Thursday, 17/8/2017 UTC+3
Berna Atay | Kişisel Web Sayfası
Berna Atay | Kişisel Web Sayfası

Ağustos 2016 Aylık Burç Yorumları

Ağustos 2016 Aylık Burç Yorumları

Ağustos ayında Kova burcunda gerçekleşecek Ay Tutulması ve 24 Ağustos’ta Yay burcunda kavuşum yapacak Satürn ve Mars birlikteliği son derece dikkat çeken Astrolojik göstergeler.

Öncelikle Kova burcundaki Tutulma, Ülkemizin uzaklar evi dediğimiz 9.evinde gerçekleşmekte, bu alan kanunları, mahkemeleri, hakimleri, ticareti, öğrenim görevlilerini, din adamlarını, hava yolları ve pilotları yakinen ilgilendirmekte. Kanunlar ve uygulamalar önem kazanıyor ve yeni kanunların yürürlüğe girmesi, açıklanması ve hazırlanması konularına dikkat çekiyor.

Tutulma yöneticisi Satürn ise Yay burcunda seyahat etmekte. Kova burcundaki Ay Tutulması, Ülke haritamızda bulunan Satürne destek olurken, bir diğer yandan Yay burcunda transit Satürn ile de destekleyici açıda, bu da göstermekte ki, bir takım temeller atılıyor, yeni uygulamalar başlıyor…

Mahkemeler öncelikle önemli, yurt dışı bağlantılı konular örneğin, belki yurt dışı gidiş-geliş konularında birtakım yasal düzenlemeler gündemde!

Bazı açıklamalar olacak gibi duruyor, belki de bunlara hazırlık yapılmakta ve etkileri Eylül ayında gündemde olacak gibi!  24 Ağustos’ta Mars ve Satürn kavuşum yapacaklar, yani aynı derecede birleşecekler, ülke haritamızda ise kavuşum yapacakları alan ;  Ordu, donanma, halkın sağlığı, kurallar ve yeni düzenlemeler ile de ilgili olacak. Yani yeni düzenlemeler, kurallar ve kanunlarda bir yenilik ve değişim gibi bir durumun alt yapısı ve açıklanması, yeni düzenlemeler ve uygulamalar gibi durmakta. Çalışanları, işçileri, sağlık sektörünü de ilgilendirecek yeni düzenlemeler mi olacak sorusunu gündeme taşıyor.

Eylül’de son derece hareketli olacak. Özellikle 1 Eylül’de tam da ülkemizin Kuzey ay düğümü üzerinde Güneş Tutulması olacak ve son derece önemli. Dolayısı ile önceye dönmeli ve biraz Ağustosa bakmalıyız, açıklamalar, yeni kanunlar, yeni düzenlemelerin hazırlığı Ağustos ayında başlarken, Eylül’de yeni bir sisteme hazırlanıyoruz gibi!

Hadi hayırlısı diyelim…

Koç ve Yükselen Koç

Yönetici gezegeniniz Mars 2 Ağustos itibari ile Yay burcuna geçiş yapıyor ve tüm Ağustos boyunca da Yay burcunda olacak.  Satürn’de Yay burcunda ve Mars’ın da bu alanda seyahat etmesi ile birlikte sizler için önemli bir dönem diyebilirim. Satürn sorumluluk ve disiplinden sorumlu bir gezegen olarak yönetici gezegeniniz ile kavuşması kariyer konularında önemli bir durumun olacağını da düşündürüyor.  Bir süredir hazırlandığınız konuları bir düşüşün derim, eğitim almak veya bir sınav durumu olabilir sizler için, şimdi biraz çalışma ve sorumlulukları arttırma dönemi. 24 Ağustos’ta Satürn ve Mars bir aradalar dolayısı ile bu tarihler sizler için dikkat çekiyor.   Kiminiz eğitime bir bütçe ayırıyorsunuz bu ay, yani sevgili Koçlar yıldızlardan destek alıyorsunuz ama yorulduğunuz ve çalışmanız gereken de bir dönemdesiniz.

Merkür tüm ay boyunca  Başak burcunda olacak ve 5 Ağustos itibari ile Venüs’te Başak yolculuğuna başlıyor. Başak yıldızları sizleri çalıştırırlar ve temponuzu yükseltirler ama bunun yanı sıra genel temponuzda da sizleri motive edecek ve rahatlatacak durumların da olacağını söylemeliyim. Merkür 29 Ağustos itibari ile durağan pozisyonda ve 31 Ağustos itibari ile de Retroya başlıyor olacak. Rutininiz Eylül döneminde son derece hareketkenmeye başlıyor. Merkür Retrosunu daha çok Eylül döneminde hissediyor olurken, genel düzen ve rutin konularında biraz eski konular gündeminizde olabilir. 5-9 Ağustos tarihleri arasında Merkür ve Satürn enerjileri biraz zorlayıcı. Bu dönem iletişime ve kendinizi ifadenize dikkat etmelisiniz. Özellikle çalışma arkadaşlarınız ve birlikte iş yaptığınız insanlar ile olan konularda. 12-16 Ağustos ise Venüs ve Satürn arasında zorlu bir enerji olacak, bu da ortak konular, evliyseniz eşiniz ile olan ilişkiniz, ayrıca maddi konularda bir stresi de tetikleyebilir.

2 Ağustos Dost burcunuz Aslan’da bir YeniAy olacak. Aslan yıldızları sizlere aşk getirebilirler, yolculuklar ve seyahatler konusunda da neşeli ve şanslı başlangıçlar yaparken, kişisel motivasonunuza da odaklanıyor ve eğlenceli birtakım organizasyonlara da giriyorsunuz gibi. Yaratıcılığınız artıyor bu yeniay ile birlikte.

18 Ağustos’ta Kova burcunda Ay Tutulması olacak. Ay tutulmasının etkisi sizler için Sosyal enerjiniz, eğlence biçiminiz, yaşama umutla bakışınız ve Aşk hayatınız ile ilgili konuları tetikliyor. Bu tutulma burcunuzu destekliyor ve bir çevre değişimi de yaşıyor olabilirsiniz.  Uranüs bu ay önem kazanıyor!  Tutulma Kova burcunda ve yöneticisi Uranüs ile destek açıda ve Uranüs ise burcunuzda gezinmekte. Demekki sosyal ortamlar, genel yaşam motivasyonunuz dikkat çekerken siz kendinizi biraz özgür de hissetmek istiyorsunuz.  Dolayısı ile sürprizlere de açık bir aydasınız, ne de olsa burcunuzdaki Uranüs ile bir konuda özgürleşmek istiyor gibisiniz ve bunu bizzat kendiniz ile ilgili yaşıyorsunuz. Ya yaşama farklı bir açıdan bakıyor ve yenileniyorsunuz, ya da bir konudan özgürleşmek için girişimleriniz de devrede…  22 Ağustos itibari ile Güneş Başak burcunda, tempo konusu genel olarak önem kazanırken, sizler genel düzeninize odaklanıyorsunuz.

