Thursday, 17/8/2017 UTC+3
Berna Atay | Kişisel Web Sayfası
Berna Atay | Kişisel Web Sayfası

Ağustos 2015 – Aylık Burç Yorumları

Ağustos 2015 – Aylık Burç Yorumları

Koç ve Yükselen Koç

31 Temmuzda gerçekleşen Dolunay enerjisi ile başlıyoruz Ağustos ayına. Haritanızda, yaşam zevkleriniz, umutlarınız ve ümitleriniz alanında gerçekleşti Dolunay.  Arkadaşlık ilişkileriniz, kendi bireyselliğiniz,  aşk yaşamınız ve mutluluk arzunuz hepsi önem kazandı.

Bana kalırsa kariyerden elde ettiğiniz gelirler açısından da son derece önemli bir ay yaşadınız ve bu aya girişimiz ile birlikte maddi kazançlarınız çok öncelikli.  İş ve ev yaşamınız alanında etkili olan ve biraz sizi zorlayan bir ayı geride bıraktınız. Temmuz zorlayıcı etkilere açık bir aydı, Mars ve Plüton arasında yaşanan karşıtlık sizlerin tam da iş ve ev aksınızda yaşandı.   Ailevi konular, iş yaşamınızdaki sizi zorlayan koşullar vs.  Stresi bol bir aydı Temmuz ama stresin karşılığında ise size belki de pozitif etkisi olan bir ayı tamamladınız. Belki alamadığınız bir takım kararları aldınız. Bana kalırsa günlük tempo ve rutininizde yenilik için girişimlerin alt yapısını oluşturma konusu da devredeydi ve  çabanız devam ediyor ve bir süre daha edecek gibi. Ağustos ayında gayet güzel destekler geliyor sizlere sevgili Koçlar, ama biraz sabırlı olmayı da tecrübe etmelisiniz.

Ayrıca Aşk hayatınız önde bu ay, aynı zamanda da temponuz! Venüs ve Jüpiter bir kez daha bir aradalar Ağustos ilk hafta boyunca. Size bir şans getiriyorlar diyebilirim. Bu şans sizin bir girişiminiz ile gelir benden söylemesi,  bunda önemli çabanız da olur.

Satürn 2 Ağustosta düz pozisyona geçiyor. Yaklaşık 4 Aydır Retro olan bu gezegenin düz pozisyona geçişi ile birlikte, finansal konular tekrar hız kazanır. Ödemeleriniz, gelirleriniz ve belki de beklediğiniz bir kaynak varsa bunun ile ilgili somut sonuçlar gelir. Özellikle yönetici gezegeniniz Mars ve Satürn arasındaki gayet dost enerji ile Ağustos ilk hafta parasal konularda yüzünüzü güldürecek gelişmeler yaşayabilirsiniz.

8 Ağustosta Merkür temponuzda bir hareketlilik getiriyor olacak. Ama öncesinde fikirsel olarak yanlış anlaşılmalara açık olabilirsiniz aman dikkat.  Belki de kendi iç dünyanızda bazı şeyleri fazlası ile büyütebilir ve kararsızlık hissedebilirsiniz. Ağustos geneli tempo artışı dikkat çekiyor. Yeni konular geliyor, yeni ortamlar belki de, bunun stresini de yaşayabilirsiniz sevgili Koç’lar.

11 Ağustosta Jüpiter Başak yolcuğu başlıyor. Yaklaşık 1 yıl boyunca Başak burcunda seyahat edecek olan Jüpiter,  öncelikle sağlık ile ilgili sorunlarınız varsa bu konuda pozitif destekler getirebilir.  Fakat kendinize bakmanız gerektiği gerçeğini de değiştirmiyor sevgili Koç’lar. Çalışma koşullarınızda rahatlama, çalışma arkadaşlarınız ile olan ilişkileriniz ve size destek olacak ve olabilecek insanları da hayatınıza çekecektir.  Tabi günlük yaşamınızda, genel olarak rutininizde hareketlilik de getiriyor olacak beraberinde. İdeal olan koşullar, yaşamınızdaki bir çok şeyi idealize etme durumunuz öne çıkıyor.

12 Ağustos tarihinde Merkür ve Neptün arasında yaşanacak karşıtlık biraz dalgın olabileceğinizi de gösteriyor. Konsantrasyon gerektiren işlerinizi belki askıya almanız uygun olabilir.

14 Ağustos Aslan burcunda bir Yeni Ay olacak. Aşk ve çocuklar alanınızda gerçekleşecek bu Yeni Ay ile yaşamınızda bir yenilik, ama bu yenilik dediğim gibi motivasyon yaşayabileceğiniz bir konuda olabilecek. Çocuk istiyorsanız eğer bunun ile ilgili bir şans yakalayabilirsiniz. Yaşamınıza bir aktivite girebilir, bireysel olarak yapabileceğiniz bir hobi veya bir spor olayı devrede olabilir. En önemlisi de kendinize nasılım diyebileceğiniz bir Yeni Ay olacaktır bu. Yaşamınıza katmak isteyebileceğiniz yenilikleri ve kendinizi motive etmek için ihtiyacınız olan şeyleri düşünebilirsiniz.

15 Ağustosta Güneş ve Venüs kavuşumu gerçekleşiyor Aslan burcunda. Aslan size çok dost bir burç, bu kavuşum ise gayet destekleyici. Sadece Venüs Retrosunun devam ettiği bir ay Ağustos, Venüs sizin için para demek aynı zamanda. Parasal konular ile ilgili bazı durumlar devrede gibi.  Venüs ve Güneş kavuşumu parasal konularınızı aydınlatacak. Netleşme gibi, bütçe konusunun netleşmesi, alaak ve vereceklerin netleşmesi gibi. Ay gemelinde Venüs ve Satürn arasında yaşanacak dik açı aslında parasal konularda baskıya açık olduğunuzu gösteriyor diyebilirim. Harcamalar konusunda artış olabilir, bu yüzden bütçenizi iyi planlamalısınız. Yapmak istedikleriniz artıyor gibi, kişisel bakımınız, belki bir tatil veya bir spor salonu üyeliği isteyeceksiniz. Sizi mutlu edecek bir konuya bütçe ayırma arzusunuz artacak. Fakat Satürnün enerjisi ile temkinli ve dikkatli para harcamalısınız. Venüs dediğim gibi sizin paranızı yöneten gezegen ve para konusunu nasıl daha iyi noktaya taşıyabilirim demenize neden olurken, bir yandan da burcunuza çok dost enerjide. Şanslısınız ama temkinli olma durumunu atlamamalısınız.

Ay ortalarında Merkür’ün Plütondan alacağı destek ile zihinsel olarak rahatlamış olursunuz zaten. İşlerinizi daha rahat halledebilirsiniz, aklınız daha salim ve kendinize güven konusunda da çok daha hırslı ve başarılı hissedersiniz.

18 Ağustosta Venüs ve Uranüs arasındaki olumlu görünüm olacak.  Sanki siz bazı şartları yeniden oluşturmak durumundasınız.  Mars’ın desteğini tüm ay genelinde hissediyorsunuz bu sizin motivasyon duygunuzu kesinlikle arttırıyor olurken, tekrar gözden geçirmek durumunda olduğunuz bazı koşullar devrede gibi. Sanki yaşamınızda önemli değişim arzunuz var ve bunun için gayet planlı bir şekilde ilerliyorsunuz. Eski hesaplar çıkıyor karşınıza, ya da yaşamınızdaki bazı konularda netlik kazanmak adına eski birçok konuyu elimine ediyorsunuz. Bir sayfayı kapatıyorsunuz ve yeni bir döneme hazırlanıyorsunuz. Sizi biraz yoracak ve çalıştıracak bir süreç.  9 Ağustos itibari ile zaten ihtiyacınız olan enerji de yaşamınıza geliyor olacak.

23 Ağustosta Güneş Başak burcunda geçiş yapıyor.  Günlük işler, almanız gereken sorumluluklar, hareketlililik iyice artar yaşamınızda. Jüpiter ile kavuşum yapacak olan Güneş’in de etkisi beklediğiniz hareketliliği yaşıyor olursunuz. Bu ay demiştim tempo geliyor yaşamınıza, yeni kararlar alıyorsunuz. Rutininizde bir farklılık istiyorsunuz.  Hatta bazı Koç’lar bir evcil hayvan almak isteyebilirsiniz bu ay.

27 Ağustos’ta Merkür Terazi burcunda geçiş yapıyor. Haritanızda ilişkiler ve ortaklıklar alanından geçiş yapacak olan Merkür ile dikkatiniz biraz daha ilişkilerinize kayabilir. Bu ayın büyük bir bölümünde aşk yaşamınız dikkat çekecek. Hareketlilik, yenilik, önemli konuşmalar veya kararlar var.

29 Ağustos Balık burcunda bir Dolunay olacak.  Bu Dolunay sizin için önemli! Ruhsal sağlığınız ve ihtiyaçlarınız ile, günlük konularınız ve yaşamınız arasındaki denge arasında biraz bocalayabilirsiniz. İşleriniz sizi yorabilir, biraz uzaklaşma arzusu duyabilirsiniz. Gözünüzde herşeyi gereğinden fazla büyütebilirsiniz. Eylülde önemli tutulmalar ve Merkür Retrosu olacak. Hareketli bir Eylül bekliyor bizleri, bu ay bu yüzden mümkğn olduğunca halletmeniz gereken konulara odaklanmalısınız.  Eylülde yaşamınızda yenilikler olacak. Başta da dediğim gibi, bu ay başlayan ama sonuçlarını daha çok Eylülde alacağınız kararlarınız olacak sevgili Koçlar.

Size sağlıklı ve huzurlu bir Ağustos dilerim.

Boğa ve Yükselen Boğa  

31 Temmuzda Kova burcunda gerçekleşen Dolunay enerjisi ile başlıyoruz Ağustos ayına. Haritanızda, iş yaşamınıza dikkat çekiyor bu Dolunay.  Sanki durup bakıyorsunuz, son 1 ayı değerlendiriyorsunuz. Eviniz ve Yuvanız önem kazanıyor, iş ve yuva ile ilgili konularda bazı netlikler devrede gibi.  Aslan burcunda gezegen geçişleri var sevgili Boğa’lar, bu geçiş yuva konularının sizler için bu sıralarda gerçekten önemli olduğunu gösteriyor. Evde bir değişim devrede olabileceği gibi, bir taşınma durumunuzda devrede olabilir. Yönetici gezegeniniz Venüs 25 Temmuzdan itibaren Retro pozisyonda, bu da zihninizi hali ile meşgul ederken, yaşamdan zevk alma konusunda da sizi biraz sınıyor olabilir.  Venüs Retrosunu Aslan burcunda yapıyor, yani sizin haritanıza göre yuvanızda. Ev ve aile hali ile önemli bu ay. Yerleşim konuları, evde huzur, ve dediğim gibi yaşam motivasyonu. Bir taşınma durumunuz varsa çok iyi analiz etmelisiniz, retro sonrasında taşındığınız evin size uygun olmadığını düşünebilirsiniz örneğin.  Venüs ve Satürn arasındaki dik açı ise, yaşamın sizler için biraz daha ciddileştiği bir dönemde olduğunuzu da gösteriyor açıkçası. Hayatınızda olabilecek olumsuzluklara karşı daha sabatkar olmalısınız.

Satürn 2 Ağustosta düz pozisyona geçiyor. Yaklaşık 4 Aydır Retro olan bu gezegenin düz pozisyona geçişi ile birlikte, ilişkiler ve ortaklıklar konusu tekrar önem kazanıyor. Bir çok Boğaya evlilik ve iişkiler konusunda ciddi bir süreç yaşattı sevgili Satürn. Kiminizi evlendirdi, kiminizin de evliliği veya ortaklıkları ile ilgili bazı prüzleri devreye aldı. Son 1,5 daha Akrep burcunda ilerliyor olacak Satürn ve sonra Yay burcuna geçiş yapacak. Dolayısı ile bu 1,5 ay önemli. Evli iseniz eşinizin de hayatındaki sorumlulukları gösteriyor buradaki etki. Yaşam biraz daha ciddi ve sorunların artmış olduğu bir süreç özetle. Özellikle Boğa burcu son derecelerinde doğanlar için. Ve tabi Venüs aynı zamanda günlük tempo ve rutininizde söz sahibi bir gezegen olarak, yaşamınızda önemli bir sorumluluk döneminde olduğunuzu da gösteriyor. Biraz geçmişi özleyebilirsiniz, eski alışkanlıklarınızı. Sağlık konusunda da kendinize bakmanız gereken bir aydasınız ayrıca. Bu ay aile ile ilgili konular, aile büyüklerinin belki bazı konularda fikirleri, ev ve yuva koşullarınızı ilgilendiren önemli bir konu veya durum devrede olur. Kendinizi zaman zaman içe kapanmış hissedebilirsiniz. Belki bazı planlarınızı yeniden gözden geçirmek isteyebilirsiniz.  Fakat Retro sürecinde karar almak doğru değil, yanıltıcı olabilir. bu yüzden 8 Eylüle kadar beklemenizi öneririm.

