Thursday, 17/8/2017 UTC+3
Berna Atay | Kişisel Web Sayfası
Berna Atay | Kişisel Web Sayfası

Burcunaza göre nasıl çocuklara sahip olursunuz? Nasıl yetiştirmeyi tercih edersiniz?

Burcunaza göre nasıl çocuklara sahip olursunuz? Nasıl yetiştirmeyi tercih edersiniz?

 

 

 

 

 

Koç :  Koç burcu enerjisinde bir ebeveynseniz eğer cocuklarinizin da sizin kadar hareketli olmasini bekleyebiliriz.  Dişa dönük ve sosyal olacaklardir.  Dişarda yapilacak aktivetelerden cok fazla keyif alacaktir.  Okul veya genel gelişim süreçlerinde de dikkat çeken, söylemleriyle ön planda olmaktan hoşlanan, kendilerini gostermekten keyif alan, dişa dönük, neşeli ama biraz inatçı  cocuklara sahip olabilirsiniz sevgili Koçlar.  Haritanizin enerjisi,  çocuklar konusundaki enerjiyi gibi ateş elementiyle vurgulanmakta.

 

Boğa : Sevgili Boğalar çocuklarinizin enerjisi nasıl olacak diye haritaniza baktığımızda çocuklarla ilgili alanda  toprak elementi vurgusu var.  Calişkan, derslerinde başarili, çalişmaktan keyif alan, söz dinleyen, tertipli düzenli olmak isteyen cocuklara sahip olabilirsiniz.  Tabi cok soru soracaklardir, cok fazla neden anne ya da neden baba diyeceklerdir.  Araştirmaci, disa dönük çok yönlu kisilikte çocuklara sahip olabilirsiniz. Ayrıca yabancı dillerde de yetenekli olabilirler.

 

İkizler : Sosyal, arkadaşlariyla vakit gecirmekten keyif alan, sürekli programlar yapmak  isteyen, konuşan, çok soru soran ayni zamanda bir müzik yetenegi gelişmeye müsait, bir hobi geliştirmekten keyif alacak bir çocuğa sahip olabilirsiniz.  Çocuklarla ilgili enerji sizin doğum haritaniza göre bunlari vaat ediyor, tabi çocugunuzun bireysel doğum haritasi da kişiligi icin cok cok onemli olacaktir.  Biraz hiperaktif olabilirler. İnsanlar ile bir arada olmak ve kalabalıklarda olmak isteyeceklerdir.

 

Yengeç : Öncelikle biraz sessiz sakin çocuklar olabilirler.  Çalismayi seven, kendisini sonradan ortaya koyacak, ilk fırsatta gostermeyen daha cok dinlemek ve anlamak isteyen, keşfetmekten hoşlanan çocuklar. Arkadaş  çevrelerinde de biraz suskun olmayi tercih edebilirler ama  sonradan açilacaklardir.  Sizin çocuklarinizin da enerjileri cok yuksek olacaktir.  Tabi cocugunuzun  bireysel dogum haritasi kisiligi hakkinda daha cok bilgi verecektir ama sizin dogum haritaniza gore cocuklarinizla ilgili  enerjilerde biraz daha sakin, sessiz mizacli olmalari beklenebilir.

 

Aslan :  Son derece  dişa donuk ve çok hareketli cocuklar olacaktir.  Hiper aktif dahi olabilirler. Biraz dikkat eksikliği beklenebilir,   dişarda  sosyal ortamlarda olmak isteyen, eğlenmek isteyen ve sporcu olabilecek yetenekte çocuklar. Küçüklük dönemlerinde çok kucağa  alinmak istemeyen mizaçları da olabilir. Tabi çocuğunuzun bireysel dogum haritasi cok onemli ama sizin haritaniza gore cocuk enerjiniz aktif, sosyal, gezgin ve enerjik olmaları beklenebilir.

 

Başak : Haritanızda çocuk hanenizde etkili olan vurgu yine toprak enerjisi dolayisiyla biraz daha sakin ve sessiz mizacli  cocuklarinizin olmasi beklenebilir.  Çok fazla komut almaktan hoslanmayacaktir, kendi kararlariyla hareket etmeyi cok daha fazla tercih edecektir.  Siz çok yönlendirmek durumunda lkalmazsınız.  Eleştirilerinizi de cok olgun bir sekilde karsilayacagini bekleyemeyiz çünkü eleştirilmekten pek fazla hoşlanmayan, kendi doğrulariyla hareket etmek isteyen çocuklara sahip olmaniz muhtemeldir.