(Ayın daha detaylı yorumları için haftalık yorumlarımı takip edebilirsiniz. Twitter@BernAtay Facebook : www.facebook.com/atayberna  )

Boğa ve Yükselen Boğa

Sevgili Boğalar, yönetici gezegeniniz Venüs 5 Ağustosa  kadar yuvanızda gezinmekte ve sonrasında da Başak burcuna geçiş yapacak. Ağustos ilk hafta aile, yuva ve ev yaşamınız önemli ve 5 Ağustos sonrasıda aşk ve yaşam neşesi ile Venüs sizlere güzel bir sürpriz de getiriyor gibi. Bu sürpriz kiminize bir aşk ve kiminize de bir bebek müjdesi getirebilir. Genel enerjilere baktığımızda Venüs’ün burcunuzu desteklediğini söyleyebilirim fakat bir diğer yandan da özellikle 12-16 Ağustos dönemide biraz strese açık olacak gibi.  Kendinizi baskı altında hissetme olasılığınız da yüksek diyebilirim, özellikle belirttiğim tarihler arasında. Genel temponuz ve genel düzeninizde değiştirmek istediğiniz konularınız olabilir. İkili ilişkiler açsından da bu tarihler kritik.  Merkür’de Başak burcunda geziniyor ve ay sonunda durağan ve Retro pozisyona hazırlanıyor. Merkür Retrosunu kendisini daha çok Eylül’de hissettirecek ama dediğim gibi ayı finalize ederken de önem kazanıyor olacak. Merkür para göstergeniz ve aynı zamanda aşk ve ilişkiler ve çocuklar ile ilgili konularda söz sahibi olarak da dikkat çekiyor. Demek ki bu ay özellikle Aşk’ta ve çocuklar ile ilgili girişimlerde ve başlangıçlarda bazı konular Eylülde tekrar dikkatiniz de olacak.

Mars 2 Ağustos itibari ile Yay burcunda geçiş yapıyor ve bu ay Satürn ile yakın enerjisini hissettiriyor. 24 Ağustos dönemi Mars ve Satürn buluşması gerçekleşiyor. Para ilk dikkat çeken durum ve konu sizler için, aynı zamanda ortak bütçe konusu da önem kazanıyor. Ortaklı işler ve kariyer ile ilgili konular da bu kavuşum enerjisi ile önem kazanıyor. Acaba para konusunda birtakım değişimler mi yaşamak istiyorsunuz? Yani iş değiştirmek, gelirlerin size belki istediğiniz ölçüde yetmemesi ve kazanç arttırmak için girişimler gibi geldi bana. Bu aynı zamanda eşinizin de bütçesi ile ilgili bir durumu da tetikliyor gibi.

2 Ağustos’ta Aslan burcunda bir YeniAy olacak. Aslan burcu yuvanızı anlatmakta. Yaşam alanınız, ve aileniz önem kazanırken köklü kararlar almak istiyor ve önemli değişimler için harekete geçmek istiyorsunuz gibi.

18 Ağustos ise Kova burcunda Ay Tutulması gerçekleşiyor. YeniAy ve sonrasında Kova burcundaki Ay tutulması da gösteriyor ki, kiminiz işte ve kiminiz de ev yaşamınızda bir değişim yaşıyor ve bunun kararını alıyorsunuz. Dikkatler iş çevrelerinizde, iş yaşamınızdaki değişim arzusunda gibi. Zaten Mars ve Satürn enerjisi de farklı projeler düşündüğünüzü ve sizden kaynaklı veya değil gelirlerde ve kazançlarınızda bir konunun önemli olduğunu da göstermekteydi. Kova burcundaki Ay Tutulması haritanızın en tepe noktasında ve sizler iş ve kariyer ile ilgili konularda özellikle Ağustos son haftalarında önemli değişim kararları ya alıyor veya dediğim gibi birşeyi değiştiriyor ve farklı ortamlar yaratmak istiyor gibisiniz.

(Ayın daha detaylı yorumları için haftalık yorumlarımı takip edebilirsiniz. Twitter@BernAtay Facebook : www.facebook.com/atayberna  )

İkizler ve Yükselen İkizler

Sevgili İkizler, yönetici gezegeniniz Merkür tüm ay boyunca Başak burcunda olacak. Başak burcu haritanızda yuva ve aile konularınızı anlatan burç ve bu ay ailevi konular, evinizde yapmak istediğiniz düzenlemeler önem kazanıyor olacak. Merkür aynı zamanda burcunuzu da yönettiği için bu ay titiz ve pratiksiniz. Merkür ayı finalize ederken durağan pozisyonda ve Retroya hazırlanıyor olacak. Retro daha çok Eylül ayında kendisini hissettirirken yuvanızda geri hareketi ile bana kalırsa evde yerleşme, kiminiz için taşınma ve kiminiz için de eski bir konunun tekrar gündeminize gelmesine de neden olacak gibi. Bu ay,  evde veya aile içinde yeni konular da var gibi, kiminiz ise aile bir aradasınız. Kiminiz de evde bolca vakit geçiriyorsunuz.  5 Ağustos itibari ile Venüs’te Başak burcunda olacak ve yuvanızda gezinecek, bu gelişi ev ve aile konularınız ile ilgili uyum ve dengeyi de beraberinde getirecektir.  5-9 Ağustos dönemi Merkür ve Satürn açısı biraz sizleri zorlayabilir, kendinizi ifadeniz ve özellikle eş ile iletişiminizde biraz zorlanabilir, kendinizi anlaşılmıyor hissedebilirsiniz. Aile ilişkileri açısından da bu belirttiğim tarihlere dikkat etmelisiniz.  12-16 Ağustos tarihleri arası da Venüs ve Satürn sert etkisi devrede olacak.  Aşk konusunda özellikle mesafeli hissetmenize neden olabilir bu enerjiler.