8 Ağustosta Merkür Başak burcuna geçiş yapıyor. Bu geçiş sizlere güzel destekler getirecektir fakat, özellikle Ağustos ilk hafta parasal konularda bazı sorunlar ile ilgilenmeniz gerekebilir. Bütçenizde bazı zorlanmalar belki, veya düşündüğünüz bazı giderler ile gerçekte olan arasındaki farklılıklar sizi biraz zorlayabilir. Sanki her şeye fazlası ile tepki vermeye açık yapabilir sizi. Merkür Başak geçişi burcunuzu desteklese bile özellikle Ağustos ilk haftalarda Neptün ile karşıtlık enerjisinde olacak. Bu da yanlış yatırım veya parasak konularda dediğim gibi beklenti ve gerçekleşen arasındaki durumların pek de sizin arzuladığınız gibi olmadığını gösterebilir.

11 Ağustosta Jüpiter Başak yolcuğu başlıyor. Yaklaşık 1 yıl boyunca Başak burcunda seyahat edecek olan Jüpiterin desteğini hissedersiniz. Ama tüm bu Başak burcuna geçiş yapacak olan gezegenlerin hepsi önce bir Satürn ile karşılaşıyorlar.  Bu da eviniz, eşiniz, ortaklıklarınız ile ilgili alanda sizi zorluyor. Başak burcunda ilerlemeye başlayacakları Ağustos sonları biraz daha rahatlama yaşayabilirsiniz ama dediğim gibi, Venüs Retrosu sizler için çok önemli. Sorgulama, memnuniyetsizlik ve karamsarlık yaşama olasılığınızı göz önünde bulundurmalıyız. Bu da gösteriyor ki, biraz sabırlı ve sakin olmak sizler için gerçekten önemli olacak bu Ağustosta.

12 Ağustos tarihinde Merkür ve Neptün arasında yaşanacak karşıtlık kesinleşiyor. Paraya karşı hassasiyetiniz artabilir. Yanlış yatırımlara karşı dikkat.  Bazılarınız da bir seyahat  fırsatı yakalayabilirsiniz.  Yollarda veya yolculuklarda yapacağınız harcamalarınız da sizin beklediğinizden fazla olabilir.

14 Ağustos Aslan burcunda bir Yeni Ay olacak. 15 Ağustosta da Güneş ve Venüs kavuşumu gerçekleşiyor Aslan burcunda. Bu tarihte yuvanızda gerçeleşecek olan Yeni Ay ev yaşamınız ile ilgili bir konuyu netleştirebilir. Zaten başta da söylediğim gibi, yuva ve ev konuları önem kazanmışken, olabilecek bir değişim kararı bu tarihlerde gerçekleşebilir. Özellikle ay sonunda gerçekleşecek Dolunay döneminde bu günlerde aldığınız kararların sonuçlarını yaşayabilirsiniz.

Ay ortalarında Merkür’ün Plütondan alacağı destek ile özellikle Ağustos ilk 2 hafta boyunca parasal konular ile ilgili endişelerinizin yerini, biraz daha rahatlama alır. Gözünüzde büyüttüğünüz veya sizi zorlayan durumları belki de kabul edersiniz. Kendinizi çok daha dingin hissedebilirsiniz. Hatta kiminiz için bir prim olabilir, beklemediğiniz bir fırsat ve destek de gelebilir.

18 Ağustosta Venüs ve Uranüs arasındaki olumlu görünüm olacak. Bu görünüm size bir kaçış fırsatı getirebilir. Özgür olmanız için içten içe sizi değiştirmeye çalışan bir Uranüs var haritanızda. Venüs ve Uranüs arasındaki dost enerji ile yepyeni bir fikir ile bir başlangıç kararı alabilir. Eski bir fikri geliştirebilir, özgürlük arzunuzu fazlası ile hissedebilirsiniz.  İş yaşamınızda yüzünüzü güldürebilecek bir fırsatı da getirebilir bu etki.

23 Ağustosta Güneş Başak burcunda geçiş yapıyor.  Başak burcuna geçiş yapan gezegenler sizleri her zaman desteklerler sevgili Boğalar. Bu geçişlerde ise yaşamınıza arzu ettiğiniz motivasyonu katmak için girişimleriniz başlıyor gibi. Çocuklar konusu da önem kazanıyor olacak. Özellikle anne veya baba olmak isteyen Boğalar için Ağustosta bu istek ve arzu yükselirken, Eylül döneminde bu konuda önemli haberler gelebilir. Evet 8 Eylül Venüsün de düz pozisyona geçişi sonrası özellikle 13 Eylül Başak burcundaki Tutulma sonrası bu konularda yaşamınızda önem kazanır derim. Tabi istiyorsanız! J Bekar olanlarınız için de aşk konusunda şanslı bir dönem olur, Başak yıldızları size bir aşk getirebilir. Yaşamınızda size neler keyif veriyor, nasıl motivasyonumu arttırırım dediğin dönemler olur.

27 Ağustosta Merkür Terazi burcunda geçiş yapıyor. Bu geçiş hareketi de beraberinde getirir sizlere. Bir kontrat imzalamanız gerekebilir, iş çevrelerinizde yeni bir görev almanız gerekebilir. Bazı arkadaşlarınızın işlerini anlama ve öğrenme süreciniz de olabilir. Çok dikkatli olun derim, size bu dönemde verilecek sorumlulukları almaya ve anlamaya çalışın. Unutmayın Eylülde Merkür Retrosu olacak, iş çevrelerinizde bazı değişimler olabilir. sorumluluklarınız değişebilir, bu dönem alacağınız işleriniz ve sorumluluklarınız ile ilgili bazı durumlar ortaya çıkabilir. Çalışma ve üretme dönemleri demek aslılnda sizler için Merkürün Terazi burcu geçişi.

29 Ağustos Balık burcunda bir Dolunay olacak.  Aşk ve çocuklar alanınızda olan bu Dolunay enerjisi yaşamınıza bir bakmanıza neden olur. Umutlarım, ümütlerim ve beklentilerim dersiniz. Kendinizi pozitife alırsanız kazançlı çıkarsınız aslında. Özellikle Jüpiter ve Güneşin de burcunuz gayet desteklediği dönemlerde olacağınız için, çevreden gelecek destekler olacaktır.

Size sağlıklı ve huzurlu bir Ağustos dilerim.

İkizler ve Yükselen İkizler   

31 Temmuzda Kova burcunda gerçekleşen Dolunay enerjisi ile başlıyoruz Ağustos ayına. Haritanızda,  seyahatler, eğitim, yolculuklar alanında olan bu enerji ile bazı kararları alıyorsunuz. Sanki daha önce aldığınız bazı kararlarınızın da görünür olmasını da anlatıyor bu dolunay. Bir kararınızın hayat geçmesi, görünür olması, sizin netleşmeniz ve bunu duyurmanız belki de! Bir eğitim alma kararı olabilir, kendinizi tanıtmak adına yapacağınız bazı sosyal paylaşımlar, duyurular veya ilanlar.

Aslan burcunda yıldız yığılması var. Güneş, Jüpiter, Venüs ve Merkür tüm bu gezegenler sizler için gayet destekleyici ve pozitif gelişmelere açık olabileceğinizi gösteriyorlar. Sırası ile Başak burcuna geçiş yapacak olan bu gezegenlerin öncesinde size bir parlama getireceğini düşünüyorum. Dikkat çekebileceğiniz, kendinizi ifade edebileceğiniz, yenilikçi ve farklı bakış açısı ile ilerleyebileceğiniz bir giriş yapıyorsunuz Ağustosa. Parasal konularda şanslı etkiler devam ederken, Mars ve Satürnün birbirleri ile yapacakları pozitif görünümün en fazla mükafatını Ağustos ilk hafta da almaya devam edebileceksiniz. Maddi konularda şanslı olabileceğiniz etkileri özlelikle Ağustos ilk hafta yaşarsınız.  Fakat bir yandan da, yönetici gezegeniniz Merkür ve Satürn arasındaki dik açıda devrede. Bir yandan çalışmalarınız hız kazanmış durumda olur, bir diğer yandan da zihninizde oturtmanız gereken bazı konular ile fazlası ile mesgul olursunuz. Biraz enerjinizin zayıflama durumu gibi, sorumluluk almanız gereken konular sizi yorabilir. Açıkçası ilk 2 hafta özellikle konsantre olmanız gereken durumlar devrede olur sevgili İkizler.  Yani fırsatlar gelir, şanslı konular devrede olur, maddi fırsatlar yakalarsınız ama bir yandan da yaşam sizi biraz yorabilir. Melankoliye çekebilir.

Satürn 2 Ağustosta düz pozisyona geçiyor. Yaklaşık 4 Aydır Retro olan bu gezegenin düz pozisyona geçişi ile birlikte günlük temponuz ve rutininizde gerekli olan düzenlemeleri hayata geçirir. Satürn’ün Akrep yolculuğu yaklaşık 2,5-3 yıldır sizlerin yaşamında önemli sorumluluk ile birlikte gerçekten radikal değişimleri de getirdi. Şimdi artık son 1,5 ayı kaldı Akrepte, yaşamınızda kurduğunuz yapının yerine oturma sürecindesiniz.

8 Ağustosta Merkür Başak burcuna geçiş yapıyor. Evde bir hareketlilik başlar sizler için, merkür yönetici gezegeniniz, Merkür neredeyse biraz dikkatiniz de orada aslında, bu geçiş ile birlikte evde yapılacaklar da önem kazanır.  Jüpiter de 11 Ağustosta yuva alanınıza geçiş yapıyor olacak. Bu  geçişler gösteriyor ki, yuvanız ile ilgili önemli yenilikler veya değişim arzunuz da artmaya başlıyor. Dediğim gibi, tadilat, taşınmak, evde çalışmak belki kiminiz için, yenilenme arzusu bunları hayatınıza çekmeye başlarsınız.

12 Ağustos tarihinde Merkür ve Neptün arasında yaşanacak karşıtlık sizlerin biraz dalgın ve hayalci olabilme riskinizi arttırır. Bugün civarlarında kontrat imzalarken, önemli olabilecek kararlar alırken kendinize biraz izin vermenizi tavsiye ederim, aceleci olmamaya önem vermelisiniz. Dalgın olabilirsiniz ayrıca!

14 Ağustos Aslan burcunda bir Yeni Ay olacak. Bu Yeni Ay  seyahat fırsatı gelebilir kimi İkizler için, kimi İkizler içinde araştırma konuları devrede olur. Kardeşler ve yakın çevrenizi ilgilendiren bir takım haberler alabilirsiniz. Aslan sizler için dost enerjiler gönderen bir burç olarak, çevreniz kalabalıklaşır, destekler alabilirsiniz. Ayrıca kiminiz için de bir eğitim kararı devrede olabilir.  Ayrıca 15 Ağustosta Güneş ve Venüs kavuşumu gerçekleşiyor Aslan burcunda. Tüm bu geçişler ve göstergeler, yakın çevrenizi de ilgilendirebilecek olumlu ve mutlu bir organizasyonun da içinde olabileceğinizi gösteriyor.

Ay ortalarında Merkür’ün Plütondan alacağı destek ile zaten daha akılcı ve daha çözüm odaklı da olursunuz. Kararlı ve istikrarlı hissedebilirsiniz.

18 Ağustosta Venüs ve Uranüs arasındaki olumlu görünüm, size neşeli ve güzel haberler getirebilir. Bilinç altınız, düşünceleriniz ve yapmak istedikleriniz konusunda gayet planlar yapabileceğiniz bir ay sizler için. Venüs Retrosu tüm ay etkili olarak devam ediyor, eski ve kapanmamış, finalize olmamış konular sizi yorsabile, mümkün olduğunca ileriye bakmalısınız. Mutlu ve neşeli haberlere gayet açık olabilirsiniz.

23 Ağustosta Güneş Başak burcunda geçiş yapıyor. Bu geçiş ile birlikte artık ev ile ilgili konularda çok daha belirgin olmaya başlar.  11 Ağustosta Jüpiterin yuvanıza geçişi ve 1 yıl boyunca bu alanda ilerleyecek olması ile zaten ev, aile, yuva kariyer, iş yaşamınızda beraberinde önemli sorumluluklar getiriyor olacak sizlere. Unutmayın aynı zamanda 18 Eylül itibari ile Satürnde karşıt burcunuza geçiş yapıyor olacak. Ben sizlerin önemli sorumluluklar alacağınızı düşünüyorum, yaşam şartlarınızı değiştirecek durumlar aslında. İlişki biçiminiz de değişebilir. Bekarlar için evlilik durumları, evli olanlar için belki aileye katılacak bir fert dahi olabilir. Tabi ilişkilerinde önemli sınavlar verecek kimi İkizlerde, bunu yaşamınız içinde hissedeceksiniz aslında. Yaşam koşullarınızda değişimler yaşıyorsunuz. Sorumluluk alıyorsunuz.

27 Ağustos’ta Merkür Terazi burcunda geçiş yapıyor. Öncü bir burç olan Teraziye geçen Merkür özellikle sizleri destekler fakat Eylülde Merkür Retrosu devrede olacak.  Ayrıca Venüsün de Retro olduğunu göz önüne almalıyız. Kararsızlıklar yaşayabilirsiniz. Örneğin aileden gelen baskılar olabilir, örneğin anne veya baba olmak ile ilgili bazı uğraşlarınız devrede olabilir. Ebeveyn olan ikizler için, çocukları ile ilgili konular önem kazanmaya başlıyor olur. Bekar İkizler için aşk öne çıkabilir, sosyal olmak ve kendinize özel zaman ayırmak isteyebilir fakat fazlası ile aile konuları içinde kendinizi bulabilirsiniz ve biraz bunalabilirsiniz.

