Thursday, 17/8/2017 UTC+3
Berna Atay | Kişisel Web Sayfası
Berna Atay | Kişisel Web Sayfası

25 Mayıs 2017 – İkizler Burcunda YeniAy

25 Mayıs 2017 – İkizler Burcunda YeniAy

 

 

İkizler burcunda YeniAy!

25 Mayıs saat 22:45’te İkizler burcunun 4 derecesinde YeniAy doğacak.

Ay yeniay öncesinde Balzamik dediğimiz Faz’dadır.  Balzamik faz tamamlanma ve sonlanma, Yeniay ise yenilenme ve başlangıçları anlatır.

Yeniay’lara bu perspektiften baktığımızda Ay bir şeyi tamamlar ve bitirir. Yeniay ile birlikte doğar ve 1 aylık yolculuğunda ise doğdugu burç konuları ile enerji saçar.

Ay ışığı yansıtandır.

25 Mayıs saat 22:45’te 4 Derece İkizlerde doğacak olan Ay bu 1 ay boyunca İkizler ile ilgili konuların yaşamımızda etkili olacağını anlatmaktadır.

Nedir İkizler teması, enerjisi?

Merkür tarafından yönetilen bu burç, mantıklı olan ile ilgilidir, meraklıdır ve araştırmacıdır. İletişim gezegenidir Merkür, ticareti, eğitimi, öğrenmeyi, bilgiyi paylaşmayı anlatır. Yazmak, konuşmak, reklam-pazarlama, yakın akrabalar, kardeşler, yolculukları da anlatmaktadır.

Bir hava elementi burçtan bahsediyoruz ve aynı zamanda bu burç değişken nitelik taşıyor.  Hava elementi ; iletişimi ve objektif bakışı, meraklı olmayı, fikir alış verişinde bulunmayı.  Değişken nitelik ;   çok yönlülüğü, kolay adaptasyonu, hareketi anlatıyor.

Ay’ın İkizler burcunda doğuşu, İkizler’den aldığı ışığı yansıtacağını, İkizlerenerjisi ile hareket edeceğini düşünürsek bir sonraki Yeniay’a kadar yaşamımızda bol iletişim, çok yönlülük, meraklı ve araştırmacı hareket etmek, adaptasyon sağlamak durumunda kalacağımız olaylar ile karşılaşmak, çok yönlü olmanın ve objektif bakabilmenin önemli olması, seyahat ve yolculuklar konusunda hareketliliklerin artması,  eğitim yolu ile yeni bilgiler öğrenmek ve bunlardan faydalar sağlamak isteyebileceğimizi söyleyebilirim.

Yeniay İkizler burcunun 4 derecesinde ve bu derecenin sabian sembolü ise ; Harekete geçmeye çağıran devrimci bir dergi!

Haberleşme ve iletişim organlarını ilgilendirebilecek bir yeniay’dan bahsediyoruz ve sembolün de anlattığı gibi belki bu yeniay ile birlikte yeni bir yayın kuruluşu, bir dergi de doğabilir.

Yeniay İkizlerde ve yöneticisi Merkürün durumu tabii önemli.  Merkür Boğa burcunda ağır karar almayı anlatır. Yavaşlar, emin adımlar atmak ister. Oğlak burcundaki Plütona destek bir açıya doğru ilerleyen Merkür ise gösteriyor ki; parlak fikirlerimizi sağlam zemine oturtmak istiyoruz.

Bir yanımız harekete geçmek, bir yanımız ise doğru platformu oluşturma çabasında.  Yeniay derecesinde Oğlak yükseliyor! Yeniay eğlence, hobiler ve yaşamın keyifli konularını anlatan alanda gerçekleşiyor.   Keyif alacağımız konulara ilgi artarken, sorumluluk bilincimizin de devrede olduğunu anlatıyor.

Mars ve Satürn arasındaki karşıtlık etkili ;  Birbiri ile zıt prensipte hareket eden bu 2 gezegenin karşıtlık yaptığı dönemlerde, ilerleme ve yavaşlama dikkat çeker.  Yaptığımız işlerde, alacağımız kararlarda titiz olmak durumundayız, acele ile yapacağımız işler sonuç getirmeyebilir.  Gelişime, vizyona önem vermeli ama abartmamalıyız.  Doğru hedefi bulmalıyız, bu dönem birden fazla şeye ilgi duyabiliriz.  Eğer gecikme ve engellenmeler ile karşılaşıyorsak farklı açılardan bakmamız gereken şeyler olduğunu bilmeliyiz.