20 Ağustosta Merkür ve Jüpiter bir aradalar, ilişkiniz ile ilgili önemli bir dönem diyebilirim. Önemli ilişki kararları getirebilir. Şanslı bir görünüm bu aslında, zihinsel olarak iyimserliğiniz yükselebilir. Bir anlaşma fırsatı da yakalayabilirsiniz, bu bir iş konusu olabilir. Alacağınız kararlara dikkat etmelisiniz, fazla iyimser olabilirsiniz. Mars tüm ay boyunca Yay burcunda geziniyor, yani karşıt burcunuzda ve 24 Ağustos tarihinde Mars ve Satürn bir aradalar, bir iş konusu belki sizler için sonlanma getirebilir, belki bir işi finalize ediyorsunuz, belki bir ortaklık konusunda önemli sorumluluk alıyorsunuz! Bu kavuşum bir sorumluluk alacağınızı göstermekte, bu evlilik olabileceği gibi, bir iş sorumluluğu da olabilir. Bu yüzden 20 Ağustos önemli, Merkür ve Jüpiter bir fırsatı anlatırken, Mars ve Satürn ise bir sorumluluğu ve biraz mücadeleyi anlatıyorlar. Mars ve Satürn’ün karşıt burcunuzda gezinmesi hayatınızdaki genel insanların ne kadar yanınızda veya karşınızda olduğunu da fark ettiriyor olacak sizlere. Yani dost ve düşmanınızı fark ediyorsunuz…

2 Ağustos’ta Aslan burcuna YeniAy olacak. Bu YeniAy burcunuza dost enerjilerde, sizlere bir karar getirebilir, yeni bir konuya odaklanabilir, hatta kiminiz de seyahat kararı alabilirsiniz. Bilgi ve iletişim trafiğiniz hareketli ve kardeşleriniz ile ilişkileriniz de dikkat çekici olabilir.  24 Ağustos ise Kova burcunda Ay Tutulması olacak. Hem YeniAy ve sonrasında  Ay Tutulması ( Dolunay ) bilgi, iletişim, yolculuklar ve kararlar alanınızda gerçekleşiyor olacak. Bu ay sizler için düşünceleriniz, projeleriniz, hayatınızdaki insanlar önem kazanıyor. Yuvadaki gezegenler, sonrasında rutininizi etkileyecek kararlar ve ilişkileriniz ile ilgili durumlar bu ay dikkat çekerken, dolunay ve yeniay sanki sizlere bir karar ver ve yolunda yürü diyecek gibiler. Bu yüzden bu ay kararlarınıza, fikirlerinize ve başlamak istediğiniz konularınıza odaklanmalısınız. Aklınızdan geçen fikirler önemli projelere dönüşebilir.

(Ayın daha detaylı yorumları için haftalık yorumlarımı takip edebilirsiniz. Twitter@BernAtay Facebook : www.facebook.com/atayberna  )

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Sevgili Yengeçler, Mars Retrosu nihayet bitti ve 2 Ağustos itibari ile Yay burcunda olacak ve tüm ayı Yay burcunda geçiriyor olacak. Bu geçiş sizlere yoğun tempo getiriyor olacak, enerji ve efora bu ay çok ihtiyacınız var diyebilirim.  Mars kariyer göstergeniz ve bu ay Satürn ile yakın temasta olacak, kiminize kariyer konusunda önemli bir sorumluluk verirken, kiminize de kariyer konusunda bir sonlanma getirecek olabilir. Mars ve Satürn buluşması sorumluluklarınızın arttığını ama bir yandan da genel rutininizde yorulduğunuzu ve ortam değiştirme arzunuzun da çok artabileceğini göstermekte. İş yaptığınız insanlar, iş arkadaşlarınız ile ilişkileriniz açısından da dikkat çeken bir ay! Her şeyi bırakmak ve sorumluluktan uzaklaşmak istiyorum diyebileceğiniz bir aydasınız. Yani hem angarya işleriniz çok, hem siz de biraz zorlanıyorsunuz, ve sanki ortamınızdaki kişiler de sizleri ekstra zorluyor gibi hissedebilirsiniz. Bu ayı sakin geçirmeye önem verin derim, bir diğer yandan da strese bağlı sağlık problemlerine karşı dikkat edin.

Merkür Başak burcunda tüm ay boyunca,  29 Ağustos itibari ile durağan ve sonrasında Retroya başlıyor. Eylül ayında Retrosunu çok daha fazla hissediyor olacağız. 5 Ağustos’ta ise Venüs Başak burcuna geçiş yapıyor. Başak burcu sizlerin düşüncelerinizi, hayata bakışınızı ve iletişim konularınızı anlatmakta. Merkür ve Venüs’ün bu alanda gezinmesi ve burcunuzu son derece desteklemesi ile birlikte yakın çevre ilişkileriniz hareketli ve özellikle kardeşler, kuzenler olabilir çok daha bir arada olabilirsiniz. İletişim trafiğiniz bu gezegenlerin bu alanda olması sebebi ile gayet yoğun olacak diyebilirim. Uzaklaşmak, seyahat etmek, çevre değiştirmek istiyorsunuz bazılarınız. Bir eğitim konusu da dikkat çekiyor gibi. Destekleniyorsunuz aslında, temponuz her ne kadar sizleri zorlasa ve bir değişim getirse de bir diğer yandan da çevre desteği ile kendinizi iyi de hissediyorsunuz.

Merkür ve Venüs’ün bu ay Satürn ile zorlu enerjileri devrede olacak. 5-9 Ağustos  Merkür ve Satürn arasındaki sert görünüm iletişimde yanlış anlaşılmalara ve kendinizi ifade ederken zorlanmalara neden olurken, bir karar almaya zorlanıyor gibi de hissedebilirsiniz. Zihniniz biraz yoğun olacak bu dönemlerde. 12-16 Ağustos tarihleri arasında da Venüs ve Satürn arasında sert bir açı devrede Yuva, eş veya aile olabilir konuları önem kazanıyor diyebilirim.

Bu ay maddi konularınız önem kazanıyor. 2 Ağustos Aslan burcunda YeniAy olacak. Para konuları, maddi durumunuz ve bütçeniz, ihtiyaçlarınız ve elinize geçecek bir para konusunun da olabileceğini düşündürmekte. 24 Ağustosta ise Kova burcunda Ay tutulması olacak ve bu da para konularını tetikliyor olacak. Ay tutulması aynı zamanda bir dolunay enerjisidir ve ekonominiz ile ilgili bir aksta olacağı için de genel bütçe konusu fazlası ile dikkat çekmekte.    Bu ay hem günlük temponuz ve iş hayatınız, hem de düşünceleriniz ve iletişiminiz dikkat çekerken yeniay ve dolunay enerjisi ise para konularının önemini vurgulamışken, yaşamak istediğiniz değişim veya sizleri düşündüren ve zorlayan konuların alt yapısında parasal kaynaklar olduğunu da söylemeliyim.

(Ayın daha detaylı yorumları için haftalık yorumlarımı takip edebilirsiniz. Twitter@BernAtay Facebook : www.facebook.com/atayberna  )

Aslan ve Yükselen Aslan

Sevgili Aslanlar, 2 Ağustosta burcunuzda YeniAy olacak bu da gösteriyor ki bu ayın önemli kişisi sizlersiniz, kendiniz ile ilgili önemli kararlar alma ve hayata geçirme ayınızdasınız. Doğum günü döneminizdesiniz ve ben bu vesile ile hepinize nice mutlu seneler dilemek istiyorum. Evet bu ay kararlarınız önemli olduğu kadar ilişkileriniz ve her türlü ortak projeleriniz de önemli.

