Thursday, 17/8/2017 UTC+3
Berna Atay | Kişisel Web Sayfası
Berna Atay | Kişisel Web Sayfası

Burçlar ve Tatil Seçenekleri

Burçlar ve Tatil Seçenekleri

 

Koç : Çok enerjiktirler, dolayısı ile durgun sakin ve kimselerin olmadığı bir yerde vakit geçirmek istemez. Spor yapabileceği, eğlence hayatının olacağı bir deniz tatili keyiflendirir ama tek düze bir tatil köyü tatilinden asla bahsetmiyoruz.  Miskin değildir ve gününe birçok aktivite koymak isteyecektir. Dolayısı ile gezebileceği, hareket edebileceği yerlerde olmak aslında tam Koç’luk tur.  Ekstrem sporlara meraklıdır, dağcılık veya paraşüt ile atlamak tam da Koç enerjisi için uygundur.

 

Boğa :  Kabul edelim ruhlarında tembellik vardır sevgili Boğa’ların. Lüks tüketim de tam Boğa burcu enerjisidir. Tüm bunlar birleştiğinde ise, rahat ve konforlu aynı zamanda oradan oraya koşturmayacakları bir tatil isterler.  Çantamı aldım çıktım, hadi maceraya dalalım, çadır tatili yapalım bir Boğayı sinirlendirir. Önceden rezervasyon yapmalı ve gideceği yer hakkında da birçok  detaya hakim olmalıdır.  Yani 5 yıldızlı tatil köyü aslında tam da Boğalar içindir.

İkizler : Enerjiktir İkizler burcu insanı, aynı yerde uzun süreli kalmaktan çok hoşlanmayacaktır. Gezgin ruhludurlar. Onlar için en eğlenceli yan tatil içinde tatil fikridir. 2 gün bir yerde 5 gün bir yerde olmak mesela. 2 Gün çadırda kalabilir tam olarak uyum da sağlar, sonraki 5 gün tatil köyünde de kalır ve yine uyum sağlar. Her ortamda olur aslında, bukalemun gibidir. Ama her neredeyse hareket ister. Eğlenmelidir. Geç yatmalı ama asla erken kalkmamalıdır.  Fotoğraf çekmekten çok hoşlanır.

Yengeç :  Tatil bir Yengeç kişisi için ailesi ile rahat vakit geçireceği zamanlardır.  Deniz kenarında bir tatil Yengeç için idealdir. Midesine de düşkündürler, gittikleri yerlerde ne yenir, ne içilir öncelikleri arasındadır. Kendilerini güvende, rahat ve konforlu hissedecekleri yerlere giderler. Hatta birden fazla kez aynı mekana dahi gidebilirler, rahat hissetsinler yeterlidir. Tatil onlar için tatil anlamını taşır, yani dinlenmeleri, ayaklarını uzatmaları ve miskinlik yapmalıdırlar. Çok fazla gezip yorulmak yerine dinlenebileceği mekanlar tam Yengeçliktir.

Aslan : Tatil dendiğinde bir Aslan için akan sular durur. Para ikinci plandadır ve en güzel tatili planlar ve paradan asla kaçınmaz. Onlar için önemli olan tatilden keyif almaktır. Lüks ve pahalı bir yer mesela tam aslanlıktır. Salaş yerleri pek tercih etmeyecektir, çadır tatili mesela pek mutlu etmez Aslan insanını. Gece hayatını sever, eğlenmeye bayılır dolayısı ile gideceği yerde ilk dikkat edeceği şey, konforu ve eğlencesi olacaktır. Başta da dediğim gibi para ikinci plandadır.

Başak : Dinlenmeye en çok ihtiyaç duyan burçların başında Başak gelir. İhtiyacı olmasına rağmen bunu fark edemez bile. Burçlar arasındaki en karınca olanıdır çalışır ve çalışır, aslında tatile iş bile götürür o derece yani.  Onun için temizlik ve hijyen önemlidir. Her yerde kalamaz, her çarşafta uyuyamaz. Kendine ait bir yeri olsun ister. Yazlık sahibi olmayı sever, bu ona ihtiyacı olan rahatlığı fazlası ile sunacaktır. Aradığı hijyenik koşulları sağladığında tatilin de keyfini çıkaracaktır. Ama o tatilde bile yapacak birşeyler bulacaktır.