29 Ağustos Balık burcunda bir Dolunay olacak.  İş ve Yuva aksınızda olacak bu Dolunay. Evim ve işim, bu aksta bir yoğunluk, zamanlama ile ile ilgili belki zorlanma devrede olabilir. Zaten Ağustos genelinde yuva ve evde yapacaklarınız, aileniz ile ilgili konular fazlası ile dikkat çekiyor sizler için.

Size sağlıklı ve huzurlu bir Ağustos dilerim.

Yengeç ve Yükselen Yengeç    

31 Temmuzda Kova burcunda gerçekleşen Dolunay enerjisi ile giriyoruz Ağustos ayına. Bu Dolunay enerjisi ise haritanızda finansal konularınıza odaklanmanıza neden olmakta. Yani Ağustosa girişimiz ile birlikte kazançlarınız, gelirleriniz ve yaşamınızdaki kaynaklarınız ve neler yapabileceğinize odaklanıyorsunuz. Masraflı bir Temmuzdu sizler için, maddi şanslara açıktınız ama bir takım engel olamadığınız giderlerin de sizi bunalttığı bir ayı kapattınız.  Aynı zamanda burcunuzda ileleyen Marsın da enerjisi ile hareketli ve bir o kadar da sizi zorlayan durumlar ile karşılaşmış olmalısınız sevgili Yengeçler. Buradaki zorlanma, eş veya iş ortamınızdaki baskılar ile ilgili gibi.   Bu baskı Ağustos ilk hafta sonrası biraz dağılmaya başlasa da, yaşamınızda belki de sizin kontrol edemediğiniz bazı değişimleri de yaşıyorsunuz açıkçası.

Sağlık konusunda da dikkatli olmanız gereken bir süreçtesiniz özellikle 11 Ağustos dönemine kadar kendinize iyi bakmalı ve korumalısınız.

Satürn 2 Ağustosta düz pozisyona geçiyor. Yaklaşık 4 Aydır Retro olan bu gezegenin düz pozisyona geçişi ile birlikte, kiminiz aşk, kiminiz için de çocuklarınız ile ilgili önemli bir takım sorumluluklarınızı tamamlıyorsunuz. Aşk hayatınızda önemli kararlar alabilirsiniz açıkçası. Tamammı yola devammı dersiniz, ilişkinizi resmi boyuta taşımak için hamleler yaparsınız. Hayatınızdan gereksiz kişileri çıkartırsınız. Kiminizde çocuk konusunda netleşir, ya da 2.bebek kararı verir, ya da çocuklarınız ile ilgili kalıcı olabilecek bir takım durumları yaşarsınız. Onun yaşamını ilgilendirecek bir okul değişimi veya onun hayatında önemli olabilecek bir konu devrede olabilir. Son 2,5 – 3 yıl boyunca Satürn çocuklar alanınızdan geçiş yaptı, tabi bu alan aynı zamanda aşk ve ilişkiler alanınızı da göstermekte. Şimdi Satürnün Askrep burcundan ayrılmasına son 1,5 ay kaldı ve Yay burcunda ilerlemeye başlayacağı Eylül ortalarına kadar bu belirttiğim konular netleşecektir sizler için.

8 Ağustosta Merkür Başak burcuna geçiş yapıyor. Merkür enerjisi ile iletişim konusunda hareket gelir. Bir anda sürpriz bir seyahat kararı da alabilirsiniz. Ayrıca biraz harcamalarınızın da yoğun olabileceği bu ay, lüks olabilecek bir takım sürpriz harcamalar da yapabilirsiniz. Belki araç değiştirmek istersiniz, ya da bir araba almak istersiniz. Yalnız altını özellikle çiziyorum, Venüs Retrosu tüm ay etkili. Harcamalar konusunda ne kadar hevesli de olsanız, sonradan keske yapmasaydım, ya da almasaydım diyebileceğiniz bazı harcamalara da açıksınız demedi demeyin.

11 Ağustosta Jüpiter Başak yolcuğu başlıyor. Yaklaşık 1 yıl boyunca Başak burcunda seyahat edecek olan Jüpiter sizleri gayet pozitif destekliyor olacak. Burcunuza gayet dost enerjide ilerliyor olacak. Bu yakın çevre, kardeşlerinizi de ilgilendirecek pozitif gelişmelere açık yapacaktır sizleri. Çevrenizde bazı hareketlilikleri de çekebileceksiniz. Yeni bir konuda uzmanlaşma, eğitim konularıda hayatınızda önem kazanacak bu süreçte.

12 Ağustos tarihinde Merkür ve Neptün arasında yaşanacak karşıtlık zihninizi toparlamak konusunda sizi zorlayabilir. İletişim konusunda yanlış anlaşılmalara da açık olabilirsiniz. Kararsız hissedebileceğiniz bir konu gündeme gelebilir. Seyahat etme arzunuzun en yüksek hissedildiği süreç, belki bir seyahat programı dahi yapabilirsiniz.

14 Ağustos Aslan burcunda bir Yeni Ay olacak. Bu yeni ay kaynaklar alanınızda. Aya girişimizde de bu konu zaten sizin için önemliydi sevgili Yengeçler, ay ortası ise daha da önemli kararlar aldırıyor size. Parayı kazanma şekliniz, para ile ilgili ilişkiniz ve maddi manevi sahip olduklarınız önem kazanırken, kaynak arttırabileceğiniz olumlu konularda devrede olabilir. Elinize toplu paralar geçebilir, gelirlerinizde artış devrede olabilir.  Belki Temmuzda yaptığınız işlerin meyvelerini alırsınız. 15 Ağustosta Güneş ve Venüs kavuşumu gerçekleşiyor Aslan burcunda. Bu kavuşumda bütçenizde netlik devrede olur. Dediğim gibi, parasal konular ay genelinde önemli sizler için. Hatta iş fırsatı dahi yakalama durumunuz olabilir.

Ay ortalarında Merkür’ün Plütondan gayet destek almaya başlıyor olacak. Sorun yaşadığınız kişiler ve durumlara karşı daha anlayışlı olabilirsiniz. Ortak paydada buluşabilirsiniz. İlişkiniz ile ilgili bazı sorunlar ve aksaklıklar yaşıyorsanız örneğin bu konularda pozitife döner.

18 Ağustosta Venüs ve Uranüs arasındaki olumlu görünüm olacak. Bu 2 gezegen Temmuz ayında aynı görünümü gerçekleştirdiler. O dönemde size getirdikleri fırsatı bu ay belki yeniden düşündürecek ve belki de yeni bir fırsat daha getirecekler. Dostlarınızdan destekler alıyorsunuz, ve Ağustos genelinde de desteklere açıksınız.

23 Ağustosta Güneş Başak burcunda geçiş yapıyor.  Merkür ve Jüpiterin ardından Güneş’in de Başak burcuna geçişi ile birlikte dediğim gibi hareketlilik, yenilik, farklı bakış açısı, her zamankinden farklı bir düşünceler içinde olabilirsiniz. Sanki ne yaparsam eğer daha huzurlu hissederim sorusunu soruyorsunuz kendinize. Bu düşüncelerin hepsi aslında sizi Ekim dönemine hazırlıyor. Önce yenilik arzusu ve farklı bakış açısı ile ilerliyor ve Ekim döneminde de yaşamınızda önemli olacak değişim kararları alıyor olursunuz sevgili Yengeçler.

27 Ağustos’ta Merkür Terazi burcunda geçiş yapıyor. Yuva alanınıza geçiş yapan Merkür evde yapılacaklar listenizi kabartmaya başlar. İşleriniz, yerleşiminiz, aile yapınız, belki tadilat vs. gibi durumlar devrede olur. Aklınız biraz evde, ailenizde olur derim. Merkür uzun bir süre bu alanda olacak, Eylülde aynı zamanda bir de Retrosu gündemde olacakki, bu süreç gösteriyor ki, ev ve aile ile ilgili konular bir süre gündeminizde olur. Kariyeriniz, işiniz , toplumsal statünüz, hedefleriniz vs. dediğim gibi masaya yatar ve siz tam bir zanaatkar gibi, düzenlemeler içinde olursunuz.

29 Ağustos Balık burcunda bir Dolunay olacak.  Bu dolunay enerjisinde Neptün ve Ay kavuşumu var, aynı zamanda işin içinde Güneş ve Jüpiter de var. Hayallerim, arzularım, hedeflerim, isteklerim dersiniz. Fikirsel olarak size bir sıçrama yaşatacak düşüncelere açık olursunuz. Uzak yollarda olmak istersiniz belki, burası mı, orası mı dersiniz. Yani mevcut şartlarınız ile yeni oluşturmak istediğiniz konu veya koşullar zihninizde gezinir.  Çevre değişimi arzunuzun çok belirgin olması beklenebilir. Düşüncelerinizin ne kadarının gerçek, ne kadarının hayal olduğuna önem vermelisiniz. Abartıdan ve abartılı düşüncelerden de uzak olmalısınız.

Size sağlıklı ve huzurlu bir Ağustos dilerim.

Aslan ve Yükselen Aslan    

31 Temmuzda Kova burcunda gerçekleşen Dolunay enerjisi ile giriyoruz Ağustos ayına.  Sizler için ilişkileriniz önem kazanıyor bu Dolunayda sevgili Aslanlar. Karşıt burcunuzda gerçekleşen Dolunay enerjisi ile ben ve sen diyorsunuz. Buradaki enerji, eşiniz ile ilgili olabileceği gibi, ortak projeler içinde olduğunuz kurum ile ilgili de olabilir. Ben ne istiyorum dediğiniz dönemlerdesiniz, dikkatler tamamen üzerinizde bu ay! öncelikle burcunuzda çok fazla gezegen ağırlıyorsunuz. Güneş’in yanı sıra, Merkür, Jüpiter ve Venüs’te tekrar geri döndü burcunuzda. Tüm bunlar gösteriyor ki, yaşamınızda önemli bir aydasınız. Zaten doğum günü ayınızdasınız, sizin için yeni bir enerjinin başladığı ay Ağustos. Ve Ağustosa girişimiz ile birlikte ise, ilişkilerinize Mercek tutuyorsunuz. Şanslı ve fırsatlara açık olabileceğiniz etkiler de devrede açıkçası. Venüs Başak burcunda geçiş yaptı ve hemen sonrasında Retro pozisyona geçerek burcunuza yeniden döndü. Size belki kaçırdığınız bir şans veya fırsatı yeniden getirecek olabilir. Ama bunun için biraz beklemeniz gerekebilir. Yakın çevre ilişkilerinize dikkat edin bu arada, kardeşler olabilir, çok yakın arkadaşlar olabilir. Hem iletişiminize, hem de nasıl düşündüğünüze dikkat edin. Zihniniz biraz karışık ve dalgalı deniz gibi olabilir. Burcunuzda Retro pozisyonda gerileyen Venüs sizi eski bir konuyada götürebilir. Zihninizde mazi canlanabilir. Ayrıca, yüksek hedefleriniz önem kazanır. Ama bu biraz abartılı arzulara da çekebilir sizi, belki henüz hazır olmadığınız bir durumu çok arzularsınız ama zamanı değildir.

Satürn 2 Ağustosta düz pozisyona geçiyor. Yaklaşık 4 Aydır Retro olan bu gezegenin düz pozisyona geçişi ile birlikte,  yuvanız ve kariyer yaşamınızdaki değişimlerin son toparlanmalarını yaşıyor olursunuz. İş hayatınız, eviniz ve yerleşiminiz konusunda Satürn uzunca bir süredir çalışmalar yaptı, kiminize ailevi sorumluluklar verdi, kiminize yaşamınızda önemli olacak köklü değişim kararları aldırdı ve yeni koşullara alıştırdı sizleri. Daha rahat kabul ettiğiniz, değişimi sindirdiğiniz dönemlerdesiniz. Son 1,5 ay ve bir daha 29 yıl sonra yuvanıza uğramak üzere veda ediyorsunuz Satürne. Tabi pek uzaklaşmıyor, yuvadan çıkıp başka sorumluluklar veriyor olacak ama bunun için ilk sinyalleri almış olsanızda tekrar geçiş yapacağı döneme kadar, yani 18 Eylüle kadar son düzenlemeler yapıyorsunuz.

8 Ağustosta Merkür Başak burcunda geçiş yapıyor. Para konusunda çok daha stratejik olabilirsiniz, kaynaklarınız ile ilgili düşünceleriniz yoğunlaşır. Para kazanır, ama para da harcarsınız. Fakat özellikle Ağustos ilk 2 hafta harcamalarınıza dikkat etmelisiniz. Yanlış yatırımlar riskiniz olabilir, biraz sabır göstermelisiniz. Bekleyin Merkürün Plütondan destek alacağı Ağustos son 2 hafta çok daha iyi bir dönem sizin için, özellikle ekonomik koşullar için.