Bu ay ayrıca karşıt burcunuz Kova’da bir de Ay Tutulması olacak. 18 Ağustosta gerçekleşecek Ay Tutulması aynı zamanda bir dolunay olacağı için ayın enerjisinde birşey düşünüyorum, harekete geçiyorum ve bu konu ilişkilerimi de etkiliyor olacak diyorsunuz. Bu iş ilişkisi olabileceği gibi, ortak konuları da gösterebilir, yani siz ve karşınızdaki insanlar ve bir ortaklık kararı, belki evlilik, belki de bir iş ortaklığı da olabilir. Sizlerin kararı ile başlıyor olacak bu konu her ne ise, yani bizzat sizi ilgilendiriyor diyebilirim. Unutmayın YeniAy burcunuzda gerçekleşti ve bu da sizler için önemli bir gösterge, hayatınıza neyi katmak istiyorsunuz ve yenilenmek istiyorsunuz bir düşünün bunun ile ilgili şanslara açıksınız.

Bu ay para konusu da sizler için gayet dikkat çekici diyebilirim. Para ve kaynak arttırmak adına önemli bir aydasınız. Merkür tüm ay boyunca kaynaklar alanınızda ve ayrıca parayı yöneten gezegeniniz ve gayet güçlü hareket ediyor bu ay.  Sizler için kaynaklar ve para Başak burcu enerjisinde ve uzunca bir süredir Jüpiteri kaynaklar alanınızda misafir ediyorsunuz, para konusunda şans getiren Jüpiter bir diğer yandan da masraflarınızı ve harcamalarınızı da yükseltmiş olabilir. Bu ay Merkür’de bu alanda ve 20 Ağustos’ta Merkür ve Jüpiter bir aradalar bu da bana kalırsa bir süredir beklediğiniz bir paranın elinize geçebileceğini göstermekte. Kiminiz toplu bir para alıyorsunuz, kredi çekmek istiyorsanız yıldızlar bu konuda şans veriyorlar, beklediğiniz bir para elinize geçebilir fakat her ne kadar Jüpiter ve Merkür bu konuda sizleri gayet şanslı yapsa da bu ay yıldızların biraz sert etkileri de devrede. Yani para konusu önemli… 5 Ağustos itibari ile Venüs’te kaynaklar alanınıza geliyor ve gelirler konusunda sizlere avantajlar sağlıyor, fakat altını çizmek isterim ki bu gezegenler sizlere para da harcatırlar. Hem Merkür’ün hem de Venüs’ün Başak geçişinde bazı zorlu gezegen açıları da bulunuyor. Merkür 5-9 Ağustos döneminde Satürn ile sert açılarda. 12-19 Ağustos dönemi Venüs’ün sert enerjileri devrede. Ayrıca Merkür ve Neptün arasında da zorlu açılar olacak. Bu da bu ay para yönetimine dikkat etmeniz gerektiğinin de altını çiziyor. Paranızın hesabını iyi yapın bu ay ve özellikle banka hesaplarınıza girerken şifrelerinize vs de dikkat edin.

(Ayın daha detaylı yorumları için haftalık yorumlarımı takip edebilirsiniz. Twitter@BernAtay Facebook : www.facebook.com/atayberna  )

Başak ve Yükselen Başak

Sevgili Başaklar, yönetici gezegeniniz Merkür tüm ay boyunca burcunuzda olacak ve sizi pratik, kararlı ve stratejik olmak konusunda destekliyor olacak. 5 Ağustos itibari ile Venüs’te burcunuzda gezinmeye başlıyor ve karizmanızı etkiliyor ve şanslı atılımlar konusunda da destekler getiriyor olacak. Kariyer göstergeniz Merkür ve para göstergeniz ise Venüs yönetiminde. Bu 2 gezegenin burcunuzda gezinmeye başlaması ise hem parasal, hem de kariyerde atılımlar ve fırsatlar yakalamak için son derece desteklere de açık olduğunuzun müjdecisi. Fakat bu ayın şanslı etkileri olduğu gibi, bazı zorlayıcı açıları devrede olacak, bu yüzden iyi plan yapmalısınız. Merkür ve Satürn arasında sert etki, aynı zamanda Merkür ve Neptün arasındaki karşıtlık ayın ilk haftasında kendini fazlası ile hissettirmekte, bu da sizlerin biraz umutsuzluğa kapılmanıza neden olabilir, hangi konularda özellikle iş ile ilgili olarak. Fakat bu enerjinin ayrıca size bir ilham vermesi de mümkün. Venüs ve Satürn arasındaki sert etki 12-16 Ağustos döneminde kendini hissettirmekte bu da para ile ilgili konularda biraz stres yaşayabileceğinizi de göstermekte fakat sert enerjilere inat sizi harekete geçirecek ve sizlere fırsat getirecek güzel enerjiler de yok değil. Özellikle 20 Ağustos’ta burcunuzda Jüpiter ve Merkür kavuşum açısı gerçekleşiyor ki, bu sizlere güzel bir hediye hazırlar gibi. 28 Ağustos ise Venüs ve Jüpiter kavuşum açısı devrede. Yani sevgili Başaklar, bu ay şanslısınız, elinize geçecek paralar devrede ve bir şans yakalamak konusunda da yıldızlardan güçlü destekler alıyorsunuz. Fakat dediğim gibi, ara ara yıldızlar sizleri sanki sınıyor ve sıkıştırıyorlar gibi!hem iş, hem de para ile ilgili konularda. Ben derim ki, potansiyellerinizi ve yapabileceklerinizi düşünün ve güzel destek dönemlerine odaklanarak bir sıçrayış için biraz konsantre olun. Ay sonunda Merkür Retroya hazırlanıyor, bu da gösteriyor ki, bu ay neleri düşündünüz, kendiniz ile ilgili nasıl kararlar aldınız önem kazanırken. Daha çok Eylül ayında hissedeceğiniz Merkür Retrosu ile bazı konuları tekrar gözden geçiriyorsunuz.

Zorlu enerjilere inat, çok da güzel destekler alıyorsunuz bu ay!

Mars 2 Ağustos itibari ile Yay burcunda olacak ve tüm Ay bu alanda seyahat edecek. Satürn yuvanızda gezinmekte ve Mars’ın da gelişi ile aile ve yuva konuları da önem kazanıyor. Ev de değişim, tadilat, yenilenme gibi konular olabilir, ailenizi veya sizi ilgilendirecek bir taşınma konusu da gündeminizde olabilir.

