaşılması, kötüye kullanılması söz konusu olabilir. Fiziksel enerjimizin düşmesi söz konusudur, ruhsal anlamda zorluklara açık olabilir, besinlerden veya ilaçlardan zarar görebiliriz.  Demekki yeniyıla girerken beslenmemiza dikkat etmeliyiz ve ilaç kullanıyorsak özellikle temkinli olmalıyız, son kullanma tarihlerine ektra önem vermeliyiz, alkol tüketiminde kontrollü olmalıyız!

Satürn Yay burcunda ve Mars’ın Balık seyahati boyunca baktığımızda Satürn ile yapacağı kontak da dikkat çekiyor olacak.  Mars ve Satürn kare açısı dediğimiz kombinasyon da gerçekleşecek… Güç ve rekabet sınavı gibi!  Mars ve Satürn rekabeti zordur, sanki rekabet istemedikçe rekabete çekiliyor gibi hissedebiliriz! Mars- Satürn sert açılarında ekonomik anlamda zorlanmalara neden olur, sahip olduklarım, olmak istediklerim diyeceğiz.  Satürn’ün Mars’a yapacağı etki kanaatkar olmamız gerektiğini de anlatmakta! Demek ki engellenmiş hissedeceğiz ve bu bizleri pasif alana çekiyor olabilecek…!

Neptün’ün evinden geçiş yapacak olan Mars derin dalgalara neden olabilecek! Denizler tanrısı Possedionun evinden geçerken sudan gelecek zararlara karşı da temkinli olabilmeliyiz…

Sevgilerimle

Berna Atay