11 Ağustosta Jüpiter Başak yolcuğu başlıyor. Yaklaşık 1 yıl boyunca Başak burcunda seyahat edecek olan Jüpiter,  kaynaklar alanınızda ilerliyor olacak. Sahip olduklarım, maddi ve manevi değerlerim dersiniz.  Şimdi Önce Merkür, sonra Jüpiter ve ay sonuna doğru da Güneş geçiş yapacak Başak burcuna, yani sizin para hanenize. Hali ile ekonomik konulardaki hareketlilik gözle görülür derecede hareketlenir, gelirler, giderler önem kazanır. Para konusunda şanslı bir süreç başlar. Ama Ağustos ilk haftalarda, gelen gider özellikle.  Biraz mutsuz ve sıkışmış hissederiniz, ama dediğim gibi ayı ikiye bölüyorum, ilk bölüm daha baskılı. Unutmayın burcunuzda uzunca bir süredir gezinen Jüpiteri yolculuyorsunuz, arzu ve istekleriniz tavan yapmışken, Jüpiter geldi ve Satürn ile dik açı yaptı. Yani gökyüzünde bu 2 gezegen arasında gerilimli bir durum var. Bu da sizi fazlası ile etkiliyor, genişlemek isterken, durmak durumunda bırakıyor. Engellenmiş hissettiriyor.  Hangi konularda derseniz, kiminizi aşk, kimizi istediğiniz rutin ve düzen, kiminizi de evliklik konusunda.

12 Ağustos tarihinde Merkür ve Neptün arasında yaşanacak karşıtlık tam ve kesin olarak devrede olur. Ayrıca son baharda Güney ve Kuzey ay düğümleri Balık – Başak aksına geçiş yapıyor olacak. Jüpiterde burada. Tüm bunlar sizler için maddi konuların önemli olacağı bir dönemde olacağınızın şimdiden işaretleri. Paranızın kıymetini bilin, sahip olduklarınızın aynı zamanda. Kazançlar konusunda pozitif gelişmeler yaşarsınız ama para aslında bir enerji, önemli olan kendi öz değerinizi fark ediyor olursunuz. Bunu bir Aslan olarak bildiğinizi farzediyorum, ama bilemeyenler size sesleniyorum.  Ayrıca önemli yatırımlar yaparsınız, özellikle önümüzdeki 1 yıllık periyod içinde. Sadece Ağustos döneminde fazlası ile eli açık olabilirsiniz. sonradan almadığınızda sizi zorlamayacak borçlar verin, ödeyebileceğiniz kredileri çekin!

14 Ağustos Aslan burcunda bir Yeni Ay olacak. Tam da burcunuzda olacak, yeni bir enerji ile dolacaksınız. Bana kalırsa Ağustos başında yaşadığınız bir durumun net yanıtı gelir size. Bir karar alırsınız, kendiniz ile ilgili. Artık böyle düşünmüyorum veya değiştiriyorum dersiniz.

15 Ağustosta Güneş ve Venüs kavuşumu gerçekleşiyor Aslan burcunda. Bu kavuşum harikadır. Venüs zaten Retro bile olsa burcunuzda, siz de ön plandasınız. Aslında fazlası ile ön planda olmak arzusundasınız. Hangi konuda önde olmak istiyorsunuz, odaklanın derim. Görüşmelerinize önem verin, planlı olun. Retro bittiğinde Venüs tekrar düz pozisyona geçip ilerlemeye başladığında işte bu dönemler çok sürprizli sizler için. Bu kısmı Eylül yorumlarıma saklıyorum.

23 Ağustosta Güneş Başak burcunda geçiş yapıyor.   Kaynaklar alanınıza geçiş yapan Güneş 1 ay boyunca maddi konuların önemli olabileceğiniz, kazançlarınızda istediğiniz gelir artışlarını sağlayabileceğinizi gösteriyor. Ama tabi yine Neptün faktörü devrede.  Siz bir Aslansınız, dolayısı ile Güneş ile sembolize ediliyorsunuz. Bu karşıtlık sizin zihninizi bir parça bulandırabilir. Kararsızlık, dalgınlık hissedebilirsiniz. Enerjiniz düşebilir, gözünüzda bazı şeyleri gereğinden fazla büyütebilir, veya küçültebilirsiniz. Kendinize dürüst olma sözü verin. 29 Ağustosta Balık burcunda bir Dolunay gerçekleşecek, bu Dolunay enerjisinde finansal olarak etkileneceksiniz. Ya doğru hamleleri yapıp huzurlu geçirirsiniz, ya da sizi zorlayan harcamalar veya yanlış kararlar ile baskıyı çok fazla hissedersiniz.

Gelir artışına çok açıksınız. Belki de bu Dolunay emeğinizin karşılığını fark ettiğiniz, somut olarak gördüğünüz bir enerji de olur. Dolunaylar hep olur, biz de hep birşeyler fark ederiz. Sadece attığımız adımlar önemlidir. Hangi yolu izleyerek, hangi odaya girdiğimizdir. Dikkatin ay genelinde maddi konularda olduğunu bilerek temkinli olmak size verebileceğim en güzel uyarı olacaktır.

27 Ağustos’ta Merkür Terazi burcunda geçiş yapıyor. İletişim, eğitim ve kiminiz içinde seyahatler ile ilgili konular hareketlilik kazanabilir. Tabi bazı Aslanlar araç almak veya değiştirmek arzusuda duyabilirsiniz. Biraz imzalar, anlaşmalar, konuşmalar ve görüşmeler açısından önemli olur. Merkür burcunuzu gayet dost bir enerjide desteklese de, Venüsün Retrosunu unutmayın sakın. Çok pahalı yatırımlar yaptırmak isteyen bir Venüs var gökyüzünde. Yani arzular şelale…

 Size sağlıklı ve huzurlu bir Ağustos dilerim.

Başak ve Yükselen Başak    

31 Temmuzda Kova burcunda gerçekleşen Dolunay enerjisi ile başlıyoruz Ağustos ayına. Haritanızda,  biraz biliç altınız, işleriniz, günlük temponuz etki alıyor olacak. Bir süredir, endişeli ve kaygılı hissediyor olabilirsiniz  sevgili Başaklar. Bunun en önemli nedeni ise Aslan burcunda bulunan yıldızlar. Haritanızda öyle bir alandan geçiş yapıyorlarki, sürekli planlar içindesiniz, neler yapacaksınız hepsi liste liste önünüzde gibi, işte bu Dolunay enerjisi ile biraz aksiyon devrede gibi. Harekete geçmek üzere hazırlanıyorsunuz bişiylere, şu an biraz gizli belki, sizin bildiğiniz iç dünyanızda netleşmeye çalıştığınız durumlar gibi. Kendinizi hırpalamayın ama! Dolunay açık ve net zamanları gösterirler, bu Dolunay ise sizlerin tam da zihninizde netleştiğiniz dönemler. Ayrıca sağlık ile ilgili kaygı ve endişelerinizin de olması söz konusu gibi. Sağlık masrafları belki, belki rutin kontroller. Ama bu her ne ise ihmal etmemenizi öneririm.  Bu dolunay temponuzu da bir düzene koyma çabanız olacak. Yeni bir durum veya konu gündeme de gelebilir. Yaşamınıza yeni bir rutin katabilirsiniz…

Satürn 2 Ağustosta düz pozisyona geçiyor. Yaklaşık 4 Aydır Retro olan bu gezegenin düz pozisyona geçişi ile birlikte yaşamınızda önemli olan, bir eğitim alma veya verme olabilir sonuç alırsınız. Ayrıca yakın çevre ilişkilerinizi de epeyce bir sekteye uğrattı sevgili Satürn, artık sevgili Satürn diyorum mazallah kendisini seversek eğer mükafatlandırıyor, bu yüzden sevin, sevelim. İşte Satürn artık Retrosunu tamamlıyor ve son 1,5 ayı Akrepte. Bir dönün bakın, neler yaşadınız son 2,5-3 yılda. Yaşamınızda aslında sistem kurmayı öğrendiniz, yanlış insanları çıkardınız, biraz izole oldunuz, bunun mükafatlarını da aldınız. Almadıysanız bu son 1,5 ayı iyi değerlendirin.  Yaşama bakışınızdan, hayat felsefenize kadar değiştirdi. Gizlenme ihtiyacı belki de, bunu farkında olarak yaptıysanız ki beni okuyanlar böyle yaptı eminim, güzel. Eğer farkında değilseniz, çevrenizden giden insanları bir düşünün. Unutmayın herşeyin bir anlamı var. Kabul edelim veya etmeyelim, kademeli olarak değişiyoruz, kimimiz biraz önce, kimimiz ise biraz sonra ama değişiyoruz. Sizde değişim sürecindeydiniz, bunu zihinsel olarak yaşadınız. Çevre değiştirdiniz, yaşam biçiminizi değiştirdiniz. Yeni bir döngü içindesiniz artık. Retrosu biten Satürn ise artık yeni yaşam biçimizini oturtuyor olacak. Bak gidiyorum, bütün deslerini aldınmı, nasıl bakıyorsun artık yaşama, 3 yıl öncesinden çok farklısın değil mi diye soruyor olacak.

8 Ağustosta Merkür burcunuza geçiş yapıyor. 11 Ağustosta Jüpiter Başak yolcuğu başlıyor. Yaklaşık 1 yıl boyunca Jüpiter burcunuzda gezinecek.  Bu geçişler gayet keyifli. Keyifli olmasına keyifli ama geçiş döneminde biraz sancılılar.   Sebebi ise maalesef yine Satürn. Biraz sana fırsatlar gelecek, bak beni unutma der gibi bir durum. Evet fırsatlara açık olacaksınız sevgili Başaklar, güzel gelişmeler yaşayacaksınız, daha planlı ve stratejik olabileceksiniz. Fakat bunları hemen hissetmeyebilirsiniz. Dediğim gibi, sizi yoran ve çalıştıran Satürn emeğinizin karşılığını verecek ama öncesinde sizin yönetici gezegeniniz Merkür ile dik açıda olacak. Sonra da Jüpiter ile. Güneşte önce bir selamlayacak Satürnü sonradan burcunuza geçiş yapacak. Tüm bunlar gösteriyor ki, önemli sorumluluklar alabilirsiniz, şansı yakalayabilirsiniz ama geçmişten dersler alarak yapmalısınız bunu. Tüm bunları hatırlatacak, kıymetini bil diyecek. Neyin kıymeti mi! Öncelikle kendi değerinizin, ailenizin, evinizin, iç dünyanızda biriktirdiklerinizin, tecrübelerinizin. Satürn şu anda size kendinizi güvensiz dahi hissettirse de aslında gittiğinde toparlayacaksınız. İşte Başak burcunda geçiş yapan yıldızların da pozitif etkilerini hissedeceksiniz. Ama ne zaman diye soruyorsanız Ağustos 2. Haftadan sonra derim. Bir de Neptün faktörü var çünkü. Aslında Neptünü severim, hayal gücü verir, derinlik verir. Hayal etmeden hiç birşey yapamayız. Önce hayalle başlar herşey, sonra gerçeğe dönüşür. İlham gezegenidir Neptün, ama ay ortasına kadar özellikle kendinizi de kandırmayın! Evet kendinize yalan söylemeyin, gerçekçi olun ve gerçekçi hedefler belirleyin.

Para gezegeniniz Venüs Retro, size güzel imkanlar verdi aslında Retro öncesi. Belki biraz daha iyi hissediyorsunuz maddi konularda. Ama Retro olması ile maddi kaygılara kapılmayın. Para biriktirmeyi deneyimliyorsunuz. Aslında birçok Başak bilir bütçesini, kendini güvende hissetmek ister, fakat yapacak bişi yok, iyi şeylere para harcamayı da çok iyi bilir. Güzel kazanmak ister, güzel harcamak için. İşte bu dönem harcamalara dikkat, birikiminize zeval gelmesin. Ayrıca aşk yaşamızda biraz zorluyor olabilir sizi. Platonik ilişkilere, yanlış insanlara kapılmaya, aşk konusunda zorlanmaya açıksınız. Üzülmeyin ama, Venüs düz pozisyona geçtikten sonra özellikle de burcunuza geçiş yaptıktan sonra bu konuda da daha mutlu hissedersiniz.

14 Ağustos Aslan burcunda bir Yeni Ay olacak. İç dünyanız yine önde, 31 Temmuz Dolunayı dönemindeki bazı konu veya durumların aslında sonuçları neticesinde alacağınız bir takım karar veya iç dünyanızda bir konuda netleşme enerjisi gibi bu Yeni Ay.  Düşünce tohumları ekiyorsunuz, bunları hayata geçirmek için ise alt yapı çalışmaları yapıyorsunuz gibi bir yandan da. Güzel şeyler düşünün ve güzel şeyler olsun yaşamınızda. Güzel tohumlar ekin, içinde başaramazsam olmasın, başaracağım olsun.

15 Ağustosta Güneş ve Venüs kavuşumu gerçekleşiyor Aslan burcunda. Maddi konularda güzel bir kaynak artışı olabilir. Belki sürpriz ve beklenmedik bir anda elinize geçebilecek bir kaynağın yatırımını yaptıracak size. Şanslı enerjiler var, birikim yapma enerjiniz de var. Biraz parayı gizliyor gibisiniz.

Ay ortalarında Merkür’ün Plütondan alacağı destek ile zaten zihinsel olarak çok daha rahatlarsınız. Öncelikle rahatlamayı asıl hissedeceğiniz durum, neticeyi görmek yönünde olabilir. Ay geneli planlar yaptınız, şimdi daha akılcı ve somut sonuç odaklı olursunuz.

