Thursday, 17/8/2017 UTC+3
Berna Atay | Kişisel Web Sayfası
Berna Atay | Kişisel Web Sayfası

Kova Burcunda YeniAy – 28 Ocak 2017

Kova Burcunda YeniAy – 28 Ocak 2017

 

 

 

Kova burcunda gerçekleşecek YeniAy 28 Ocak 2017’de İstanbul Saati ile sabaha karşı 03:07’de gerçekleşecek.

Kova burcu, entelektüel, kendi şahsına münhasır, mantık konusunda Oğlaklar ile su götürmez bir şekilde yarışırlar. Kova burcu biraz dahi, biraz asi, ele avuca sığmaz ve kalıplara uymaz tavırları ile farklarını kendi tarzlarında ortaya koyarlar.   Kova Burcu, buluşların ve icatların gezegeni asi Uranüs ile disiplinden sorumlu Satürn tarafından yönetildiği için, kısaca ben onlara mantıklı asi diyorum.

Kısaca Özgürlüğün burcudur Kova.

YeniAy, yeni başlangıçların tohumlarını ektiğimiz dönemlerdir.  Yenilik arzumuz Kova burcu temasında olacak şimdi yani yenilikler mantıklı yanımız ile buluşurken, hayatlarımıza yansıyacak.

Özgürlük isteyeceğiz, bireysellik isteyeceğiz. Yaratıcı enerjimiz harekete geçecek, güvenlik ihtiyacımız artacak.  Yapacaklarımızın ve yapabileceklerimizin farkına varacağız.

Yeni oluşumlar, fikirler ön planda olacak, her YeniAy’da olduğu gibi!  Fakat şimdi Kova tarzında. YeniAy’ın yönetici gezegenleri Uranüs ve Satürn olunca gökyüzünde bu gezegenlerin gökyüzündeki konumları da önem kazanıyor.  Gökyüzünde bu 2 gezegenin arasında enfes bir açı var ve bu etki kontrollü bir yeniliğe işaret ediyor. Her ne kadar Uranüsün karşısında Jüpiter ilişkilerde beklenmedik yenilikleri de getirse sanki bu değişimler bir özgürleşmeye işaret ediyor.

Yeniay haritasında görünen o ki zihnimiz çok aktif, yeni buluşlara farklı açıdan bakmaya hızlı akan bir iletişim trafiğine açık olabileceğiz.   Yeniay’da Güneş ve Ay bir aradalar fakat gökyüzünde diğer gezegenler ile açısızlar.  Kral ve Kraliçedir Güneş ve Ay, diğer gezegenler ise hizmetliler olarak anılırlar, demekki bir yenilik arzusu fakat bunu nasıl yapmak istediğimizin henüz ipuçları olmayabilir. Bildiğimiz şey özgürleşmek, yenilenmek ve farklı bir yol bulmak olacak…

Olmaz dediğimiz, ihtimal vermediğimiz şeyler gelir olur belli mi olur! Biz niyet edelim, henüz yönünü çok kestiremesek de ne istediğimize odaklanalım, niyetler içinde olalım.  Kendi tarzımız ile, kendi yaşamımızda hangi konularda yenilik, özgürleşme arzusunda olduğumuza odaklanalım.

Koçlar ; Umutlarınızı yükseltecek bir Yeniay bekiyor sizleri.  Çevre ilişkilerinizi hareketlendirecek ve özellikle Yeniay’ın yönetici gezegenleri Satürn ve Uranüsün burcunuzu desteklediği bir YeniAy olacak.  Jüpiter ve Satürn arasındaki dost görünüm kariyerinizi destekliyor!  Yeni umutlar, yeni çevreler ve kariyerde yeni yollar ve yenilikler arzusundasınız.  28 Ocakta Marsın burcunuza gelişi ile hızlı akacak konular, cesareti de arkanıza alacaksınız.

Boğalar ; Kariyer alanınızda gerçekleşen YeniAy göstermekte ki, İş yapış şekliniz ile ilgili yenilikler ve özgürlük arzusundasınız.  Belki nasıl olması gerektiği konusunda henüz tam bir projeniz olmasa da arzunuz bu yönde. Farklı tekliflere açık olabilirsiniz, demekki eğer ortamınızdan memnun değilseniz CV’nizi güncellemek ve beğendiğiniz iş yerlerine göndermek beklenmedik sürpriz gelişmelere açık yapabilir sizleri.

İkizler ; Uzak çevreler, eğitimler, seyahatler alanınızda gerçekleşecek Yeniay, demekki yenibir eğitim arzuzu ile dolusunuz bu çok mümkün, yeni tecrübeler edinmek istiyorsunuz. Daha özgür düşünmek, kendinizi belki de daha uzak çevrelere göstermek istiyorsunuz. Bunlar son derece mümkün, daha çok fikirlerinizi paylaşın derim.  Çevrelerden gelecek teklifler dikkat çekebilir, beklenmedik projelerde olmanıza neden olabilir. Bir seyahat, veya bir eğitim arzusu devredeyse kesinlikle değerlendirin derim.

Yengeçler ;  Yeniay ortak kazanımlar, finansal konular ile ilgili alanda.  Bir kaynak yaratma arzusu devrede olabilir, beklenmedik sürpriz bir şekilde elinize geçecek bir kaynak olabileceğini gösteriyor bu yeniay! Para dileyin, kaynaklarımı nasıl daha iyi yönetirim deyin ve kesinlikle bir birikim için adım atın.  Yeniay’ın yönetici gezegenleri genel rutin, kariyer alanınızda dost enerjilerdeler.  Ortamınız ve iş çevrelerinizde sorumluluk almaya gönüllü olun. Kesinlikle birikim hesabı açın.

