Thursday, 17/8/2017 UTC+3
Berna Atay | Kişisel Web Sayfası
Berna Atay | Kişisel Web Sayfası

2017 Burç Yorumları

2017 Burç Yorumları

 

 

 

Koç ve Yükselen Koç

2017 sizlere Aşk ve İlişkiler konusunda şans getiriyor. Önemli anlaşmalar yaptığınız ve kararlar aldığınız bir yıldasınız. Özellikle Mayıs sonrası dönemde hayatınıza kadersel olarak girecek kişiler olabilir.  Yıldızlar bu yıl sizi ilişkilerde desteklerken, anne veya baba olmak isteyen Koç’lar için de güzel bir dönem diyebilirim.  Kişisel hedefleriniz ilkbahar döneminde dikkat çekiyor.  Özellikle burcunuzda gerçekleşecek Venüs Retrosu ilkbahar dönemlerinde kendinize dönük olacağınızı, bazı fikirlerinizi gözden geçireceğinizi göstermekte.  Yaz ortası yaşam alanınızda bazı değişimler isteyebilirsiniz.  Eğitim ve kariyer konularında desteklendiğiniz bir yıldasınız.  Sorumluluk gezegeni Satürn sizi eğitim konularında zorlayabilir.  Bu yıl kariyerde bir adım daha ileriye gitmek için kendinizi çok daha fazla zorlayabilirsiniz, yeteneklerinizi gözden geçirebilir, eksik bulduğunuz yanlarınızın üzerine gidebilirsiniz. Yılın son çeyreğinde, ekonomik anlamda avantajlar çok daha dikkat çekmeye başlayacaktır.

Boğa ve Yükselen Boğa

2017 yaşam alanınıza odaklandığınız ve köklü kararlar aldığınız bir yıl. Kiminiz ev hayatınızda bazı değişimlere hazırlanırken, kiminiz de kariyerde önemli hedefler belirlemekte ve değişimler için fırsatlar yakalamaktasınız. Özellikle  iş yaşamınızda kadersel değişimler devrede olabilir. Kariyer değişimi, belki çalışma hayatınızda başka bir sektör arzusu gibi! Sorumluluk gezegeni Satürn maddi konularda temkinli adımlar atmanız gereken bir yılda olduğunuzu göstermekte.  Ortak kazanımlar, eşin gelirleri, banka kredi gibi konularda sorumluluklarınınızın devam edeceği bir yıldasınız. Fakat bu yılın sonunda para yönetimi konusunda önemli tecrübelerde edinmiş olacaksınız.   Sağlık konusunda desteklenmektesiniz. Şans gezegeni Jüpiter genel düzeninizde ve çalışma koşullarınızda sizleri mükafatlandırabilir. Yılın son çeyreğinde İlişkiler konusunda avantajlar devrede olacak.

İkizler ve Yükselen İkizler

2017 ilişkileriniz açısından son derece önemli bir yıl! Bekar İkizler için evlilik kararları gündemde olabilir. Evliyseniz ilişkinize daha derin açıdan bakma dönemindesiniz. 2016 yılından itibaren sorumluluk gezegeni Satürn tarafından zorlanmaktasınız. Bu da hayatlarınızda genel olarak sorumluluk artışına neden olmakta, bu etki 2017’de de devam edecek.  Şans ve fırsat gezegeni Jüpiter kalbi boş İkizler için Aşk fırsatı getirmekte. Bazılarınız için Jüpiter desteği ile Anne-Baba olma şansı gündeminizde olabilir. Satürn sorumluluk artışını gösterirken, bu belki de çocuklar ile ilgili bir sorumluluğu da anlatabilir.   Yaz dönemi itibari ile imzalar, anlaşmalar konusunda kadersel bir dönemdesiniz.  Kiminiz iş ile ilgili konularda, kiminiz de özel hayatınız ile ilgili önemli kararlar alabilir ve bunu resmiyete dökebilirsiniz.  Kararlar alma yılınızdasınız.  Ayrıca 2017 sizlere seyahatler konusunda da şans getirebilir. Özellikle Ağustos dönemi uzak seyahatler gündeminizde olabilir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