23 Ağustosta Güneş Başak burcunda geçiş yapıyor.  1 Ay boyunca burcunuzda ilerleyecek olan Güneş enerjisini hissedersiniz. Rahat olursunuz, daha kararlı olursunuz, daha fazla dikkat çekersiniz, ne istediğinize ve istemediğinize çok daha rahat odaklanabilirsiniz. 29 Ağustosta karşıt burcunuz Balıkta Dolunay olacak. Bir anlaşma görünür mü oluyor acaba.  Ben ve sen dengeniz aktive oluyor bu Dolunayda. Ben bunu istiyorum sen ne vaat ediyorsun dersiniz. Bunu kiminiz ilişkinizde, kiminiz de iş anlaşmalarında dersiniz. Unutmayın Satürn ilerliyor, sizi evet değiştirdi ama şimdi yuvanıza geçiş yapıyor olacak. Bu alandan geçiş yapacağı süreç boyunca yaşam alanınızda değişimler yaşarsınız. Yaşam alanınız evet yuvanız ama aynı zamanda kariyerinizde. Bir nevi ikamet ettiğiniz yer. İş yerimizde bir nevi ikamethanemiz, sürekli bulunduğumuz alan. Aslında Astrolojiyi doğru kullandığımızda ve yorumladığımızda gelen enerjiyi fark ediyoruz. Yaşamımıza ne geliyor, önce düşüncede başlıyor ve sonra eyleme geçiyor. Şimdi siz bu Dolunay enerjisi ile ilk sinyali alıyorsunuz. Neleri değiştirmeliyim diyorsunuz. Bu Dolunayda Güneş ve Jüpiter yanyana, aynı zamanda da Ay ve Neptün bir aradalar. Başak ve Balık aksı, teslim olmak ve kontrol etmek ile ilgilidir. Bu yüzden nelere sıkı sıkı tutunuyorsunuz, neleri özgür bırakmak istiyorsunuz. Bunları daha net fark edeceksiniz ve son derece duygusal olacaksınız. Demedi demeyin…

27 Ağustos’ta Merkür Terazi burcunda geçiş yapıyor. Yönetici gezegeniniz burç değiştiriyor ve maddi olarak güzel fırsatlar getiriyor olacak.

Size sağlıklı ve huzurlu bir Ağustos dilerim.

Terazi ve Yükselen Terazi    

31 Temmuzda Kova burcunda gerçekleşen Dolunay enerjisi ile giriyoruz Ağustos ayına. Haritanızda, umutlar ve ümitler alanınızda oldu bu dolunay. Hatta kazançlarınızın da değişmiş olması söz konusu. Biraz kaynak arttırmak adına yaptığınız girişimlerinizin sonuçlarını alıyor gibisiniz. Temmuzda yaşamınızdaki etkili olan bazı durumların görünür olması gibi bir durum desem yeridir. Bir öncü burçsunuz sevgili Teraziler, dolayısı ile Temmuz sizi yormuş ve yıpratmış olabilir. Haritanızda iş ve yuva aksınızda gerçekleşti baskılı geçişler. Aile ile ilgili konu veya durumlar, iş çevrenizde olabilecek hareketlilik, yapı değişimi belki de devredeydi. Sorumluluklarınızda artış dahi yaşamış olabilirsiniz. Neyse bitti Temmuz, yaşamınızda sizi bunaltan konular da yavaş yavaş dağılıyor ama bu Dolunay sizi biraz düşündürüyor olabilir.  Yeni kararlar ve yeni çevre ile devam eden durumlar söz konusu olabilir. Dolunay kiminiz için de, aşk konularında bazı durumları netleştiriyor olabilir. Yaşamınızdaki kişi ile ilgili daha net bir bakış geliştirmenize neden oluyor da olabilir. İlişkinizdeki standarlar önem kazanıyor olabilir. Size bazı kararlar aldırıyor da olabilir.

Satürn 2 Ağustosta düz pozisyona geçiyor. Yaklaşık 4 Aydır Retro olan bu gezegenin düz pozisyona geçişi ile birlikte, parasal konularınızda biraz daha netleşme durumunuz devrede diyebilirim. Akrep haritanızda parasal konularında söz sahibi burç, bu alandan geçiş yapan Satürn ise son 2,5 -3 yıldır size paranın değerini öğretti bir şekilde, paranın önemini çok daha fazla tecrübe edebileceğiniz bir çok deneyim ile karşılaştırmış da olabilir. Şimdi artık Satürn akrep burcunu terk etme hazırlıklarında, dolayısı ile parasal konularda hem huzursuz hissediyor olabilirsiniz, hem de bir yatırım yapmanız gerektiğini düşünüyor olabilirsiniz. Bütçenize özellikle çok dikkat edin sevgili Teraziler.  Jüpiter ve Satürn arasında sert bir görünüm söz konusu. Bu maddi konuları ciddiye aldığınız bir dönemde olduğunuzu gösteriyor. Kazançlarda artış arzusu ve beraberinde biriktirme arzusu devrede. Mars Yengeç burcunda ve özellikle Ağustos ilk günlerde etkili olacak olan bu 2 gezegenin olumlu görünümleri ile gelirinizde bir artış söz konusu olabilir. Ama dediğim gibi, pozitif etkilerin yanında iç dünyanızda bu konuda önemli kazanımlar yapmak da istiyorsunuz.

8 Ağustosta Merkür Başak burcuna geçiş yapıyor. 11 Ağustosta ise Jüpiter Başak yolcuğu başlıyor.  Başak burcu haritanızda iç dünyanızı yönetiyor. İç huzur arzunuz artıyor olacak, buna olan ihtiyacınız da paralel olarak artacak sevgili Teraziler. Aynı zamanda içsel olarak arzu ve beklentileriniz de yükselecek bu geçişler ile.  Biraz sorgulama durumlarınız da olacak gibi, düşüncelerinizi gizleme arzusu olabilir.  Biraz dedikoduya maruz kalma riskine de açık olabilirsiniz. Bu kısım 27 Ağustosa kadar önemli olur. Jüpiter 1 yıl boyunca haritanızın ruhsal alanında olacak. Aslında Jüpiter sizi biraz daha iyimser yapacak, daha anlayışlı ve daha pozitif. Biraz sağlık konularını da önemsemeniz gerekecek tabi. Ağustos genelinde bazı sağlık sorunları devrede olabilir. Kendinizi dinlemelisiniz ve stresten uzak olmaya çalışmalısınız.

Ağustos ilk yarıda gerçekleşen ve biraz yorucu bazı geçişler de var. Öncelikle Merkür, sonra Jüpiter ve Güneş Başak burcu geçişlerinde Satürn ile karşılaşıp, öyle burç değiştiriyor olacaklar. Satürn Yuvanızı yönetiyor aynı zamanda, Jüpiter ise düşünceleriniz ve yakın çevreniz üzerinde söz sahibi. Bu 2 gezegenin bu şekilde birbirlerini zorlamaları, sizin de ev yaşamınızda, aynı zamanda iletişiminiz ve düşünce biçiminiz anlamında kurulan bağda zorlanmalar olabileceğini de gösteriyor.

12 Ağustosta  Merkür ve Neptün karşıtlığı devrede, bu tarih civarları aslında kendinize çok daha fazla bakmalısınız.  Siz bir Terazi olarak Venüs yönetimindesiniz, 25 Temmuz itibari ile yönetici gezegeninizin Retro pozisyonda olması hali ile başta sizi etkilemiş durumda. Yaşam motivasyonu eksikliği yaşıyor olabilirsiniz bu yüzden. Özellikle Venüs ve Satürn arasındaki dik açının verdiği enerji ise belki biraz sevgisizlik duygusu olabilir kiminiz için, kiminiz için de yaşamınızdaki memnuniyetsizlikler fazlası ile yükselmiş olabilir. Merkürün de haritanızdan geçiş yaptığı alan sebebi ile genel olarak karamsar hissetmenize neden olabilir. Biraz sakin, sağduyulu olmanız dolayısı ile önemli diyebilirim. Venüs Retrosu 8 Eylülde son buluyor olacak. Sorgulama, daha iyiyi arzulama yine bu Retronun yan etkileri içinde.

14 Ağustos Aslan burcunda  Yeni Ay olacak. Çevreniz, dostlarınız beklentileriniz bu Yeni Ay etkisinde. Sosyal bir grupta görev alma arzusu duyabilirsiniz. Dost çevreniz ile ilgili önemli haberler ve gelişmeler duyabilirsiniz. Yenilik arzusu duyabilir ve motivasyon için gerekli olabilecek yenilikleri yaşamınıza katmak isteyebilirsiniz. Aslında nasıl baktığımız ile ilgili her şey, umut ekiyor olursunuz bu Yeni Ay’da. Unutmayın güçlü bir Yeni Ay ve yeni umutlar için de ideal yerleşimde özellikle sizler için.

Ay ortalarında Merkür’ün Plütondan alacağı destek gayet umut vaat edici. Hatta bu olumlu görünüm size içinde bulunduğunuz ortamı biraz değiştirme şansı dahi verebilir. Uzaklaşma fırsatı belki, kısa bir seyahat şansı da olabilir. 15-16 ve 17 Ağustos günleri özellikle. 15 Ağustosta Güneş ve Venüs kavuşumu gerçekleşiyor Aslan burcunda. Bu da çok keyifli bir görünüm. Uranüsten de çok dost destek var hatta.  İlişkileriniz daha neşeli, aynı zamanda çevreniz de hareketli olur.

23 Ağustosta Güneş Başak burcunda geçiş yapıyor.  Geçişi öncesi ise Satürn ile dik açısı devrede olacak. Melankolik bir enerjisi vardır bu 2 gezegenin birbirleri ile yaptıkları bu görünümde. Arkadaş çevreniz, hayatınızdaki kalabalık ile ilgili belki biraz baskı getirebilir. Aslan burcunda bulunan yıldızlar, arkadaş çevrenizi de biraz yeniledi ve değiştirdi aslına bakacak olursanız. Güneşin Başak burcuna geçişi öncesi ise çevreniz ile ilgili konular önemli oluyor. Başak burcuna geçiş yapan Güneş haritanızıda 1 ay boyunca ilerken kendi zayıf ve güçlü yanlarınız ile yüzleşebilirsiniz. Evet, sizin yaşamınızdaki gidişatın kontrol dönemleri enerjisi olabilir bu enerji. 29 Ağustosta Balık burcunda gerçekleşecek Dolunay enerjisi,  yaşamınızdaki tempo, ruhsal ihtiyaçlarınız ve sağlığınız üzerinde etkili olacak.  Bu Dolunayda Güneş ve Ay karşıtlığında yani 2 önemli gezegende işin içinde, Güneş yanına Jüpiteri almış durumda ( büyütmek, genişletmek ) Ay ise Neptünü takmış koluna ( Hayaller ve Hayal kırıklıkları, duygusal duyarlılık ).  Bu karşıtlığın yaşanacağı aks ise, temponuz, sağlığınız, beklentileriniz, bilinç altı istek ve arzularınız, yaşamınızda size yoran ve zorlayan işler ve konular olacak. Dolunay enerjileri görünür olmayı anlatır. Fark edilen dönem, bilgi açık, düşünceler net ve görünür olacağı için,  ya mevcut yaşamınındaki gidişata bakarsınız.

27 Ağustos’ta Merkür Terazi burcunda geçiş yapıyor. Bu geçiş ve peşinden gelen Dolunay enerkiji çok manidar. Merkür Başak burcuna geçişi ve bu süreçte iç dünyanıza dönmenize neden olmuşken, burcunuza geçişi ile birlikte daha rahat hissetmeye başlayabilirsiniz. Yani içinizde biriktirdikleriniz, yapmayı planladığınız konular, kendinizi ifade edişiniz. Daha öne çıkabilir, daha rahat kendinizi ifade edebilirsiniz. Dediğim gibi, Merkür burcunuza geçiş yapar ve sonrasında yaşanacak Dolunayın da enerjisi ile siz birşey fark edersiniz.

 Size sağlıklı ve huzurlu bir Ağustos dilerim.

Akrep ve Yükselen Akrep   

31 Temmuzda Kova burcunda gerçekleşen Dolunay enerjisi ile giriyoruz Ağustos ayına. Haritanızda ise Dolunayın etkili olduğu konular, Yuva ve Kariyer yaşamınız ile ilgili olan aks. İş çevreleriniz de olmak üzere, yaşamınızdaki sosyal  statünüz hakkında mı düşünüyorsunuz? Haritanızın en tepe noktasından geçiş yapan Aslan yıldızları önemli işlerinizin olduğu, sonuçlar aldığınız ve almak istediğiniz,  hedef oldaklı olduğunuz bir süreç içinde olduğunuzu göstermekte.   İşte bu alanda önemli gezegen geçişlerinin olması ve bir yandan da burcunuzda Satürn’ün bulunması ile biraz genişleme, fırsat yakalama arzusu ile, engellenmiş ve kısıtlanmış hissediyor oluşunuz paralel seyrediyor gibi.  Jüpiter kolaylıklar sağlamak ister, Satürn ise zorluk çıkartır. Bu iki durumu dengelemek zorunda olduğunuz bir ay bekliyor sizleri. Fırsatlar var, ama bu fırsatları ele alış biçiminiz de önem kazanır.