Aslanlar ; Yeniay ortaklık, evlilik ve ikili ilişkiler alanınızda ve bir birliktelik kararı almak isteyebilirsiniz.  Bir teklif alabilir, bir teklifte bulunabilirsiniz.  Yenilikler ikili ilişkiler konusunda fakat özgürleşme arzunuz da bu konularda olacak.  Karşınızdaki insanları inceliyor olabilirsiniz, henüz net bir karar vermeseniz de sanki karşınızdaki insanların tavırları bazı durumları netleştirecek.  Uranüs ve Satürn burcunuzu desteklerken alacağınız kararların sizi destekleyeceğini söylemeliyim.

Başaklar ; Yeniay genel rutininize yenilik ve değişim getirebilir. Siz de zaten genel düzeninize odaklanıyor ve genel iş ortamınızı nasıl daha sistemli ve organize bir şekilde yöneteceğinizi düşünüyor olabilirsiniz.  Sürpiz iş teklifleri alabilir, kazançlarınızı arttırabilirsiniz. Fakat yoğun bir tempoya da çekiliyor olabilirsiniz. Sistem kurmanızı istiyor yıldızlar.

Teraziler ; Yeniay Aşk evinizde ve kalbi boş Teraziler için Aşk kapıyı çalabilir.   Yeniay’ın gerçekleştiği alan aynı zamanda çocuklar alanınız.  Kiminiz Aşk, kiminiz ise çocuklar konusuna odaklanıyor olabilirsiniz.  Motivasyon bulmak istiyorum, kendime yeni bir eğlence veya bir hobi alanı yaratmak istiyorum da diyebilirsiniz. Yeniay kendiniz için birşey yapmanız gerektiğini anlatıyor diyebilirim.  Kişisel yaşamınıza odaklanın, yaratıcılığınızı besleyin derim.

Akrepler ; Yaşam alanınızda gerçekleşecek Yeniay, yuvanızda bir yenilik arzusu isteyebileceğinizi göstermekte. Belki taşınmak, belki eşyaları yenilemek olabilir, ama dikkatiniz yaşam alanınızda ve köklü yenilik arzunuzda olacak diyebilirim.  Satürn ve Uranüsün birbiri ile dost görünümü istediğiniz yenilik için cesaretli olabileceğinizi de göstermekte. Bu arzunuz ile birlikte paralel olarak temponuzda artıyor olacak.

Yaylar ; Yakın çevre ilişkilerinize odaklanıyorsunuz ve bu YeniAy çevrenizde yenilik istediğinizi göstermekte.  Belki bir seyahat istiyorsunuz, belki bir mola almak istiyorsunuz. Zihniniz aktif, parlak ve yeni fikirlere açık olabileceksiniz.  Kiminiz sürpriz bir Aşk’a kafa yoruyorsunuz! Bu yeniay’ın konusu yenilenmek istiyorum, özgürleşmek istiyorum. Yapmak istediklerim için fırsat arıyorum olacak.  Yeni ve farklı bakış açısında olun, daha derine odaklanın, yaratıcılığınızı besleyin.  Spor yapın J

Oğlaklar ; Yeniay kaynaklar alanınızda gerçekleşecek. Finansal konular var aklınızda, ya kaynak yaratmak, ya da mevcut kaynaklarınızı yönetmek konusunda olacak zihniniz.  Para ve yaşam alanınız paralel olarak öne çıkıyor diyebilirim.  Finansal durumunuz sanki yaşam alanınızdaki yenilik ile parallik gösteriyor.  Taşınma, ev değiştirme gibi durumların tetiklenmeye başlayacağını söyleyebilirim.

Kovalar ; Burcunuzda gerçekleşecek Yeniay ile dikkatler sizde sevgili Kova’lar! Kendinize dönüksünüz ve yine bizzat sizi ilgilendiren yepyeni bir başlangıç enerjisindesiniz.  Ben ne istiyorum diye sorun kendinize, farklı ve sıradışı sizi özgürleştirecek yenilikler yaratabilirsiniz yaşamınızda.  Çevrenizde yenilikler ve çevre değişimi enerjisi de bu yeniay ile birlikte parallellik gösterecek. Sürpiz bir yolculuk, seyahat konusunda avantajlar başlıyor. 28 Ocak’ta Mars’ın Koç burcuna gelişi ile enerjiniz yükseliyor.

Balıklar ; Yeniay sizi biraz kendi özelinize çekiyor, izolasyon arzunuzu tetikliyor.  Biraz  geçmiş ve gelecek temasına odaklanıyorsunuz.  Kariyer hedefleriniz ve maddi konularınız dikkat çekiyor ayrıca, yeniay’ın yönetici gezegenleri bu 2 konunun paralel olarak önemli olduğunu gösteriyor. Beklediğiniz haberleriniz olabileceğini, nasıl gelişeceğini bilmediğinizi de anlatabilir. Olumlu düşünün her ne bekliyorsanız. 28 Ocakta Marsın Koç burcuna gelişi ekonominizi hareketlendirecek. Kaynaklarınızda artış olabileceği gibi gider-gelir dengeniz de hareketleniyor…

Sevgilerimle

Berna Atay