Terazi : Tatil dediğimizde bu burç insanının ilk aklına gelecek şeylerin başında tabiki uyku olacaktır. Dinlenmek, istediği saatte yatmak ve kalkmak onun için zaten tatil demektir. Zaman planlaması olan tatiller pek onlara göre değildir. İnsan sever ve kalabalık olmaktan da hoşlanır ama kimse ona şu saatte kahvaltıda ol diyemez. Gideceği şehrin tarihi dokusuna önem verir. Müze gezmek, tarihi mekanları keşfetmek zevk verir. Ama ehlikeyiftirler, işbirlikçi yanları her ne kadar güçlü olsa da ona uyum sağlayan insanlar ile tatile çıkmak ister. Kimse ona ne yapacağını söylemesin yeter.

Akrep : Gezmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi sever Akrepler. Tatil anlayışları da değişir, tüm tatil planlarına sıcak bakar. Kalabalık tatilleri de sever  fakat yalnız kalıp kendini dinlemek te isteyecektir, bu yüzden kolaylıkla tek başına tatile çıkabilir. Kalabalıklarda bile kendine yalnız bir ortam yaratabilir. Deniz kenarları bu burç insanı için son derece uygundur. Konforlu ve tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek, sessizliğin tadını çıkarabileceği, doğanın içinde olabileceği tatiller Akrepliktir. Keşfedilmemiş küçük butik oteller, doğa ve konforun iç içe olduğu yerler çok uygundur.

 Yay : En maceracı burçlardır Yay’lar. Mekan şöle olsun, böyle olsun diye ayrım yapmaz, sırt çantası ile dünyayı gezer banamısın demez. Yeterki gezsin ve yeni yerler keşfetsin. Öncelikle gezgin ruha sahiptirler ve en farklı ve kimsenin gitmeyi düşünmediği şehirlere, ülkelere giderler. Farklı olma çabasından dolayı değil, ne kadar farklı kültürleri gezerse o kadar beslenirler. Fotoğraf çekmek, kendi ateşini yakmak, ekstrem sporlar yapmak isterler. En ilginç mekanları mutlaka bilirler. Hayat bir maceradır, çok gezen bilir derler ve tatil fırsatlarında da maceraya yelken açarlar.

Oğlak : Dinlenmeye ihtiyaç duyan burç grubundandır Oğlaklarda. İşlerinden fırsat bulup tatile gitmeye karar verdiklerinde gidecekleri yeri çok önemserler. Huzur ararlar, sakinlik ve dinginlik ararlar. Dağ tatillerini de çok severler, deniz tatillerini de. Kültür turları da son derece keyif verir Oğlaklara, fakat kimlerle gittiği ve gideceği ortamın onun canını sıkmayacağından emin olmak ister.  Bolca kitap okurlar. Tabi işini sağlama almayı seven bir Oğlak için tatil organizasyonu da son dakika işi olmayacaktır. Planlı ve programlı olmak huzur demektir Oğlaklar için.

Kova :  Son derece değişken burç grubudur Kovalar, her ne kadar sabit burç grubu olsalar da zevkleri farklılık gösterir. Lüks bir tatil yapmayı da severler, zaman zaman sırt çantalarını alıp bir şehrin tarihi dokusunu merak edip gezgin de olabilir. Bazen lüks bazen sıra dışı yerler ve mekanlar tam Kova enerjisidir. Farklılıklardan hoşlanır, bir kalıba sığmak istemez. Çok da temkinli bir burç grubudur, zevkleri değişkenlik gösterse de son dakika bir tatil planı biraz huzurunu kaçırabilir. Gidelim nasıl olsa yer buluruz cümlesi onu çileden çıkarabilir.

 

Balık :  Bir su burcu insanı olarak deniz   tatilleri ve bunun yanı sıra  göl kenarları hoşlarına gider. Romantik tatiller isterler, rahat ve güvende hissetmek isterler. Ruh halleri değişkendir, bulundukları mekanda birden fazla ilgisini çekecek şeyin olmasından hoşlanır. Dinlenmek ve sakinlik ararken, birden çok eğlenmek isteyip gece dışarıya da çıkmak isteyebilir. Tüm bunları planlamalıdırlar.  Ama tatile çıkarken öncelikleri, ruhlarının dinlenmesi ve kendilerine gelmeleridir. Ruhum huzur bulmalı diyerek yer seçiminde bulunur.