2017 maddi konularda atılım yapabileceğiniz bir yıl olacak diyebilirim. Gelirlerinizi arttırmak konusunda önemli şanslar yakalayabileceksiniz.  Yatırımlar, Alım-Satım konuları gündeminizde. Özellikle yaz ayları itibari ile gider ve gelir dengeniz son derece hareletlenecek gibi durmakta.  Satürn iş konularında sizleri biraz zorlamakta, özellikle genel rutininizde ve çalışma ortamınızda istediğiniz ortam ve/veya düzeni sağlamak konusunda zorluklar devam edebilir. Fakat Satürn’ün sorumluluk gezegeni olması iş konularında uzmanlaşmak adına önemli tecrübeler yaşadığınızı göstermekte. Satürn çalışma koşullarınızı zorlaştırabilir, fakat bunun bir mükafatı olacağının da altını çizmek istiyorum. Sizi zorlayan koşulların meyvelerini de toplayabileceksiniz.  Şans gezegeni Jüpiter yuva alanınızda gezinmekte. Ev yaşamınızda bazı yenilikler isteyebilirsiniz. Daha geniş bir ev arzusu örneğin! Yılın son çeyreğinde ise Aşkta güzel zamanlar.

Aslan ve Yükselen Aslan

2017 kendinize önem verdiğiniz bir yıl!  Parlayacak ve dikkat çekeceksiniz.  Mayıs itibari ile Kuzey Ay Düğümü burcunuzda gezinmeye başlayacak ve kiminiz de önemli bir başarıya imza atacaksınız. Kendi önceliklerinizi fark edebileceğiniz bu yıl, hayatınızdaki insanları da gözlemleme şansı yakalayabileceksiniz.   İlişkiler konusundaki dengeler yılın özellikle Bahar ayları sonrasında önemli olacak. Evlilik ile ilgili konular gündeminizde olurken, asıl dikkat çeken ben-sen dengeniz. Sorumluluk gezegeni Satürn burcunuzu desteklemekte, her ne kadar hayatın ciddi ve sorumluluk yüklü olduğunu düşündürse de kiminize çocuk ve kiminize de ciddi Aşk sorumluluğu yüklemekte!  Eğlence tarzınız değişiyor, farklı yeteneklerinizi fark ediyorsunuz.  Şans gezegeni Jüpiter bolca seyahat edebileceğiniz bir yılda olacağınızı göstermekte. Yılın son çeyreğinde ev yaşamınızda değişimler dikkat çekebilir, daha geniş bir ev arzusu duyabilirsiniz, veya taşınma ve yaşam alanınızda yenilikler isteyebilirsiniz.

Başak ve Yükselen Başak

2017 sizlere ruhsal gelişim konusunda destekler getirecek. Kendi iç dünyanıza dönüp, yaşamınızdaki genel düzeniniz de dahil gerçekten neyi istediğinizi fark edebileceksiniz.  Çalışma ortamınız, genel günlük temponuzda bazı değişimler de devrede olabilir.  Hatta çalışma koşullarınızda istediğiniz yenilikleri ve değişimleri 2017 yılında hayatınıza katabilirsiniz. Ağustos dönemi bu konuda son derece dikkat çekecek.  Alışkanlıklarınızı gözden geçirirken, yeni rutinler isteyebilirsiniz. Şans ve fırsat gezegeni Jüpiter Ekim 2017’ye kadar kaynaklar alanınızda. Maddi konularda özellikle Ekim dönemine kadar şansınız son derece yüksek.  Ekim sonrasında Jüpiterin burç değiştirmesi ile seyahat konusunda desteklenmeye başlıyorsunuz. Yılın son çeyreğinde eğitim konusu da sizler için önemli olabilir. Yeni yetenekler geliştirmek isteyebileceğiniz bir dönem olacak özellikle yılın 2.yarısı. Satürn yuva ve ailevi konularda sorumluluk artışına neden olmakta. Ev yaşamınızda bazı değişimleri isteyebilirsiniz. Fakat Satürn’ün etkisi ile bazı gecikmeler ve engellenmeler devrede olabilir.