Satürn 2 Ağustosta burcunuzda düz pozisyona geçiyor. Yaklaşık 4 Aydır Retro olan bu gezegenin düz pozisyona geçişi ile birlikte hali ile yaşamınızdaki birçok konu daha netleşiyor olur. Siz Satürn’ün tüm eenrjisini en yakınen tanıyan, daha doğrusu yeni tecrübe etmiş bir burçsunuz. Son 2,5 -3 yıl boyunca yüklediği sorumluluklar ile artık farklı bir kişisiniz diyebilirim. Şimdi ise son 1,5 aylık periyod içindesiniz. Bu süreç hali ile yaşamınızda ciddiyet ve sorumluluklar döneminde olduğunuzu da açıkça işaret ediyor. Dediğim gibi, Aslan burcundaki yıldızlar, yani haritanızın en tepe noktasında ilerleyen yıldızlar size statü, kariyer ve aynı zamanda statünüz ile ilgili değişim arzusu getirir. Bu kiminiz için iş çevresi, kiminiz için ailevi konular ve hatta evli olan birçok Akrep için ilişkilerinin önem kazandığı süreci gösterir. Yaşam biraz ciddi olabilir kısaca sevgili Akrepler. 8 Ağustosta Mars Aslan burcunda geçiş yapacak. Yönetici gezegeninizin bu geçişi öncesi burcunuzda bulunan Satürn ile olumlu bir kontağı olacak aslında. Ama unutmayın, Mars ve Satürn doğası zorludur ve burç değiştirme dönemlerinde ise zorluklarını daha fazla yükseltirler. Bana kalırsa bir sınav sürecinde olabilir, ya da böyle hissediyor da olabilirsiniz. Alacağınız tüm kararlar geleceğinizi şekillendirme adına önem kazanır.

Biriktiriyorsunuz, listeliyorsunuz, analiz ediyorsunuz. Mars Aslanda geçtiğinde hareket gelir yaşamınıza. Ama bu sizi sıkıştıracaktır. Burcunuzun yönetici gezegeni güç kazanırken, size harekete geç enerjisi gönderecek. İşte neleri değiştirme arzusunda iseniz, ki bu biraz da dediğim gibi toplumsal statünüzü de ilgilendirebilir, harekete geçebilirsiniz. Ağustos hareket getirir size. Sağduyulu olmak durumundasınız.

8 Ağustosta Merkür’de Başak burcu geçişini yapıyor. 11 Ağustosta Jüpiter ise Başak yolcuğuna başlıyor. Bu geçişler burcunuzu kesinlikle olumlu etkileyecek aslında. Ama faydasını hissetmeden önce  bu gezegenler önce Satürn enerjisini alacaklar. Burcunuzda bulunan Satürn ile dik açı yapacak ve öyle geçecekler Başak burcunda. Başak yaşam motivasyonunuzu pozitif anlamda etkileyecek diyebilirim. Çevrenizin desteğini alabileceğiniz bir dönemi tetikleyecek. Bu faydayı yakalayabilmeniz içn Ağustos 2.yarıyı biraz beklemeniz gerekecek. Ağustos ilk 2 hafta  gelir artışları beklentiniz olabilir, bunun için uğraşlarınız cevap vermeyebilir. Maddi konularda biraz daralma hissediyor olabilirsiniz sevgili Akrepler. Yay burcunun yönetiminde olan maddi konularınızda hali ile Jüpiter söz sahibi. Jüpiterin Satürn ve Neptün enerjisini bitirmesi gerekiyor aslında.  Kazançlarınızda artış biraz daha Ağustos 2.yarısında devrede olabilir.

12 Ağustos tarihinde Merkür ve Neptün arasında yaşanacak karşıtlık kesinleşiyor. Çocuklar ile ilgili konular, aşk yaşamınız, yaşam zevleriniz, hobileriniz ve yine finansal konularınız ilk dikkatimi çeken konular. Bu belirttiğim konularda duyarlı olabilir aynı zamanda maddi konularda ise harcamalarınızda artış durumları da yaşayabilirsiniz. İstediğiniz bir konuya para harcamak isteyebilirsiniz.  Size huzur ve mutluluk verecek bir durum, bir konu olabilir. Eş ve aile ile ilgili gelirlerin de önemli olduğu zamanlar olur ay ortaları. Finans konularını konuşabilirsiniz.

14 Ağustos Aslan burcunda bir Yeni Ay olacak. Bu Yeni Ay haritanızın en tepe noktasında. Ağustos başı itibari ile yaşadığının sizi zorlayan konular hakkında nasıl çözümleri üretiyor olacaksınız. Yeni Ay yenilenme enerjisini içinde barındırırken, siz de  yenilik kararları alırsınız. Aslında bu kararların altında yaşamınızdaki tüm gidaşatı biraz analiz etme durumu da var.  Sorunlarınız varsa eğer, ilişki veya iş kaynaklı, Ağustos ilk 2 haftası sorunların sizi Yeni Ay döneminde düşünmeye itmesi durumu gibi. Bu yeni ay ile birlikte Ağustos 2.yarı ise daha net ve kararlı olabilirsiniz. Bir gözlemleyin kendinizi, nedir sizi sıkan ve bunaltan veya karar aldırmaya zorlayan durumlar. İlk 2 hafta gözlemleyin!

 Ay ortalarında Merkür’ün Plütondan alacağı destek maddi konular ile ilgili bir duruma uzlaşma getirir. Almak istediğiniz kredi olabilir bu, veya yapmak istediğiniz ortak bir yatırım konusunda uzlaşma olabilir.  Ortak kazanımlardan elde ettiğiniz gelirler önem kazanırken, parasal konularda çok daha rahat hissedebilirsiniz.

18 Ağustosta Venüs ve Uranüs arasındaki olumlu görünüm olacak. Venüs Retrosu devam ediyor tüm ay boyunca. Venüs ise haritanızda eşinizi de sembolize ediyor. Aynı zamanda iç dünyanız da Venüs yönetiminde. Aynı zamanda iş bağlantılarınız, ortaklıklarınız da bu gezegen yönetiminde. Retro içe dönüş enerjisi verir. İçe dönüş sırasındada yönettiği konularda beklentileri de yükseltir. Belirttiğim konularda beklentileriniz yükseliyor dolayısı ile.  Ayrıca iş teklifi alabilirsiniz bu ay! İyi düşünün ama, gelir artışı yaşayabileceğiniz bir süreç yaşatacak size Jüpiter. Ama Satürnde para alanınızı yöneten Yay burcuna geçiş yapacak.

23 Ağustosta Güneş Başak burcunda geçiş yapıyor.  İşte size destek olacak bir enerji. Çevreniz hareketlenir, yeni çevreler içinde olabilir, arkadaşlar ve dostlardan güzel haberler alabilirsiniz. Fakat Güneş ve Satürn arasındaki dik açının etkin olacağı Ağustosun 19-20’si itibari ile Başak burcuna geçişine kadar olan süreçte, temponuz artar. Üstleriniz ile çekişmeli bir durum devrede olabilir. Beklediğiniz gibi olamayabilir bazı durum ve koşullar. Gecikmeler yaşayabilirsiniz. Bu size yıprtabilir ve yorabilir. Güneş Başak burcuna geçtikten sonra, enerji olarak Satürn ile hala dik açıda olsa da element olarak size destek vermeye başlar. Ama yine Neptün enerjisine geçiş yapacak olan Güneşin size fayda sağlaması için biraz hayallerden uzak olmanız gerekir.

29 Ağustosta gerçekleşecek Dolunay sizin burcunuzu olumlu destekler. Fakat bu Dolunay enerjisi içinde, kontrol etme ve kontrolü bırakma karşıtlığını barındırıyor olacak. Güneş ve Ay karşıtlığına Jüpiyer ve Neptün de etki edecek. Aşk konusunda hayalci olabilirsiniz, hatta aşık olabilirsiniz. Yeni bir çevre içinde olabileceğiniz etkileri de göz önünde bulundurursak belki aşk hiç ummadığınız anda çalar kapınızı. Ama Venüs Retro kontrollü olmalısınız. Yaşamınızdaki insanların da hayatlarında bazı sorunları ile yüzleştiği dönemler. Sizden destek bekleyen dostlarınız da olacak Ağustos ayında.  Sanki biraz da işlerden bunaldığınız, kaçmak istediğiniz, sorumluluk almak istemediğiniz dönemler aynı zamanda.

27 Ağustos’ta Merkür Terazi burcunda geçiş yapıyor. Uzunca bir süre kalacak bu alanda. Bir de Retrosu olacak Eylülde, bilinç altınız Terazi burcu yönetiminde. Zihniniz hareketlenir. Rutininiz de eş zamanlı hareketlenir. Dinlenmek isteyebileceğiniz günler. Fazlaca sosyal olabileceğiniz bir Ağustos bekliyor sizleri.

Size sağlıklı ve huzurlu bir Ağustos dilerim.

 

Yay ve Yükselen Yay    

31 Temmuzda Kova burcunda gerçekleşen Dolunay enerjisi ile giriyoruz Ağustos ayına. Dolunay enerjisini yaşama bakış biçiminize odaklıyor. Aynı zamanda iletişim konularının önemini vurguluyor. Çevreniz, kardeş ve yakın akrabalarınız onların yaşamlarında önemli duyumlar alabileceğiniz bir enerji de hakim gökyüzünde. Zihinsel olarak meşgul ve hareketli olabilirsiniz. Aklınızda ise sadece uzaklarda olmak olabilir. Dolunay enerjileri farkındalık zamanlarıdır. Bu Dolunay da ise siz bir şey fark edersiniz. Ticaret, alım-satım konuları da hareketli olabilir. Güzel haber Dolunayın sizin burcunuza gayet dost görünüm yapması. Seyahatler konusunda da şansınızı arttıran enerjilerin olması. Yani uzaklaşma arzunuz yükselirken, bunu yaşamınıza çekebilirsiniz de.  Kiminiz de duyuru veya reklam konusunda şans yakalayabilirsiniz. Kendi tanıtımınızı yapmak için ideal bir zaman. Ekonomik olarak baskılayan bir ayı geride bıraktınız, bütçe konusunda bazı denge değiştiren durumlara açıktı Temmuz.  Bu Dolunay enerjisinde aynı zamanda sizi zorlayan ekonomik konuların da çözümlerini yakalıyor gibisiniz. Parasal durumunuza da ışık olacak diyebilirim.

Satürn 2 Ağustosta düz pozisyona geçiyor. Yaklaşık 4 Aydır Retro olan bu gezegen bilinç altınızda baskı kurmuş durumda. Nedir bu bilinç altı meselesi diyorsanız eğer, iç dünyanız derim. İç benliğiniz, yaşama ve yaşamınızdaki değişimlere, sorumlulukla alacağınız kararlara hazırlıyor sizi.  Satürn enerjisi geldiğinde artık ertelenmiş tüm konular devrede olur. Sanki tatil bitti ve işe dönmüş hissi gibi. Tam olarak böyle aslında. Şimdi sorumluluk zamanı dedirtecek size. Buna biraz var Eylül’de burcunuza tekrar giriş yapacak ama şu sıralar planlardasınız. Burcunuzun yönetici gezegeni Jüpiterin de Satürn ile yaptığı dik açı bunu doğrular nitelikte. Harekete geçme arzunuz bu kadar yükselirken, hareket geçememe durumunu yaşatıyor size. Sanki dur ve zamanını bekle diyor iç sesiniz. Bu Dolunay da farkındalıklarla dolu sizler için. Fark ediyorsunuz…  8 Ağustosta Mars Aslana geçiş yapıyor ve size bir fırsat vererek geçiyor gibi. Elinize para geçebilir, bunu nasıl değerlendireceğiniz size bağlı. Aslında kendinize yatırım yapıyor gibisiniz. Eğitim ve kişisel gelişim konuları ilginizi çekiyor diyebilirim. Marsın Aslanda geçireceği Ağustos dönemi enerjinizi bir miktar arttırıyor olacaksınız. Merkür de 8 Ağustosta Başak burcuna geçişini yapıyor. Bu alan ise haritanızın tepe noktası, yani en görünür alanı. Kariyer ortaklığı, iş planlarınız, ortaklık konularınız olabilir. Bunun ile ilgili toplantılar yapabilirsiniz. Duyurular yapabilirsiniz. İş trafiğiniz hareketlenecektir.

11 Ağustosta Jüpiter Başak yolcuğu başlıyor. Yaklaşık 1 yıl boyunca Başak burcunda seyahat edecek. Merkür geçişi sonrasında Jüpiterin de bu alanda ilerliyor olması ile iş yaşamınızda hem sorumluluk artışı devrede olurken, sizin bu sorumluluk altında biraz yorulma durumunuzu da gösteriyor açıkçası. Yer değişimi, yön değişimi beklenebilir. Jüpiter şans ve fırsat gezegenidir. Aynı zamanda burcunuzun da yönetici gezegeni, dolayısı ile bulunduğu alan aynı zamanda dikkatinizinde olduğu alan diyebilirim. Kariyer yaşamınız ve toplumsal statünüz önem kazanır. Şu dönem Jüpiter ve Satürn arasındaki zorlu görünüm devrede. İlerlemek istiyorum ama enerjimi toparlayamıyorum bu açının sizin yaşamınızdaki türkçe meali. Evet yorgun hissedebilirsiniz, ama bir çok destek açı da alıyorsunuz. Yani yorgunsunuz, mola istiyorsunuz ve planlamak istiyorsunuz. Planlı ilerlerseniz, yaşamınızdaki zorlukların altından gayet güzel kalkabileceksiniz, ihtiyacınız olan planlı olmak sadece, dağılmamak.

Venüs Retrosu tüm ay etkili.  Günlük tempo ve rutininiz üzerinde etkili olan bu Retroda yaşamınızdaki bazı konuların sonuçları için bekleme enerjisi veriyor. Rutininizde yeni bir düzen içinde olma arzunuzu da gösteriyor.

