Thursday, 17/8/2017 UTC+3
Berna Atay | Kişisel Web Sayfası
Berna Atay | Kişisel Web Sayfası

14 Haziran, Adana doğumluyum. İstanbul ile yollarımız kesiştiğinde ise orta okul çağlarındaydım… Ve eğitim hayatıma İstanbul’da devam ettim.
Ben yükselen Başak ve Güneş burcu İkizler kadınıyım, tabi gözler hemen Merkür nerede diye arıyor! Merkür’üm de İkizler burcunda ve haritamın 9.evinde, yani 9.burcunda. Tabi çalışma hayatımda dış ticaret yapmam kesinlikle sürpriz değil, tesadüf hiç değil… Çok uluslu şirketlerin İthalat ve İhracat süreçlerini yürüttüm, lojistik ile tamamladığım çalışma hayatıma ise Nokia’da jübilemi de yaparak veda ettim…
Çalışma hayatımın yanı sıra yaşamımın genelinde birçok eğitim konularına da merak duyuyordum. Kişisel gelişim her zaman en çok ilgi duyduğum alanlardı ama yağlı boya resimden, ahşap boyamaya kadar katıldığım bir çok eğitim de olmuştur. İlgimi çeken şeyi öğrenme merakım hiçbir zaman bitmeyecek sanırım. Her şeyi öğrenmek isteyen yanımı susturmam gerçekten çok zor oluyor bazen!
2005 yılında yine merak ile katıldığım Parapsikoloji Konferansı ise bakış açımda değişimlere neden oldu. Derken yaşam ve gizemler ilgimi çekmeye başladı. Hayatın anlamı, neden burada olduğumuz ve yaşam amacımız hakkında bolca düşünmeye ve araştırmalar yapmaya başladım.
Çok soru vardı ve hepsi de cevaplar bekliyordu…
2009 ise yaşamımda çok zor bir dönemin de başlangıcı olmuştu. Bu yüzden 2009 benim için hem çok zor, ama bir o kadar da değişimimi zorlayan bir yıl olmuştur. Aslında değişimin temelleri 2006 yılında atılmaya başlamıştı. Tam da Satürn düşüşü yaşadığım zamanlarda girdi hayatıma Astroloji. Geçmiş yaşamlar, karmalar ve hayat amacımız derken kendimi 2009 yılında Astrolojinin içinde buldum. Bir gizem vardı ve bu gizemi çözen şifreleri ve ip uçları benim için Astroloji’de gizliydi…
Astroloji kendimiz ve potansiyellerimiz, aynı zamanda yaşamımızdaki dönem kalitesini anlamamız adına birçok cevaplar gizlemekte. Yaşamda önümüze çıkabilecek mükafatların ve zorluklarında cevabını verebilmesi beni korkunç derecede heyecanlandırdığı için artık konu merak olmaktan çıkıp bu ilmi tüm detayı ile öğrenmeye yönelik çalışmalarım ile devam etti…
Ben meraklı bir İkizler’im ve öğrenmek ve anlamak zorundaydım. Böylelikle sevgili Hocam Öner Döşer’in kapısını çaldım. Bol okuma, bol araştırma ve üzerine 3 yıllık uzun bir eğitim süreci derken, sınav dönemlerini de başarı ile tamamlayıp ustalık belgemi aldım.
Hep söylerim Astroloji ile bir kez ilgilenmeye başladığında bir daha bırakamıyorsun diye ve tabi benim için de böyle oldu.
Herkesin hayatında katalizör rolü oynayan ya bir kimse ya da bir olay vardır. Hayatımıza mana katan ya da katacak muhtemel olaylar, bunları neden yasıyorum dediğimiz durumlar, yol ayrımı noktasına geldiğimiz o kararsız kaldığımız “AN”lar ve benzeri birçok durumda astrolojinin o eşsiz rehberliğinden yararlanmamız mümkün.
Astroloji bize şimdiye kadar anlamlandıramadığımız yaşananlara, yeni bir farkındalıkla bakıp ileriye daha güven ve inançla ilerlememize yardım eder. Karanlık yolda yürürken elimizde tuttuğumuz fener gibidir Astroloji.
O eşsiz doğum anımız, o an gökyüzünün konumu, yaşamımızı anlamlandırmada yardım ederken, gelecek günlerdeki olası önemli durumlarla ilgili de rehberlik eder. Eğer siz de astrolojinin bu eşsiz ilim ve bilgeliğinden yararlanmak istiyorsanız size ait bu özel yolculukta yanınızda yürümekten onur duyarım.
Sevgilerimle
Berna Atay