Terazi ve Yükselen Terazi

2017 sizler için ilerleme ve yapmak istediğiniz atılımlar için önemli şanslar yakalama fırsatları getirecek diyebilirim.  Şans gezegeni Jüpiteri burcunuzda misafir ediyorsunuz, bu da desteklendiğinizi göstermekte.  Çevrenize adınızı daha fazla duyuracak işler içinde olabilirsiniz.  Bahar dönemi ikili ilişkileriniz dikkat çekmekte. Evlilik veya ortaklı işler veya projeleriniz adına değişim ve yenilikler gündeminizde olabilir.  İlişkilerinizdeki dengelerin değişim enerjisi devrede olabilir! Şans yıldızı burcunuzda, dolayısı ile hayatınıza giren ve çıkan insanlar olabilir fakat bazı değişimlerin sizin gelişiminiz için olduğunu da bilmelisiniz.  Sorumluluk gezegeni Satürn çevrenizde değişimlere neden olmakta. 2016 yılında da Yay burcunda olan Satürn, 2017 yılını da Yay burcunda tamamlayacak. Bu etki kardeş veya kuzenler olabilir, yakın akraba ilişkilerinize yansıyan bir mesafe enerjisini anlatmakta. Biraz izole olmak isteyebilirsiniz. Çevrenizdeki insanların sizi zorlaması veya yorması durumu dikkat çekebilir. Bir eğitim konusu gündeminizde gibi!  Yılın son çeyreğinde kazançlar ve kaynak artışı adına destekler başlıyor olacak.

Akrep ve Yükselen Akrep

2017 sizlere iş değişimi veya mevcut iş ortamınızda poziyon veya yer değişimi getirebilir.  Kariyerinize,  genel olarak hedeflerinize odaklandığınız bir yıl olacak sizler için.  Ailevi konularda dikkat çekecek. Özellikle ebeveynleriniz, onların ilişkileri, sizlerin yaşam alanınız ve bu alandaki değişimler bu yılın diğer ana başlıkları.  Şans ve fırsat gezegeni Jüpiter sizlere ruhsal denge, içsel motivasyon sağlamakta, yılın son çeyreğinde ise Jüpiteri burcunuzda misafir etmeye başlıyor olacaksınız.  Özellikle Jüpiterin burcunuza gelişi ile maddi konularda da şansınız artmaya  başlayacak. Fakat öncesinde maddi konularda daha temkinli hareket etmeniz gerekmekte.  Sorumluluk gezegeni Satürn Yay burcunda ve kaynaklar alanınızda gezinmekte.  Aralık sonunda Oğlak burcuna geçiyor olacak. Genel olarak 2016 yılında da hissettiğiniz maddi yükümlülük ve/veya sorumluluk enerjisinin dikkat çektiği konular kaynaklarınız. Dolayısı ile sıkı para politikası bu yıl da devam etmekte. Fakat Jüpiterin burcunuza gelişi ile birlikte nefes almaya başlayacağınızı da söylemeliyim.

Yay ve Yükselen Yay

2017 sizlere bolca seyahat fırsatı getiriyor.  Seyahat etmeyi seven, yeni yerler görmek isteyen ve tekdüze yaşamaktan hoşlanmayan bir burçsunuz. 2017 enerjinizi yükseltecek bir yıl, buradaki seyahatler belki de birçoğunuzu bambaşka bir şehre ve belki de bir ülkeye taşınma arzunuzu bile harekete geçirebilir.  Kiminiz içinde bir eğitim kararı gündeminizde olacak, hatta eğitim sebebi ile yurtdışı seyahatleriniz de artabilir. Bu yıl ticaret ile ilgileniyorsanız yeni bağlantılar içinde olabileceksiniz.  Dava ve duruşmalar, yasal konularınızda da sonuç alabileceğiniz bir 2017 bekliyor sizleri.  Satürn’ü burcunuzda misafir ediyorsunuz, bu da sorumluluk enerjisi demek.  2016 yılından itibaren, siz değişiyor ve bu değişim ile birlikte ilişkilerinizi de gözden geçiriyorsunuz. Kiminiz için evlilik kararı, kiminiz için de sorunlu ilişkilerinizi tamamlama enerjiniz bu yıl da devam edecek. Şans ve fırsat gezegeni Jüpiter çevre desteği aldığınızı göstermekte. Özellikle hayata karşı umutlarınızı yükseltmekte. Yılın son çeyreğinde ise Jüpiterin Akrep burcuna gelişi ile ruhsal anlamda desteklenmeye başlayacaksınız.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