12 Ağustos tarihinde Merkür ve Neptün arasında yaşanacak karşıtlık devrede olacak. Kariyer yaşamınız ve ev yaşamınız ile ilgili konuların devrede olacağı bir süreç. İdeal eş, ideal iş ve yaşamınzıdaki idealleri düşünebilirsiniz. İlişkilerinizde yanıltıcı diyaloglara dikkat etmelisiniz. İş temponuzdan uzaklaşmak isteyebilirsiniz. İşlerinizi yoluna koymak zorlayabilir. Aslında sevgili Yaylar Ağustos size uzaklaş diyor, mola al diyor.  Umarım uzaklaşma ve dinlenme fırsatı yakalayabilirsiniz.

14 Ağustost Aslan burcunda bir Yeni Ay olacak. İşte bu Dolunay enerjisi size bir Tatil kararı aldırabilir. Yeni fikirler, yeni oluşumlar bu Dolunay enerjisinde devrede.  Ağustos başı itibari ile yaşadığınız yoğunluk yerini biraz daha dingin bir enerjiye bırakabilir. Eylülde Başak burcunda gerçekleşecek Güneş Tutulması size yepyeni kariyer fırsatları getirebilir. Bu Yeni Ay ise bunun alt yapısının hazırlanması anlamını taşıyabilir. Birbirini takip eden enerjileri iyi anlamak ve analiz etmek gerek. Ay sonunda Balık burcunda yaşanacak Dolunayda önemli sizin için.  23 Ağustosta Güneşin Başak burcunda geçişi ile birlikte hareketliliğiniz artacaktır.  Tüm oklar sizi bir yeniliğe çekmeye hazırlıyor gibi. Sorumluluk alıyorum hadi başlıyorum diyebileceğiniz bir yenilik.  29 Ağustos Dolunayı ise iş ve yuva aksınızda sevgili Yaylar.

Öncelikle haritanızın yönetici gezegeni Jüpiterin enerjisi değişiyor. Üretken ve çalışkan Başakta olacak ve sizi çalıştıracak. Çalışma hayatınızda hareketlilik, bir fırsat, bir yenilik getirecek.  Satürn ise emin adımlar ile burcunuza ilerliyor. 29 Ağustostaki Dolunay ise daha görünür durumlar, daha net kararlar verebilirsiniz. Yaşam şekliniz değişiyor gibi, ya da bunu değiştirmeyi fazlası ile arzuluyorsunuz.

27 Ağustos’ta Merkür Terazi burcunda geçiş yapıyor. Terazi enerjisi size çok iyi gelir. Merkürün geçişi ile birlikte zihinsel olarak rahat bir akış olur.  İlişkileriniz, evlilik kararınız veya evliliğiniz, iş bağlantılarınız veya iş arama süreciniz, işlerinizi halletme biçiminiz de dahil olmak üzere biraz daha planlı ve rahat hissederisiniz.

Size sağlıklı ve huzurlu bir Ağustos dilerim.

Oğlak ve Yükselen Oğlak   

31 Temmuzda Kova burcunda gerçekleşen Dolunay enerjisi ile giriyoruz Ağustos ayına.  Kova burcu haritanızda maddi ve manevi kaynaklarınızı sembolize ediyor. Bu alanda gerçekleşen Dolunay ise zihninizde bu konuların önemli olduğunu gösteriyor. Nelere sahibim, sahip olduğum şeyler yaşamımda beni ne kadar tatmin ediyor dediniz. Aslan burcunda bulunan Gezegenler ise banka, finans, ödemeler, alacak verecek konuları gibi konularda hareketlilik getiriyor yaşamınıza.  Ailenizden gelecek desteklerin, eş veya ortaklıklarınızdan sağlayabileceğiniz kazançların, veya onların parasal konularındaki hareketliliğin de yüksek olduğu bir süreç. Jüpiter son 1 yıldır ekonominizi düzenleyebileceğiniz, şans ve fırsatlar ile karşılaştırdı sizleri. Şans gezegeni olan Jüpiter, miras, eş veya aile kazançlarının olumlu etkilenmesi, finansal konularda şanslı olabileceğiniz bir dönem yaşattı size. Fakat 11 Ağustosta burç değiştirmeden önce ise sizi biraz yordu ve biraz daha yoracak.  Bunu Temmuz son hafta itibari ile yoğun hissettiniz aslında. Jüpiter ve Satürn arasında gerçekleşen dik açı, beklediğiniz gelirlerin belki durması, belki ertelenmesi, belki vergi gibi ödemelerinizin olması, beklenmedik harcamaların bütçenizde beklenmedik bir gidere neden olmasına sebep olmuş gibi. Şimdi bu Dolunay ise bu konularda önemli oluyor. Gelir ve gider dengeniz, ekonomik olarak  neler yapabileceğiniz önem kazanıyor.

Karşıt bucunuzda ilerleyen Mars ve aynı zamanda burcunuzda bulunan Plüton ile Temmuzda sizi yoran durumlara sebep oldu. ilişkiler alanında gerçekleşen baskılı geçişler, öncelikle sizin yaşamınızda veya eşinizin yaşamında sancılı bir dönem yaşattı size. Evli olmayabilirsiniz, uzun süreli ilişkiniz de olabilir, veya yaşamınızda kimse olmayabilir , bu enerji biraz ilişkileri sorgulama, enerjisini getirdi yaşamınıza. Ben ve karşımdaki kişilerin benden beklentileri dediniz kiminiz, kiminiz de kendi öz değerinizi düşündünüz, yaşam hedeflerinizi yapılandırdınız. Temmuz sizi yordu ve belki fiziksel olarak güçsüz hissettiniz.  Bu enerjiler dağılıyor. Mars Aslan geçişi sonrası maddi destekler tekrar gündemde olur ve kazançlar konusunda hareketlilik artar sevgili Oğlaklar. Ortak kazanımlara önem veriyorsunuz zaten bir süredir.

Burcunuzun yönetici gezegen Satürn 2 Ağustosta düz pozisyona geçiyor. Yaklaşık 4 Aydır Retro olan bu gezegenin düz pozisyona geçişi sizin de enerjinizi arttıracaktır.  Yapı kurma arzunuz, karar verme mekanizmanız güçlenir. Siz güç kazanırsınız. Özellikle Jüpiterin 11 Ağustosta Başak burcuna geçişi ile Satürn arasındaki dik açı dağılır ve bu size olumlu yansır.  Dolayısı ile Ağustos ilk 2 hafta ile son 2 haftası arasındaki enerjiler de değişir.

8 Ağustosta Merkür ve 11 Ağustosta da Jüpiter Başak burcuna geçiş yapacaklar. Başak sizler için dost burç ve dolayısı ile dost enerjiler almaya başlarsınız. Eğitim, seyahat, fikirsel olarak netlik kazanmak, kendinizi anlamak, ifade etmek, iç endişe ve korkularınızdan arınmak kurtulmak. Gücünüzü yeniden kazanmak bu geçişlerde mümkün.

12 Ağustos tarihinde Merkür ve Neptün arasında yaşanacak karşıtlık olarak. Balık burcunda seyahat eden Neptün karşına geçiş yapan Merkür, iletişim konuları, seyahat ve yaşamınızdaki hareketlilik konusunda çalışacaklar. Fakat bu karşıtlık ile birlikte günlük rutininiz ve temponuzda bazı değişim kararları da aldırabilirler. İdeal olanı istiyorsunuz. Zihninizde idealize ettiğiniz bir durumu yaşamınıza uyarlamak istiyorsunuz. Önce hayal ile başlar aslında herşey. İstemek ve sonra yaşama geçirmek. Hayaller gezegeni Neptün ile Merkür karşıtlığı ise hayallerinizi yaşamınıza geçirme arzunuzu gösteriyor.  Burcunuzda bir Plüton var sevgili Oğlaklar,  Merkür ilerledikçe Plüton ile nefis bir açıda olacak. İşte Ağustos 2.yarı bu destek ve güçle daha kararlı ve net olursunuz. Seyahatler geliyor bi de size. Merkür sizi gezdirir, uzaklara götürebilir.

14 Ağustos Aslan burcunda bir Yeni Ay olacak. Kaynaklarınızda güzel gelişmeler, sürprizler, yenilenme getirir. 15 Ağustosta Güneş ve Venüs kavuşumu ile birlikte ekonomik olarak pozitif gelişmelere açık olabilirsiniz. Sürpriz destekler bekleyebilirsiniz. Ağustos ilk hafta sizi zorlayan ekonominiz, ay ortalarında değişir. Kaynakları birleştirebilirsiniz, evet ortaklık kurabilirsiniz. Ortak bir projeden gelir elde edebilirsiniz. Evlilikte bir ortaklıktır, gelirler birleşir. Belki de böyle bir durum gerçekleşir kiminiz içinde.

Venüs Retrosu etkin Ağustosta. Kaynaklar alanınıza yeniden döndü. Kaçırdığınız bir fırsatı getirebilir, maddi kazançlar sağlayabileceğiniz enerjiler devrede olur.

23 Ağustosta Güneş Başak burcunda geçiş yapıyor.  Güneş’in Başak yolculuğu size çok çok iyi gelecek. Rahatlamış hissettirecek.  29 Ağustosta ise Dolunay olacak Balık burcunda. Başak ve Balık aksındaki bu Dolunay kararlar, iletişim, eğitim, zihinsel olarak yenilenme, kendinizi ifade, kontrol etme ve kontrolü bırakma, beklentileriniz tüm bu konularda etkili.  Yaşamınızda gelişim sağlayacağınız olumlu ve pozitif yenilikler katabileceğiniz süreç zaten Jüpiter Başak enerjisi ile 1 yıl boyunca sizleri destekleyecek. Bu dolunay ise bir karar alırsınız kim bilir. Bu karar size uzun vadede fayda getirebilir. Siz bir Oğlaksınız, dolayısı ile gereksiz hayeller kurmazsınız ama bu Dolunayda biraz hayaller de devrede, belki de biraz hayal kurmalısınız. Yıldızlar hayal et ve yaşamına kat diyor olabilirler.

Ay sonu ayrıca trafikte, yollarda ve yolculuklarda dikkat edin, eşyalarınızı bir yerlerde unutmayın.

27 Ağustos’ta Merkür Terazi burcunda geçiş yapıyor ve çalışmalarınız hız kazanıyor olur. Merkür haritanızın en tepe noktasına yerleşiyorsa, iş yaşamınıza hareket getirir. Çalışmıyorsanız iş arama konusunda hareketlilik başlar.  Alacağınız kararlar görünür olur.

Size sağlıklı ve huzurlu bir Ağustos dilerim.

Kova ve Yükselen Kova   

31 Temmuzda Kova burcunda gerçekleşen Dolunay enerjisi ile giriyoruz Ağustos ayına. Burcunuzda gerçekleşen Dolunay ile biraz tedirgin ve gergin hissedebilirsiniz. Aynı zamanda Dolunay netleşme, fark etme zamanlarıdır. Bu Dolunay ise sizin bir şeyi fark etmenize neden olabilir. Ne istiyorum ben diyebilirsiniz örneğin. Güneş karşıt burcunuz Aslanda, bu aks hareketli. Yani ilişkiniz, ilişkileriniz, ben ve sen dengeniz. Ortak projeleriniz bunlar yaşamınızda önem kazanmış durumda.  Ayrıca bir ortaklık konusu zihninizi kurcalıyor olabilir, bir iş anlaşması ortaklaşa yapılacak konular veya durumlar.  Evliyseniz eşiniz, değilseniz yaşamınızdaki kişinin de değişimini izliyor olabilirsiniz. Onun hayatında önemli durumlar ve konular olabilir. Biraz kendine dönük olduğunu düşünebilirsiniz, ihmal edilmişlik hissi taşıyabilirsiniz. Aynı zamanda ilişkinizi ile ilgili önemli kararlar alabilirsiniz.

Satürn 2 Ağustosta düz pozisyona geçiyor. Yaklaşık 4 Aydır Retro olan bu gezegenin düz pozisyona geçişi ile birlikte iş yaşamınızda temponuz da artıyor sevgili Kovalar. Aslında sorumluluklarınız artıyor. Son 2,5-3 yıldır sizi zorlayan çalışma koşullarına, çok çalışmanıza rağmen hakkettiğinizin emeğin karşılığını tam olarak alamadığınız durumlar yaratmış olabilir. Düz pozisyona geçen Satürn enerjisi ile karşıt burcunuzda ilerleyen Jüpiterin birbirleri ile yapacakları dik açı özellikle Ağustos ilk 2 hafta  biraz daralma, sıkılma veya baskıyı hissetme durumu verecek.  Sorumluluklarınız sizi bunaltsa da bu enerjiler dağılıyor olacak, özellikle Ağustos 2.haftadan sonra.  Siz bir Kova burcusunuz dolayısı ile Satürn söz sahibi bir gezegen. Size yapı kurmanız, zihninizde düşündüğünüz ve netleşemediğiniz durumların da netleşmesi için cevaplar getireceğini gösteriyor. Kazanç arttırımları devrede olacak. Yaşamınızda parasal konular önem kazanıyor olacak sevgili Kovalar. Şimdi ben ve beklentilerim diyorsunuz, Ağustos 2.yarı sonrası ise finansal konular önem kazanıyor. Bu yüzden şu sıralar yapacağınız anlaşmalar, düşünceleriniz, beklentileriniz bunların alt yapısında kaynaklar ve finansal konular var.