2 Ağustos’ta Aslan burcunda YeniAy olacak. Biraz izolasyon ister gibisiniz, bir dinlenme ve işlerden uzaklaşma arzusu gibi. İç dünyanıza yöneliyorsunuz ve belki de birçok konuyu bir arada düşünüyorsunuz. 18 Ağustos’ta Kova burcunda Ay Tutulması olacak. Rutin ve günlük temponuz ile ilgili konular. YeniAy ve Ay Tutulması ( Dolunay ) aksı gösteriyorki, iç dünyanızda bazı projeleri düşüyor, masaya yatırıyor ve genel rutininizde birşeye hazırlanıyorsunuz. Genel rutininizi nasıl düzenleyeceğinize de odaklanıyor olabilirsiniz. Venüs ve Merkür burcunuzda bana kalırsa sizin için nasıl yapsam acaba dediğiniz konular kendiliğinden çözümleniyor ve yoluna giriyor gibi… Biraz akışta olmaya önem vermeli ve dinlenmek istiyorsanız da dinlenmelisiniz. Güneş’in geçiş yaptığı alan gösteriyor ki, kendinize zaman ayırmak için ideal bir aydasınız.

(Ayın daha detaylı yorumları için haftalık yorumlarımı takip edebilirsiniz. Twitter@BernAtay Facebook : www.facebook.com/atayberna  )

Terazi ve Yükselen Terazi

Sevgili Teraziler, Yönetici gezegeniniz Venüs 5 Ağustosa kadar Aslan burcunda ve sonrasında da Başak yolculuğu başlıyor olacak. Yani 5 Ağustos sonrasında biraz kendinize dönük olmaya başlıyorsunuz. Bu ay Merkür’de Başak burcunda olacak. Başak yıldızları sizleri biraz dinlenmeye çekmek ister gibiler. Sakin ve plansız hareket etmek istiyorsunuz belki de, kendinize zaman ayırmak istiyorsunuz, bazı düşünce ve fikirlerinizi de gizleme eğiliminde gibisiniz. Biraz gözlemlemek ister gibisiniz çevrenizde olup bitenleri. Bu ay kendinize ve beslenmenize ve ruhsal olarak da dinlenmeye önem vermelisiniz.  Hem Merkür, Hem de Venüs’ün bu ay bazı zorlu açıları devrede olacak. Venüs sizi sembolize ediyor ve biraz yorgun hissetmenize neden oluyor gibi, ayrıca ortak kazanımlar adına ve/veya bir para konusu ile ilgili de biraz endişeli de hissetmenize neden oluyor gibi.  Merkür’ün özellikle Ağustosa başlarken hem Neptün, hem de Satürn ile yapacağı zorlu açıları rutininizi etkileyebilir. Venüs ise 12-16 Ağustos döneminde Satürn ile sert açılarda olacak ve tabi Neptün kontağı da yaşayacak. Yani bu ayın enerjisinde, genel rutininiz yoğun, seyahatleriniz de devrede fakat bir diğer yandan da siz her şeyden uzaklaşmak ve sorumluluklardan kaçmak ister gibisiniz.

Mars 2 Ağustos itibari ile Yay burcunda olacak ve 24 Ağustosta Mars-Satürn birbirleri ile yakın hareket ediyor olacaklar. Bu 2 gezegen de zorlayıcıdır, sorumluluk enerjisini anlatırken kavuşum yaptıkları alan sebebi ile kiminize bir sınav, kiminize yakın çevre ve kardeşler konusunda bir sorumluluk verebilir. Aile ve aşk konusunda da bazı sorumluluklar artıyor. Mars para göstergeniz ve aynı zamanda eş göstergesi. Satürn ise Aşk ve Yuvanızda yönetici gezegen. Şimdi bu 2 gezegenin kavuşum yapmaları ve kardeşler evinizde bir arada olmaları da sorumluluk alanınızın, kardeş, eş, para ve yuva adına önemli olacağını göstermekte.    Sorumluluk alanlarınız bu belirttiğim konularda artıyor gibi, zihinsel olarak sizleri zorlayabilir bu ay!

2 Ağustos’ta Aslan burcunda YeniAy olacak. Sosyal çevreniz, yaşam neşeniz, enerjiniz, arkadaşlarınız ile ilişkileriniz önem kazanıyor. Yeni bir çevre içine girebilir ve yeni insanlar ile tanışabilirsiniz. 18 Ağustos’ta ise Kova burcunda Ay Tutulması olacak. Kova burcundaki Tutulma ile Aşk ve kiminiz için çocuklar konusu önem kazanıyor. Yaşamdan nasıl keyif aldığınız, neler yaptığınız, sizi motive edecek konular ve uğraşlar önem kazanırken bu tutulma ile birlikte Aşk yaşamınız da gündeminizde olacak sevgili Teraziler. Venüs’ün ay boyunca gezindiği alan aşkta biraz izolasyon yaşamak istediğinizi de göstermekte, belki bir uzaklık konusu olacak, belki de gözlerden uzak bir aşk yaşıyor olacaksınız bunlar mümkün. Tutulmanın gerçekleştiği alan ve konuları başında ise yaşamdan aldığınız neşe ve keyif konuları var. Bunları sorgular gibisiniz, belki kendinize mutlumuyum diye soruyorsunuz, bu ay sizler için sessizlik ve biraz arka planda kalma durumu genel etkilerde dikkat çekerken, iç dünyanıza bazı şeyleri gereğinden fazla takma riskinizde var haberiniz olsun!

(Ayın daha detaylı yorumları için haftalık yorumlarımı takip edebilirsiniz. Twitter@BernAtay Facebook : www.facebook.com/atayberna  )

Akrep ve Yükselen Akrep

Sevgili Akrepler, yönetici gezegeniniz Mars 2 Ağustos itibari ile Yay burcunda olacak ve sizler için maddi konuları öne çıkartıyor olacak. Para zaten sizler için bir süredir son derece önemli, kaynaklar alanınızda Satürn’ü misafir ediyorsunuz bu da ya maddi anlamda bir daralma yaşadığınızı, ya da bir şeyler sahibi olduğunuz için sıkı bir ödeme planı içinde yaşadığınızı düşündürmekte. Mars sizi sembolize eden gezegen ve kaynaklar alanınıza gelip yerleşmesi ise harcamalarınızın artabileceğini ve bütçe konusunda biraz zorlanma durumunuzun da olabileceğini gösteriyor. Yani gider ve gelir dengeniz önemli bu ay! Mars aynı zamanda genel rutininizi ve günlük temponuzu da anlatmakta ve özellikle ay sonuna doğru biraz yorulabileceğinizi de göstermekte, sağlığınıza ve kendinize dikkat etmeyi ihmal etmemeli ve beslenmenize de ayrıca dikkat etmelisiniz. 24 Ağustosta Satürn ve Mars bir aradalar, özellikle bu tarihlere dikkat etmelisiniz.