Yeni ve parlak fikirleri, sağlam zemin oluşturabileceğimiz şekilde hayatımıza entegre edebilmemiz gereken dönem…

Koç ve Yükselen Koç ; Bu yeniay seyahat ve iletişim konularına vurgu yapıyor.  Yönetici Merkür ise yapılacak girişimlerde ekonominin önemine vurgu yapmakta.  Alınacak kararlar, finansal olarak sizi zorlamamalı.  Yönetici gezegeniniz Mars’ın Satürn ile yaptığı karşıtlık gecikmelere neden olabilir.  Geciken konularınız her ne ise demekki farklı bir çerçeveden bakmanız gerekecek.

Boğa ve Yükselen Boğa ; Bu yeniay kaynaklar, para ve finans, maddi ve manevi konularınızı ilgilendiriyor.  Kazançlarınızda yenilikler dikkat çekebilir.  Gider ve gelir dengenizin hareketli olduğu bir dönemden geçiyor olabilirsiniz.  Bu anlamda beklediğiniz finansal destekler karşılığını bulamayabilir. Farklı bir açıdan bakmalısınız.  Harcamalarda dikkatli olmalısınız.

İkizler ve Yükselen İkizler ;  Bu yeniay burcunuzda gerçekleşiyor ve kendiniz ile ilgili istediğiniz yenilikler var.  Evlilik ve ortaklıklar ile ilgili konular öne çıkıyor.  İlişkilerinizde istediğiniz yenilik ve/veya başlangıçlar için bazı gecikmelere açık olabileceğinizi bilmelisiniz.  Beklentilerinizi özellikle ilişkiler ile ilgili olan konularda tekrar gözden geçirmelisiniz. İmajınızda bir yenilik isteyebilirsiniz.

Yengeç ve Yükselen Yengeç  ; Bu yeniay iç dünyanız ile son derece ilişkili! Ruhsal ve manevi desteğe ihtiyacınız olabilir.  Genel yaşamınızda değiştirmek istediğiniz şartlarınıza odaklandığınız bir süreç içinde olabilirsiniz.  İçgüdüler ile hareket etmek yerine şartları kollamak daha faydalı olacaktır. Bazı alışkanlıklarınızı gözden geçirebilirsiniz. Yeni farkındalıklar yaşayabilirsiniz.  Sağlığınız ile ilgilenmek ve dinlenmek, kendinize zaman yaratmak istediğiniz bir dönemdesiniz.

Aslan ve Yükselen Aslan ; Bu yeniay sosyal çevre, birlikte hareket etmeye alışık olduğunuz gruplar ile ilgili alanda gerçekleşiyor.  Yeni ve farklı bir çevre içinde olabilirsiniz.  İş ve/veya eğitim sebebi ile yeni ve farklı gruplar ile birlikte olmak size farklı bakış açıları getirebilir.  Umutlar ve beklentiler alanı sizin için İkizler.  Yeni umutlar, yeni beklentiler içinde olmanız söz konusu. Bazı fikirleriniz kariyerden elde ettiğiniz gelirlerinize olumlu destek olabilir.  Merkür iş ve kariyer konularına odaklandığınız bir dönemde olduğunuzu gösteriyor.

Başak ve Yükselen Başak ;  Bu yeniay kariyer alanınızda doğuyor.  Toplumsal statü, kariyer ve hedefler, geleceğe dair temeller atmak öne çıkıyor. İş temponuzu hareketlendirecek, yeni bağlantılar içinde olabilecek bir dönemdesiniz.  Belki yaşadığınız bir baskı neticesinde parlak fikirler ile yeni girişim arzunuz devrede olabilir.  Kariyer hedefleriniz öne çıkıyor, fakat bir yandan aile ve hayatınızda diğer sorumluluk konularınız da dikkat çekiyor.  Planlı hareket etmelisiniz. Eğitim ve yolculuklar konusu gündeminizde olabilir. iş sebebi ile bir seyahat örneğin.