Satürn Eylül ortalarında Yay burcuna geçiş yapacak, size fırsat getirecek olumlu bir dönemi başlatacak.   Ama şu anda enerjisi sizi zorluyor. Yapmak istediklerinizden ziyade, yapmak zorunda olduklarınıza çekiyor sizi.  Aynı zamanda Dolunay enerjisi ile özgürlüğünüz öne çıkıyor ama sorumluluklarınızın da bu özgürlüğü bastırdığını hissettiriyor.  Günlük tempo ve rutin adına hareketlilik devredeydi özellike Temmuzda, rutin değişimi, belki kiminizin sağlık ile ilgili konuları. Hareketllik dağılıyor Ağustosta, alıştığınız düzendesiniz. 8 Ağustosta Mars karşıt burcunuza geçiş yapıyor ikili ilişkilerinize tekrar vurgu geliyor, önem kazanıyor. Beklentileriniz, eşinizin yaşamındaki beklentileri önem kazanır.

Aynı zamanda rekabet gerektiren durumlara çekilebilirsiniz.

8 Ağustosta Merkür Başak burcuna geçiş yapıyor. Karşıt burcunuzda ilerleyen Jüpiter’de 11 Ağustosta  burç değiştirmeye hazırlanıyor. Jüpiter şans ve fırsat gezegenidir. Başak burcuna geçiş yaptığında ise ortak kazanımlar konusunda şans verecek. Merkür’de bu konuda sizi desteklemeye başlayacak. Gelirler ve giderler konusu fazlası ile önemli olacak. Bu yüzden aya girişimiz ile birlikte gezegenlerin ne söylediğini iyi analiz etmeliyiz, kazanç arttırımı için uğraştığınız konular, karşınızdaki kişiler, onlardan ne kadar fayda sağlayabileceğiniz. Ortak bir proje içinde olma arzunuz, yeni bir anlaşma veya yeni bir oluşum içinde olma arzunuzun alt yapısını hazırlıyor gibisiniz.

12 Ağustos tarihinde Merkür ve Neptün arasında yaşanacak karşıtlık ile yatırımlar konusunda dikkatli olmalısınız. Beklediğiniz gelirlerde gecikmeye neden olabilir. Gelen ve giden para alanı fazlası ile aktif olur. İşiniz içinde finansal konuları içeriyorsa, örneğin finansçı, bankacı, muhasebesi iseniz bu günlerde daha fazla dikkatli olmanızda yarar var. Banka ile ilgili işleriniz, ödemeleriniz, alacak ve verecek konularında daha dikkatli olmaya önem vermelisiniz.  Kazançlarınızı arttırmak adına dediğim gibi 1 yıl boyunca şanslı fırsatlara açık yapacak sizleri Jüpiter ama Neptün ile Merkür ve Jüpiterin yapacakları karşıtlıklar ise hareketli bir finansal döneme gireceğinizi gösteriyor.

14 Ağustos Aslan burcunda bir Yeni Ay olacak. 15 Ağustosta Güneş ve Venüs kavuşumu gerçekleşiyor Aslan burcunda. Bu kiminize önemli bir ilişki kararı aldıracak. Evlilik teklifi alabilirsiniz, veya yapabilirsiniz. İlişkilerden beklentileriniz de aynı şekilde yüksek. Ayın büyük bir çoğunluğu ben ve sen dengenizde dikkatiniz. Venüs size sürpriz ve yüzünüzü güldürecek şans ve pozitif haberler getirebilir.

Ay ortalarında Merkür’ün Plütondan alacağı destek harika. En çok da gelirler konusunda sevindirir.  15 Ağustos bu konuda gayet destekleyici bir gün. Dediğim gibi Ağustosun ilk 2 haftası ile son 2 haftası arasında birçok enerji değişiyor. Kazançlardan yana şans gelirken, size bir anlaşma ve teklifde gelebilir. Ortaklık, ortak kazanımlar, kazançları birleştirmek tüm bu etkiler devrede açıkçası.

23 Ağustosta Güneş Başak burcunda geçiş yapıyor.  Geçiş yapar yapmaz ise Jüpiter ile kavuşum yapacak, hem de kazançlar alanınızda. Parasal destekler, kazançlar şanslı fırsatlar devrede.  Şunu bilmelisiniz, Akrep burcunda bulunan Satürn haritanızın en tepe noktasında. Bu yapı kurma, sorumluluk alma, sizden beklenen sorumlulukları yerine getirmeniz gerektiğini gösteriyor. Ve Başak burcuna geçiş yapan tüm gezegenler ise sırası ile Satürn ile zorlu açı yaparak geçiş yapacaklar. Tüm bunlar sizin yakalayacağınız her bir fırsatın alt yapısında emek olduğunu, sizi zorladığını, fedakarlık yaptığınızı ve belki de gerçekten beklediğinizi gösteriyor.  Jüpiter ve Güneşin kavuşum yapacakları Ağustos son hafta, parasal konulardaki şansınız artar. Fakat 29 Ağustosta Balık ve Başak aksında yaşanacak Dolunay ile buradaki şansı nasıl değerlendireceğiniz de teste tabi olur. Evet bir şans gelir ve siz bu şansı nasıl değerlendirirsiniz, yatırımlarınızı nasıl organize edersiniz bunlar önem kazanır. Risk almamalısınız. Daha gerçekçi ve net kararlar vermelisiniz.

27 Ağustos’ta Merkür Terazi burcunda geçiş yapıyor. Bu geçiş zihinsel olarak sizi destekler. Daha akılcı olursunuz. Dolunay enerjisinde ise Merkürün Terazi burcunda olması sizin için güzel. Hatta ay sonunda sürpriz bir tatil fırsatı dahi yakalayabilirsiniz.

Size sağlıklı ve huzurlu bir Ağustos dilerim.

Balık ve Yükselen Balık    

31 Temmuzda Kova burcunda gerçekleşen Dolunay enerjisi ile giriyoruz Ağustos ayına. Haritanızda dolunayın gerçekleştiği alan ise belki de kontrol edemediğiniz hareketliliğin yaşamınızda sizi yorması, güçsüz hissettirmesi, enerjisinizi aşağı çekmesi ile ilgili. Evet yüksek bir tempo içinde gibisiniz, bu dolunay ise bu tempodan uzaklaşma enerjisi içindesiniz. Gerçek ihtiyacınız düzen arzusu, fakat şu dönem ise fazlası ile meşgulsunuz.  Günlük tempo ve rutininizdeki hareketliliği yükselten bir durumda yarım kalmış işlerinizin yoğunluğu gibi sevgili Balıklar. Bazı konuları tekrar ele almanız gerekiyor gibi. Çalışmalarınızın emeğini alabildiğiz bir süreçtesiniz bunun altını çiziyorum. Yani evet yoğunum ama emeğimin karşılığını da alıyorum dediğiniz durumlar var.

Satürn 2 Ağustosta düz pozisyona geçiyor. Yaklaşık 4 Aydır Retro olan bu gezegenin düz pozisyona geçişi ile birlikte yaşamınızdaki beklentileriniz, aynı zamada arkadaş çevreniz ve bu alanda kurduğunuz yapının sağlamlığı önem kazanıyor. Temmuz bu alanda yaşanan zorlu enerjileri içinde barındırıyordu. Dostlarınız, yaşam hedefleriniz, umutlarınız ve ümitleriniz, aşk ilişkiniz fazlası ile strese açıktı.  Mars ve Satürn arasındaki olumlu görünüm ile aşk ve ilişkiler konusunda da daha rahatsınız bu ay.   Temmuzda ilişkiler aksınızda yaşanan gerginliklerin dağıldığı zamanlardasınız.

Evet, Ağustos ayı enerjiside temponuz ve ilişkileriniz önemli. 8 Ağustosta Marsın da Aslan burcuna geçişi ile birlikte temponuzda yaşadığınız hareketlilik artıyor. 8 Ağustosta Merkür ise karşıt burcunuza geçiyor ve ilişkileriniz için önemli bir süreci başlatıyor. Başlatıyor diyorum çünkü, 11 Ağustosta Jüpiter Başak yolcuğu başlıyor. Yaklaşık 1 yıl boyunca Başak burcunda seyahat edecek olan Jüpiter ise size ilişkiler adına önemli başlangıçlar yaptırabilir.

Ben ve sen dengeniz önem kazanır ve siz yaşamınızda önemli olacak bir konuda karar alırsınız. İlk etkiler yani tohumlar Ağustos ayında atılıyor sevgili Balıklar.  Burcunuza seyahat eden bir Neptün var. Neptün yaşam felsefesi olarak, huzur ve sukünet arzusunu yaşamınıza çekmek istediğinizi gösteriyor. Ne isteyip istemediğiniz konusunda belki de fazla net olamadığınızı anlatıyor aynı zamanda. Maneviyat duygunuzun arttığı süreç uzun zamandır devrede zaten. Karşıt burcunuza geçiş yapacak olan gezegenler ise ilişkilerinizin önemli olabileceği bir süreci tetikliyor olacak.  Maneviyat duygunuzu arttıracaklar, aynı zamanda yaşamınıza da aksiyon getirecekler. Ay düğümleri de burcunuza geçişe hazırlanıyor. Sonbaharda etkili olacak bu geçiş, aynı zamanda Satürn’ün Eylülde Yay burcuna geçmesi ve Jüpiterin de tam karşınızda seyahat etmesi yaşam sahnenizde birçok şeyin değişmeye başladığını gösteriyor. Yavaş yavaş hissediyorsunuz aslında bunların alt yapısının oluştuğunu. Ağustos ise tam olarak tohumların ekildiği zamanlar.

12 Ağustos tarihinde Merkür ve Neptün arasında karşıtlık enerjisi olacak. Merkür haritanızda yuvanızı yönetiyor, aynı zamanda ilişkilerinizi.  Bu belirttiğim konuları kapsayan durumlar devrede olurken, çok sağduyulu hissetmeyebilirsiniz kendinizi. Sizi bir karara veya sonuca bağlayan baskı yaşayabilirsiniz. Sakin ve sukünetli olmak fayda sağlayacaktır. Beklentileriniz ile gerçekleşenler canınızı sıkmasın. Bir durup düşünün, karşınızdaki kişilerin penceresinden bakmaya çalışın.

14 Ağustos Aslan burcunda bir Yeni Ay olacak. 15 Ağustosta Güneş ve Venüs kavuşumu gerçekleşiyor Aslan burcunda. Tempo ve tempo diyorum. Başta da dediğim gibi, yaşamınızda tempo harektli, yenilik kararı veya yeni bir ortam içinde olma durumu hali ile bu ay gerçekten önem kazanıyor.

Ay ortalarında Merkür’ün Plütondan alacağı destek özellikle 15 Ağustos civarlarında daha rahat hissetmenize neden olacak.  Bu göstergeler aslında başta üzerinizde ağırlık hissettirecek bir durumun sonrasında aslında olumlu olabileceği bir etki gibi. Önce itiraz edeceğiniz bir durum belki de aslında düşündükçe olumlu olabilirliği gibi.  Venüs ve Uransü arasında gerçekleşecek olan olumlu etki ise 18 Ağustosta hissediliyor olacak. Parasal konularda şans, iletişimde yeniliik, farklı bakış açısı ile yeniden yorumlamak anlamında bu pozitif etki. Aslında sizi zorlayan temponuz, bir süre sonra fırsat getiriyor gibi, yoruldum ama buna değdi diyor olabilirsiniz.

23 Ağustosta Güneş Başak burcunda geçiş yapıyor.  Evet, karşıt burcunuza gezegenler sırası ile geçiyor. 1 Ay boyunca Başak burcunda seyahat edecek olan Güneş ile olarak Jüpiter ile kavuşuyor. Güneş ve Jüpiter kavuşumları genişleme arzusunu anlatırlar. Şanslı bir görünümdür, aşk konusunda şanslı yapacakları sizi de. İlişkiler adına önemli kararlar alabilirsiniz. Karşınızdaki kişilerin beklentileri artıyor bunu bilmelisiniz. Sizinde yaşamınızda yeni bir sahne başlıyor aslında. Bu kavuşum ile sizde bunu yaşamınızda kabul edebilirsiniz. Kiminiz de bir ortaklık teklifine açık olabilirsiniz. seyhatler konusunda şanslı olabilirsiniz. Rutininizdeki hareketliliğin yüksel olduğu bu Ağustos içine çok fazla şey sığdırıyorsunuz. 29 Ağustos ise burcunuzda bir Dolunay olacak. Bu Dolunay enerjisinde Neptün ve Jüpiter de devrede.  Ben ve hayallerim, arzu ve isteklerim derken, sorumluluk almak ve karşınızdaki kişilerinde önceliklerini fark ediyorsunuz.

Kararlarınızın daha net olabileceği ama sizin dalgınlıklara daha açık olduğunuz dönem aynı zamanda.

27 Ağustos’ta Merkür Terazi burcunda geçiş yapıyor. Bu alanda uzunca bir süre de kalacak bilginiz olsun, hatta retrosu olacak. Maddi kazançlar alanınız sizin, parasal konular yatırımlar. Bir teklif anlaşma ve ortak projelerde olmaya açıksınız.  Yatırımlarınız ve ortak gelirleriniz önem kazanıyor olacak.

Bu ay ise teklifler, yeni başlangıçlar, rutininizdeki hareketlilik ve ortak kararlar ay genelinde önem kazanıyor.

Size sağlıklı ve huzurlu bir Ağustos dilerim.

Sevgilerimle

Berna Atay