 

Terazi : Öncelike sıradışı çocuklar çekiyor sizi. Doğum haritaniz biraz sosyal  olmaktan hoşlanan çocukları çekmekte, tıpkı sizler gibi.   Grup aktiviteleri içinde kendilerini son derece mutlu hissederler.  Bireysel olarak ön planda olmakran ziyade,  grupla birlikte birşeyler yapmaktan daha cok keyif alan cocuklara sahip olabilirsiniz.  Biraz da mucit enerjileri olacaktir sizin çocuğunuzun.  Zaman zaman kontrol  edilmekten hiçbir şekilde hoslanmayacaktir.  Kendi haline bırakılmaktan keyif alacaktir.  Bu yüzden çok üzerine gitmemeniz yerinde olur.

 

Akrep : Sizin cocuklariniz muhtemelen daha duygusal, zaman zaman kendine icine kapali, zaman zamanda fazlasiyla disadonuk, konuskan cocuklar olacaktir.  Enerji olarak duygusal kirginliklara acik olacagi icin  sizinle bol bol, kendi hakkinda sizin hakkiniz da sohpetler etmek isteyecektir.  Ozellikle yasi ilerledikce  kendini kapatmak degil, daha cok acmak isteyecek bir cocuk profili cikacaktir karsimiza. Genel olarak  kendisi oyunlar oynamaktan, bireysel de hareket etmekten, grup icerisinde de olmaktan son derece keyif alacaktir.

 

Yay : Sevgili YAylar nasil cocuklar size cekiyor diye dogum haritaniza baktigimizda oncelikle cok enerjik yerinde duramayan cocuklar, belki biraz zmana zaman sakarliklari olabilecek, pesinden kosmaniz gereken cocuk enerjiniz var.  Tabi cocugunuzun bireysel haritasi da son derece onemli ama siz gercekten enerjisi cok fazla yuksek cocuklara sahip olma potansiyeli dogum haritaniza gore gostermektesiniz.  Surekli evde disarda duz duvara tirmanan, enerjisini cok fazla kullanan cocuklar olacaktir.  Spor hayatina mutlaka yonlendirmenizi tavsiy ederim.

 

Oğlak : Biraz sakin, durgun mizacli cocuklar cekiyor sizin dogum haritanizin enerjisi.  Derslerinde basarili olacaktir, kendisiyle ilgili konularda belki biraz sabit fikirli olacaktir.  Cok fazla yonlendirilmek istemeyecektir.  Guzel konulara ilgisi olacaktir buyuk bir ihtimalle, resim yapmak isteyebilir, guzel sanatlara yonlendirebilirsiniz, yetenegini ona gore kontrol edebilirsiniz.  Genel olarak uyumlu mizacli ama sinirlendiginde gayet sinirlenebilen, yemek yemeyi de cok seven cok guzel cocuklara sahip olacaksinizdir.

 

Kova : Dogum haritanizda cocuk enerjisi nasildir diye baktigimizda hareketli, disa donuk, kontrol edilmek istemeyen cocuk enerjisi var.  Dolayisiyla hem  konuskan hem aktif hem disarda hem evde surekli soru soran, merak eden , okuyan arastiran, enerjisi cok yuksek cocuklara sahip olabilirsiniz.  Bu sizi biraz yoracaktir, ama cok da keyif alacaksiniz. Siz çocuğunuz ile dost olmayı başarabilen bir burç grubusunuz, çocuğunuz da baskı istemeyecek ve kendini ifade etmekten hoşlanacaktır. Erken yaşlarda bağımsızlığını ilan edebilir.

 

Balık :  Daha cok duygulariyla hareket eden, sakin mizacli, size cok bağli, ailesine son derece düşkün, gelenek ve goreneklere sahip çıkacak, yumusak mizaçli çocuklara sahip olabillirsiniz.  Doğum haritanizdaki çocuk enerjisi daha cok yumşak huylu , uyum yakalamak isteyen belki de kendini cok fazla ön plana cikartmaktan hoslanmayan çocuklara sahip olabileceğinizi gösteriyor.  Tabi çocuğunuzun bireysel doğum haritasi son derece önemli fakat sizin doğum haritaniza göre enerjiler bu sekilde.