Merkür tüm ay boyunca burcunuzu destekler konumda ve Başak burcunda gezinmekte. Venüs 5 Ağustos itibari ile Başak burcunda olacak bu gezegenlerin etkileri ile sosyal çevreniz hareketlenmeye de başlıyor olacak. Hayata karşı daha motive ve umut dolu olabileceğiniz güçlü destekler gelmekte.  Hem Venüs’ün hem de Merkür’ün Başak burcu geçişinde bazı zorlayıcı açıları da devrede olacak. Venüs eş ve ortak projeleriniz adına önemli bir gösterge, 12-16 Ağustos döneminde ikili ilişkilerde beklenmedik konular devrede olabilir ve ayrıca Merkür ise ortak parasal konularınızı anlatmakta, Merkür Ağustos ayında Neptün ve Satürn ile zorlu enerjilerde olacak özellikle ayın ilk 10 günü maddi konularda beklentilerinizi yükseltmemelisiniz. Ortak bir bütçe konusu, elinize geçecek bir para veya borç alma verme konuları sizler için ayın ilk 10 gününde strese açık olabilir. Yani sevgili Akrepler, neşe ve motivasyon arttırmak için desteklendiğiniz bir aydasınız fakat parasal konularda da beklentilerinizi biraz dengede bulundurmalısınız.  20 Ağustos’ta Merkür ve Jüpiter bir aradalar ve 28 Ağustosta ise Venüs ve Jüpiter kavuşum açısı kesinleşiyor. Bu da gayet şanslı etkiler aslında, ayın genelinde sürüncemede olabilecek maddi ve manevi konuların ay sonuna doğru biraz daha istediğiniz bir noktaya gelebileceğini gösteriyor. Eş ve ortak işler, ortak kararlar ve sonuç beklediğiniz konular. Dediğim gibi, birçok şeyin alt yapısında kaynaklar bulunmakta.

Haritanızın en tepe noktasında Aslan burcunda 2 Ağustos’ta YeniAy gerçekleşiyor. Yeniay yenilik arzunuzu ve genel hedeflerinizi de gözden geçirdiğiniz zamanları anlatıyor. Bazılarınız sosyal statüsünü etkileyecek kararlar almaya da açıksınız, bu kariyeri ilgilendiren bir konu ve durum, ama kiminiz içinde medeni durumunuzu ilgilendiren bir konuyu anlatmakta. Çevreniz kalabalık, arkadaşlarınızdan destekler alıyor ve sizler için önünüzdeki süreçte önemli bir karar alarak bir sorumluluk altına giriyorsunuz sanki. Mars ve Satürn büyük buluşması zaten bu ayın sizler için önemli olduğunu, önemli bir kararı artık gündeme taşıyacağınızı da gösteriyor. 18 Ağustosta Kova burcunda Ay Tutulması olacak. Kova burcu yuvanızı anlatmakta, aile ve yuva konusunu da önemli yapmakta.  Hedefleriniz ve bunları gerçekleştirmek için alacağınız aksiyon ve kararlarınız ayın 2.yarısında önem kazanıyor olacak. Bir karar alıyor ve taşınıyor musunuz? Yaşam şeklinizde değişim mi istiyorsunuz? Bunlar tutulma sonrasında sizlerin çok daha gündeminizde olacak.

(Ayın daha detaylı yorumları için haftalık yorumlarımı takip edebilirsiniz. Twitter@BernAtay Facebook : www.facebook.com/atayberna  )

Yay ve Yükselen Yay

Sevgili Yaylar, hareketli bir Ağustos bekliyor sizleri… Öncelikle 2 Ağustos itibari ile Mars’ı burcunuzda misafir etmeye başlıyorsunuz ve tüm ay boyunca da burcunuzda geziniyor olacak. Burcunuzda uzunca bir süredir Satürn bulunmakta. Satürn sorumluluk gezegeni olarak yaşamınızdaki genel tavrınız üzerinde ve hayatınızda genel olarak son 1 yıldır sorumluluklarınızın da yükseldiğini göstermekte. Mars ise enerji ve efor ile ilişkili bir gezegendir ve bu ay Satürn’e eşlik etmek üzere burcunuza geliyor. Bu da bu ayı sizler için son derece önemli yapıyor açıkçası. 29 Kasım ve 3 Aralık doğumluysanız eğer Satürn ve Mars’ın kavuşum yapmasından en çok etkiyi alan grup olduğunuzu da söylemek isterim. Bu kavuşum gösteriyor ki, harekete geçmek için zorlanıyorsunuz!  Enerjinizin ve eforunuzun da sınanması gibi bir etki, özellikle 22-26 Ağustos dönemi biraz zorlanmalara açık olabilirsiniz. Enerjinizin yükselmesi için sizi harekete geçirecek olan Mars’ın Satürn ile yakınlaşması gösteriyor ki, beklemediğiniz bazı gecikmeler ve engellenmeler de devrede olabilir. Sizlere şunu söylemeliyim, neye başlıyor veya gayret gösteriyorsanız bunun karşılığı için çabanız ve hırsınız önem kazanıyor olacak. Yılmamalı ve devam etmelisiniz. Aşk konusunda biraz problemler yaşayabilirsiniz, kiminiz içinde çocuklar ile ilgili sorumlulukları artabilir. Mars Aşk göstergeniz ayrıca iç dünyanızı da yönetiyor.  İçsel motivasyon bulmak ve enerjisini dengelemek konusunda denge yaratmalısınız.

2 Ağustos’ta burcunuzu destekleyen bir YeniAy olacak Aslan burcunda. Bu seyahatler, eğitim ve kariyere hazırlanmak için bazı girişim zamanlarında olduğunuzu göstermekte.  Haritanızda Aslan burcunun yerleşim yaptığı alan size gelecek ve hedefler konusunda daha vizyoner olma şansı ve fırsatı da getiriyor olacak. Yeni kararlar ve planlar adına destekler almaktasınız bu yeniay döneminde. 18 Ağustos’ta ise Kova burcunda Ay tutulması olacak, bu aynı zamanda bir Dolunay enerjisi ve haritanızda iletişim, seyahatler, sınavlar, kararlar, duruşmalar, davalar ve sonuçları ile ilgili konularda etki ediyor olacak. Dolayısı ile bu ay hem kararlarınız, hem alacağınız haberler hem de girişimleriniz önem kazanırken, bir yandan da neye niyet ediyor ve başlıyorsanız bunun karşılığında yılmamak, ilerlemek ve hedefinizden şaşmamak gayreti ile yola devam etmeniz gerekiyor.

