Thursday, 17/8/2017 UTC+3
Berna Atay | Kişisel Web Sayfası
Berna Atay | Kişisel Web Sayfası

Balık Burcunda Güneş Tutulması – 26 Şubat 2017

Balık Burcunda Güneş Tutulması – 26 Şubat 2017

 

Balık ve Başak aksındaki gerçekleşen Güneş ve Ay tutulması serisinin de sonuna geldik.  2025 yılına kadar bu burçlarda Tutulma olmayacak.

Tutulmaların öncelikle kadersel temaları içinde barındırdığını bilmemiz gerekmekte.  İşin içinde Ay Düğümleri var ve  böyle baktığımızda haritamızda Balık ve Başak aksında yerleşen gezegenlerimiz varsa ve aynı zamanda yine haritalarımızda Balık ve Başak aksının hangi konularda önem kazandığını bilmemiz de tutulmaların hayatlarımızın hangi sahnesinde öne çıktığını, yani hangi kadersel planın önem kazandığını anlatacaktır.

YeniAy ve Dolunayların, Ay düğümleri yakınında olduğunda Güneş ve Ay Tutulması olduğunu bilmemiz gerekiyor öncelikle.  Ay Düğümlerinin kadersel etkiye neden olması ve tutulmaların eşlik etmesi ile birlikte artık zamanı gelmiş başlangıçlar veya sonlanmaların hayat sahnemizde yerini alacağını elbette düşünebiliriz.

Tutulmaların haritamızda önemli bir gösterge üzerinde olması yaşanması olası senaryoda bizlere önemli ipucu vermekte.  Örneğin Merkürün iletişim, bilgi, zihin yapımız olduğunu düşündüğümüzde 26 Şubatta gerçekleşecek Güneş Tutulmasında eğer Merkürümüzün etki alması söz konusu ise tabii ki hayatımıza farklı bir açıdan bakmamız gerektiği, önemli kararlar alma döngüsünde olduğumuzu yorumlayabiliriz.  Belki Balık burcunda Venüs veya Ay’ımız var ve Tutulma bu gezegenlere etki ediyor.  Demekki kadersel tema ve sonlanma ve/veya yenilikler, yeni adımlar bu gezegenlerin doğasındaki konular ile ilgili olabileceğini düşünebiliriz.

Dolayısı ile sadece Güneş burcumuzdan ibaret değiliz.  Ben Balık burcu değilim ve bu tutulma benimle ilgili değil diyemeyiz!  ( Bireysel haritanız hakkında bilgi sahibi olmak ve danışmanlık almak isterseniz atayberna@gmail.com adresimden bana ulaşabilirsiniz. )

Tutulmalar kadersel, artık zamanı gelmiş olayların görünür olduğu zamanları anlatır.

Balık burcunun bu derecesinde 19 yıl önce gerçekleşen Güneş Tutulması sizlere biraz ipucu verebilir.  Her tutulma için aynı örneği hayatınıza örnekleyebilirsiniz.   Mayıs ayında Kuzey ve Güney düğümlerin artık Balık ve Başak aksından çıkarak, Kova ve Aslan aksına geçmesi de tutulma serilerinin artık Aslan ve Kovada başlayacağını göstermekte.  Demekki tutulma dönemlerini analiz ederken, benim yaşam sahnemde ne gibi etkiler getirebilir diye baktığınızda bu belirttiğim pratik uygulama en azından size minik bir ipucu da verebilir.

Tabii gökyüzü sürekli değişiyor.  Tutulmalar benzeri etkileri getirebilir desek de, aslında gökyüzü 19 yıl önceki konumunda değil! Bunu da unutmamak gerekiyor.

Evet Balık ve Başak aksındaki son tutulma, bu aksın kolay bir karmik enerjisinin olmadığını düşünmekteyim.  Başak kontrol, Balık akış ile ilişkiliyken bu aksın tetiklendiği ve Ay Düğümlerinin bu burçlarda seyahat ettiği dönemler açıkçası kolay süreçler değil diyebilirim.  Öncelikle Ülkemizin haritasında Ay Düğümleri Balık ve Başak aksındalar ve Balık burcundaki Güneş Tutulması ile bu alanda gerçekleşen tutulmaların sonuna gelmek beni sevindiriyor.   Geçmiş dönemlere baktığımızda bu aksta seyahat eden ay düğümleri ve tutulmalar, kaos dönemini anlatmaktalar.