Terazi ve Yükselen Terazi ; Bu yeniay yolculuklar ve seyahatler alanınızda.  Kiminiz de eğitim ile ilgili bir konuda harekete geçiyorsunuz.  Meraklı ve araştırmacı yanınızı hareketlendirecek bu yeniay aklınızda yapmak istediğiniz ve size fırsat ve fayda getirecek bir vizyon katacak. Belki ekonomik anlamda bazı gecikme ve/veya engellenmeler yaşayabilirsiniz ama her ne olursa olsun bu dönem düşündüğünüz ve size fayda getireceğine inandığınız konuları hayatınıza katmak için başlangıç yapmalısınız.  Hukuksal bir konunun neticelenmesi de gündeminizde olabilir.

Akrep ve Yükselen Akrep ; Bu yeniay ortak kazanımlar, yatırımlar, kredi, vergi, sigorta gibi konuları ilgilendiren alanda gerçekleşiyor.  Eşin gelirleri ile ilgili güzel gelişmeleri de anlatabilir bu yeniay.  Finans ve parayı gündeminize taşıyan bir yeniay’dasınız.  Fakat maddi konularda, yatırım ile ilgili işlerinizde temkinli olmayı unutmamalısınız.  Elinize geçecek toplu bir para olabilir ve/veya gündeminizde!  Yeniay yöneticisi Merkür karşıt burcunuz Boğada, ikili ilişkilerin sizin için önemli olduğu bir dönem ve ortak kazançların.

Yay ve Yükselen Yay ;  Bu yeniay karşıt burcunuzda gerçekleşiyor.  İlişkileriniz de bu yeniay ile birlikte öne çıkıyor.  Ortaklık, evllik, anlaşmalar! İlişkileriniz ile ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Karşınızdaki insanlar hakkında yeni duyumlar, yeni fikirler içinde olabilirsiniz.  burcunuzda gezinen Satürn, yine İkizler burcunda gezinen Mars arasındaki karşıtlık rekabete çekilebileceğinizi de düşündürmekte.

Oğlak ve Yükselen Oğlak ; Bu yeniay genel rutininizde ve çalışma koşullarınızda yeniliklere neden olabilir.  Yenilik arzusunda olabileceğinizi de düşündürebilir. Genel rutininizde istediğiniz bazı değişimler için ve/veya temponuzu yönetebilmek için yeni fikirler içinde olabilirsiniz.  İş görüşmeleri yapabilirsiniz. Çevrenizden destekler alabilirsiniz.  Rutininizde bir yenilik için bir karar verebilirsiniz.  Mars’ın da İkizlerde olması genel olarak yoğun ve strese açık bir dönemde olduğunuzu düşündürmekte.  Sağlığınıza önem vermelisiniz. Bu yeniay ile birlikte sağlık kontrolü için harekete geçebilirsiniz.

Kova ve Yükselen Kova ; Bu yeniay Aşk evinizde doğacak! Bu da romantizm ve aşk konularını tetikliyor.  Kendinize zaman ayırmak, kişisel alanınıza önem vermek, yeni hobiler için harekete geçmek isteyebilirsiniz.  Spor üyeliği vb. Çocuklar konusu öne çıkıyor, eğer ebeveynseniz çocuklarınıza zaman ayırmanız gereken bir dönem.  Onlar için önemli adımlar ve başlangıçlar söz konusu olabilir.  Yaratıcılığınıza, kendinize ve zevk aldığınız konulara yönelme arzusundasınız.

Balık ve Yükselen Balık ; Bu yeniay yuvanızda doğuyor.  Ev, aile yaşamı, alım satım gibi konular, tadilat, yeni eşyalar almak ile ilgili temalar gündeminizde olabilir.  Marsın da yaşam alanınızdan geçiş yaptığı bir dönem.  Bu da evde ve/veya yaşam şeklinizde hem hareketlilik, hem de bir yenilik arzusunu gündeme getirebilir.  İş ve ev yaşamınız arasında denge yaratma arzusu içinde olmak, biraz aileye vakit ayırmak arzusunda olabilirsiniz.  Mars ve Satürn karşıtlığı kariyer-yuva alanınızın önemine vurgu yapmakta.

Sevgilerimle