Merkür tüm ay boyunca Başak burcunda olacak ve 5 Ağustos itibari ile Venüs başak yolculuğu başlıyor. Kariyer konularınız Başak burcu yönetiminde bu da gösteriyor ki iş ve çalışma konularınız önem kazanıyor. Üstleriniz ile ilişkileriniz de bir o kadar dikkat çekiyor olacak. Venüs size bir şans getirmek isterken, Merkür ise zihninizde kariyer, hedefler ve iş konularının önem kazandığını göstermekte. Fakat hem Merkür, hem de Venüs’ün bazı zorlu açıları olacak bu ay, bu sebeple genel rutininiz veya anlaşmalarınız ve ortak projeler içinde birlikte rol aldığınız insanlar ile bazı şartların değişmesine neden olabilir. Yani zihniniz iş ve kariyer, hedeflerinizde iken beklenmedik değişimlere de açık olabilirsiniz. İş değiştirme isteğiniz örneğin bu ay fazlası ile gündeminizde olabilir fakat görüşmeleriniz sizleri istediğiniz ölçüde mutlu etmeyebilir. Ay sonuna doğru, Venüs ve Jüpiter kavuşum açısı gerçekleşiyor, ayı finalize etmeden önce özellikle bu destek açı ummadığınız bir fırsatı getirebilir. Fakat 29 Ağustos itibari ile Merkür durağan pozisyonda ve 31 Ağustos itibari ile de Retroda olacak, bu da gösteriyor ki, iş ve kariyer konularında bazı durumlar Eylül’de tekrar gündeminizde olacak. Yani sevgili Yay’lar dediğim gibi çok hareketli bir ay ve bu ay denge yaratmak ve koşulları stabil tutmak büyük başarı diyebilirim.

(Ayın daha detaylı yorumları için haftalık yorumlarımı takip edebilirsiniz. Twitter@BernAtay Facebook : www.facebook.com/atayberna  )

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Sevgili Oğlaklar, 2 Ağustos’ta Aslan burcunda bir yeniay olacak. Bu yeniay maddi konuları, banka ve finans durumlarınızı, miras veya nafaka gibi konuları tetiklerken elinize geçebilecek bir paranın olabileceğini göstermekte. Aklınızda ödemeler, beklenen gelirler ve para var diyebilirim.

18 Ağustos’ta ise Kova burcunda Ay Tutulması olacak ve bu etki de bütçeniz konusunda önemli bir dönemi işaret ediyor. Yani hem yeniay ve sonrasındaki Ay tutulması ( Dolunay ) para konusunun bu ay göndeminizde önemli olduğunu gösteriyor. Ödeme planı yapıyor olabilirsiniz, gider ve gelirler önem kazanıyor ve beklediğiniz bazı paralar da elinize ulaşıyor gibi.

Bu ay sağlığa dikkat etmelisiniz, yönetici gezegeniniz Satürn Yay burcunda ve Mars 2 Ağustos itibari ile Yay yolculuğuna başlıyor. Ayrıca 24 Ağustosta gökyüzünde büyük buluşmalarına ev sahipliği yapıyor. Mars cesaret ve enerji, Satürn sorumluluk ve daralmayı anlatmaktalar ve bu 2 gezegen  haritanızda 12.ev dediğimiz alanda bir arada olacaklar. İç dünyanız, beklentileriniz, sağlığınız ve dinlenme arzunuz önem kazanıyor olacak. Mars aynı zamanda yuva göstergeniz, ve ailevi konular adına da bu kavuşum önemli, ailevi bir karar ve/veya ailede birilerinin sağlığı, sağlık masraflarında artış gibi etkiler de gündeminizde olabilir. Para bu ay hareketli diyebilirim.

Merkür tüm ay boyunca Başak burcunda geziniyor ve ay sonunda da Retroya hazırlanıyor. 5 Ağustos itibari ile de Venüs Başak burcunda olacak. Başak yıldızları sizleri desteklerler fakat hem Venüs, hem de Merkürün zorlu açıları sebebi ile biraz zihinsel olarak kararsız da hissetmenize neden olabilirler. Bir eğitim veya sınav konusu, beklediğiniz bir haber belki kiminizin gündeminde gibi.  Seyahatler konusunda şanslı bir burçsunuz, uzaklaşmak ve seyahat fırsatları yakalamak adına destekler devrede, fakat Venüsün ve Merkürün sert açıları da biraz gecikme, kararsızlıklara neden olabilir. Venüs kariyer göstergeniz 12-16 Ağustos döneminde ise Satürn ile zorlu açıda, bu dönemde özellikle iş konularında zorlabilirsiniz, uzaklaşmak ve temponuza ara vermek isteği ayın genelinde fazlası ile dikkat çekmekte. Merkür ise genel tempo ve rutininizi yöneten gezegen, dolayısı ile ayın ilk 10 günü hem Neptün ve hem de Satürn ile sert açılarda olması genel işlerinize odaklanmak konusunda da sizleri zorlayabilir. Bu ay zor enerjiler kesinlikle var ama güzel enerjiler de devrede, 20 Ağustosta Merkür ve Jüpiter kavuşumu devrede, sizlere bir emeğinizin karşılığını getiriyor gibi. Belki bir tatil fırsatı yakalıyorsunuz, belki de bir sınavı başarı ile hallediyorsunuz, kiminiz de beklediğiniz bir dava ya da duruşma konunuz varsa bunun haberini alıyorsunuz, 28 Ağustosta ise Venüs ve Jüpiter kavuşumu olacak, bu kavuşum yılın şanslı bir dönemi olduğunu da gösteriyor. Bana kalırsa aşkta şanslı dönemler 28 civarlarında çok dikkat çekiyor. Ay enerjisi değişken, fakat ayı kapatırken şanslı etkilere de açıksınız.

(Ayın daha detaylı yorumları için haftalık yorumlarımı takip edebilirsiniz. Twitter@BernAtay Facebook : www.facebook.com/atayberna  )

Kova ve Yükselen Kova

Sevgili Kovalar, 2 Ağustosta karşıt burcunuz Aslanda YeniAy olacak. Bu da dikkatinizin biraz eşinizde, ortaklı işlerinizde olabileceğini gösterirken bir teklif almaya açıksınız ve/veya bir teklifte bulunmak üzere olabileceğinizi göstermekte. Bu kiminize evlilik olarak, kiminize de iş olarak bir fırsat getirebilir. Bu ay burcunuzda 18 Ağustosta Ay tutulması olacak. Bu tutulma tam tetikliyor olayları veya konuları. Siz bir karar veriyor, harekete geçiyor ve aksiyon alıyorsunuz sanki. Vallahi evlilik veya ortaklık adına güçlü etkiler devrede sizler için, ilişkileriniz bu ay önemli, kararlarınız da bir o kadar dikkat çekici diyebilirim.