Düzen için kaos gerekebilir!  Fakat alışma, uyumlanma derken bu düğümler tedirginlik, kaygı ve endişenin de artmasına neden olabilmekte.  Özetle Balık burcunda son kez gerçekleşen Güneş Tutulması ve Mayıs ayında burç değiştirecek düğümler derken yaşam sahnemizde de yaşadığımız belirsiz konularda daha net ve önümüzü görüyor olabiliriz.   Bu belki bir bırakış ve vazgeçiş ile hayat bulurken, belki de çok idealize ettiğimiz bir durumun yaşamımıza yansımasını anlatabilir.

26 Şubat Pazar günü Balık burcunda gezegen dizilimi var adeta.

Güneş Tutulması olması sebebi ile öncelikle yaşayacağımız güçlü bir YeniAy dolayısı ile Güneş ve Ay Balık burcundalar.  Ayrıca,   Merkür, Neptün, Kiron’da Balık burcunda olacaklar.  Balık burcunun yaratıcılık, hayaller, idealler ile ilişkisi olduğunu bilmeliyiz.  Yaşamlarımızda idealize ederek, arzulayarak katmak istediğimiz yeniliğin gerçekten bizi mutlu edip etmeyeceğini sorgulamamız gerekiyor öncelikle!

Bu Güneş Tutulması güçlü bir maneviyat enerjisine sahip ve şükretmek, hayatlarımızda hayırlı olanın hayırlarla gelmesi için dua etmek bence çok önemli ve özel.   Neptün idealizm, hayaller ve beklentilerimizin olabileceğini zaten göstermekte ve bu enerjiye baktığımızda biraz zihinsel olarak da çok emin olmadığımız koşulların hayatlarımızda öne çıkabilmesinin dikkat çekebileceğini anlatmakta. Balık bırakmak ile ilişkilidir, dolayısı ile bu tutulma ile birlikte yaşamlarımızda çıkan kişiler ve/veya bazı şartlar olabilir açıkçası.  Fakat önemli olan giden her ne ise idealize etmemek olmalıdır.  Çünkü bilmediğimiz bambaşka bir plan yaşamımızda bırakmamız ve arkamızda bırakmamız gereken konuların daha hayırlı olabileceğini uzun vadede gösterebilir.

Duygularımıza, sezgilerimize önem vermemiz gerekmekte, fakat burada hayalleri arka plana almakta fayda var derim.  Yaratıcılığımızın yüksek olması, duyguların güçlü vurgulanması söz konusu olacak. Biraz duygular sahneye çıkacak.

Tutulmanın gerçekleştiği gün gökyüzünde ayrıca Mars ve Uranüs kavuşumu söz konusu.  Koç burcunda bir arada olacak bu 2 gezegenin de enerjisi açıkçası biraz zorlayıcı! Bu da beklenmedik ve şaşırtıcı gelişmelere açık olabileceğimizi gösteriyor.  Maneviyatımızı güçlendirmek, biraz akışta olmak bizi güçlü kılacaktır.

 

Mars ve Uranüs’ün bir arada olması kaza riskine karşı dikkatli olmamız gerektiğini anlatmakta.  Güneş Tutulması ile aynı gün gerçekleşen bu etki gerçekten şaşırabileceğimiz gelişmelere neden olabilir.  Beklenmedik ve şok haberler!  Balık burcundaki Tutulmada Neptünde dikkat çekecek, yanılsamalara açık olabilmek demek.  Her duyduğumuza, her gördüğümüze dahi inanmak konusunda tereddütlerimiz olmalı!

Balık burcu haritanızda hangi alanda ve bu tutulmanın yaşam sahnenizde hangi konuları tetikleyeceğini Uzman TV Şubat burç yorumlarımda anlattım.  Ekli linki ziyaret ederek bu konuda bilgi alabilirsiniz.

http://www.uzmantv.com/konu/subat-2017-aylik-burc-yorumlari

Sağlıklı ve huzurlu başlangıçlarınızın ve kararlarınızın mutluluk getirmesini temenni ederim.

Sevgilerimle