Merkür tüm ay boyunca başak burcunda olacak. Başak burcu sizler için para ve finans konularınızı anlatmakta, beklediğiniz gelirleriniz var ve elinize geçen paralar var diyebilirim. 5 Ağustos itibari ile Venüs’te Başak burcunda olacak. Aileden de para geliyor gibi, mal almak, ev sahibi olmak adına da destekleniyorsunuz. Elinize geçen paraları iyi değerlendirmeye dikkat etmelisiniz, aman buna dikkat edin derim. Hem merkür, hem de Venüs’ün bu ay zorlu açıları devrede. Özellikle Ağustos ilk 10 gün parada temkinli olmaya önem verin. Venüs ise 12-16 Ağustos döneminde Satürn’den sert enerjiler alıyor olacak. Yani aileden beklediğiniz para olabilir, elinize geçecek de olabilir fakat düşündüğünüz miktar olmayabilir, ya da almak istediğiniz bir ev olabilir, buna bütçe ayırmak isteyebilirsiniz fakat evdeki hesap çarşıya uymayabilir! Parada en şanslı dönemler 20 Ağustos dönemi, Merkür ve Jüpiter kavuşum yapıyorlar, ve ayrıca 28 Ağustos dönemi ve bu tarih şahane Venüs ve Jüpiter kavuşumu ile yılın şanslı bir zamanı diyebilirim. 22 Ağustos’ta Güneş’in de Başak burcuna geçişi ile birlikte kazançlar konusu sizler için önem kazanıyor.  Para geliyor, maddi destekler devrede oluyor, bir yatırım yapıyor veya birşey alıyorsunuz ve ödeme planı hazırlıyorsunuz gibi. Ayrıca ayın genelinde ortak işler, ortak projeler ve evlilik konusu da dikkat çekmekte, belki bir iş birliği ve ortak bir proje ile kazançları arttırmak adına adımlar da devrede olabilir, bunlar mümkün açıkçası.

2 Ağustos itibari ile Mars artık Yay burcunda olacak. Gçen dönemlerde iş adına fazlası ile sizi zorlayan ve yoran hatta birçoğunuza iş konusunda önemli tecrübeler veren Marstan nihayet kariyer alanınızdan çıkıyor ve Yay burcuna geçiş yapıyor. Fakat Mars kariyer göstergeniz, bu da Mars’ın kariyer alanınızdan çıkması ile işlerin biraz daha oturduğu bir dönemde olduğunuzu fakat bu sefer iş konusunda önemli bir sorumluluk alabileceğiniz bir ayda olduğunuzu gösteriyor. Bu ay Mars ve Satürn büyük buluşması devrede. 24 Ağustosta kesinleşecek olan bu enerji ile belli ki bir sorumluluk geliyor sizlere.  Burcunuzu destekler pozisyonda olmaları sevindirici fakat yine de işler konusunda hala biraz strese açıksınız. Arkadaş çevrenizde de değişimler var gibi bu ay, hatta bir çevre değişimi de devrede olabilir. Acaba bu ay iş değişimi mi istiyorsunuz!

(Ayın daha detaylı yorumları için haftalık yorumlarımı takip edebilirsiniz. Twitter@BernAtay Facebook : www.facebook.com/atayberna  )

Balık ve Yükselen Balık

Sevgili Balıklar, 2 Ağustosta Aslan burcunda YeniAy olacak ve sizlerin haritalarında genel düzen, günlük rutin ve temponuz ile ilgili alanda gerçekleşiyor olacak. Yeni bir düzen oluşturmak adına destekler alıyorsunuz. YeniAy beslenmenize önem verdiğiniz, sağlığınız ile ilgilenmek istediğiniz bir dönemde olduğunuzu da göstermekte. Rutininiz adına da yoğunluk devam ediyor olacak ayrıca. Güneş 22 Ağustosa kadar Aslan burcunda olacak, bu da gösteriyor ki, iş yapış şekliniz ve genel günlük temponuz, ortamınızın ve çalışma arkadaşlarınız ile ilgili konularda son derece önemli olacak sizler için.

18 Ağustos’ta Kova burcunda Ay Tutulması olacak. Bu tutulma ile birlikte aslında genel düzeniniz ve aya başlarken dikkatinizin hangi konularda olduğuda daha fazla önem kazanıyor olacak. Bir yenilik istiyordunuz örneğin, tutulma döneminde bunu yaşamınıza katabilirsiniz, veya bir tatil istiyordunuz bunu da gerçekleştirmek için fırsat yakalayabilirsiniz. Beslenme programı oluşturdunuz diyelim ki, tutulma döneminde sonuçlarını almaya başlıyorsunuz gibi… Tutulmanın gerçekleşeceği alan bir diğer yandan da sizleri biraz izolasyona ve inzivaya da çekmek istiyor gibi.  Dinlenme arzunuz artmaya başlıyor, bana kalırsa eğer tatil planınız varsa Ay Tutulması dönemi dinlenmeniz açısından da son derece iyi, tempo sizi biraz zorlayabilir açıkçası, özellikle 16-19 Ağustos arası dönemlerde.

Karşıt burcunuzda gezegen geçişleri var bu ay. Merkür tüm ay boyunca Başakta olacak ve 5 Ağustos itibari ile Venüs’te başak yolculuğuna başlıyor olacak. Değişken bir burçsunuz ve değişken burç olan Başaktan geçecek olan yıldızların da baskısı biraz dikkat çekiyor gibi. Hem merkür, hem de Venüs bu geçişinde aslında size hem dikkatinizi ikili ilişkilere çekerken, bir diğer yandan da biraz gerçekçi ve ilişkileriniz konusunda daha net olma şansı da yakalamanıza neden olacak. Yani yanınızdaki kişiler, eşiniz, ortaklı konularınız önemli bu ay. Şanslı ama bir diğer yandan da bazı anlaşmazlıklar sebebi ile fikirsel çatışmalar da devrede. Ay sonunda Merkür Retrosu başlıyor olacak, 29 Ağustosta durağan pozisyondaki Merkür 31 Ağustos itibari ile Retroda. Bu da bazı konu ve durumların beklediğiniz gibi gelişmesi konusunda beklemeniz gerektiğini gösteriyor. Yani bir proje, bir karar ve bir teklif alabilir, ama bunun ile ilgili birtakım zamansal konuları beklemeniz gerekebilir. Veya siz yeniden gözlemelemek isteyebilirsiniz bazı konuları, karşınızdaki insanları resmen incelemeye almış gibisiniz. Güzel tekliflere açıksınız öncelikle özellikle 28 Ağustos Venüs ve Jüpiter büyük buluşması karşıt burcunuzda olacak, bu size sürpriz bir teklif getirebilir,                 bir iş belki de aşk konusu olabilir ama dediğim gibi bu teklifin yanı sıra Merkür retrosuna hazırlanma dönemi, yani iyimser olabilir ve bazı detayları gözden kaçırabilirsiniz sadece buna dikkat.

Mars artık Yay burcunda ve haritanızın en tepe noktasında geziniyor. Bu ay Mars ve Satürn buluşması da söz konusu, bu da iş konularının önemli olacağını göstermekte. Zor bir ay özellikle iş konularında, bu yüzden ay genelinde denge yaratmaya gayret gösterin. Değişken burçsunuz ve değişken burçlarda ciddi baskı var bu ay, şartların değişmesi ve beklentileriniz ve gerçekler arasında tutarsızlıklar olmasın. Denge önemli bu ay!

(Ayın daha detaylı yorumları için haftalık yorumlarımı takip edebilirsiniz. Twitter@BernAtay Facebook : www.facebook.com/atayberna  )

Mutlu ve huzurlu bir ay dilerim…

Sevgilerimle

Berna Atay