2017 sizler için ekonomik anlamda önemli yenilikler getirebilir. Finans konusu özellikle bahar ayları itibari ile dikkatinizde olacak. Yatırım yapmak isteyebileceğiniz ve önemli şanslar yakalayabileceğiniz bir yıldasınız. Kazançlarınızı arttırmak adına avantajlar yakalarken, miras ve benzeri beklenmedik gelir artışlarınız da devrede olabilir.  Bahar aylarında yaşam alanınız dikkat çekiyor. Ev değiştirmek, tadilat yaptırmak, yuva da bir değişim konusu önem kazanıyor. Yaşam alanınızı yeniliyorsunuz, bu değişim belki de bir ev alma konusunu anlatmakta. Yönetici gezegeniniz Satürn yay burcunda ve bu biraz endişeli ve kaygılı hissetmenize neden olabilir. Sağlığınıza önem vermeniz gereken bir yıldasınız.   Şans ve fırsat gezegeni Jüpiter haritanızın en tepe noktasında geziniyor. İş yaşamınızda değişimlere açık bir yıldasınız. Yeni iş imkanları ve/veya iş hayatınızda önemli hedefler belirleme zamanı sizler için. Bazı Oğlaklar iş değişimi yaşayabilirsiniz. Jüpiter şansı anlatır, fakat burcunuza yapacağı etki ile belki de beklenmedik değişimler de devrede olabilir.   2017 size kiminize ev yaşamınızda, kiminize de iş hayatınızda yapmak istediğiniz değişimler için fırsat getirecek.

Kova ve Yükselen Kova

2017’de burcunuzda tutulmalar olacak ve Ay Düğümlerinin burcunuza gelişi ile kadersel temalar dikkat çekecek.  Bekar Kovalar için evlilik kararı gündeminizde olabilir. Özellikle bahar itibari ile gündeminize ilişkiler oturacak diyebilirim. Karşınızdaki insanların beklentileri değişebilir, ilişki dinanizminizde yenilikler gündeminizde olabilir. Bazı kararlarınızı gözden geçirirken, yaşamınızdaki bir çok konu için yeniden planlama ve yeniden yapılandırma  fırsatı da bulabileceksiniz.  Şans ve fırsat gezegeni Jüpiter Ekim’e kadar burcunuzu desteklerken, seyahatler konusunda   şansınızı arttıracak. Önemli şanslar yakalayabileceğinizi söyleyebilirim, vizyon ve gelecek adına destekler yılın genelinde sizinle.  Satürn sorumluluk gezegeni olarak çevre ilişkilerinizi anlatan alanda gezinmekte. Bu da bir çevre değişimi enerjisini gösterebilir. Belki bir ortam değişimi, ya da bulunduğunuz çevrede yenilikler gündeminizde olacak diyebilirim. Bazı arkadaşlıklarınızı gözden geçirdiğiniz bir yıl olacak.  Bahar aylarında yakın çevre, kardeş veya akrabalarınız ile ilgili konular önemli olacak.

Balık ve Yükselen Balık

2017 size rutininizde ve genel düzeninizde istediğiniz ve arzu ettiğiniz ortamı sağlamanıza destek olacak. Özellikle Yaz sonrası genel düzeninize çok daha fazla odaklanıyorsunuz.  Sorumluluk gezegeni Satürn haritanızın en tepe noktasında. Bu da iş hayatınız ile ilgili konularda  ve genel  hedeflerinizi hayata geçirirken gecikmeler, ertelenmeler yaşayabileceğinizi göstermekte.  Kariyer konusunda sorumluluk enerjisi, kendinizi tam istediğiniz ölçüde göstermek konusunda zorluklar bu yıl devam etse de, yıldızlar 2016da yaptığınız emeklerinizin karşılığını verecek sizlere. Ekonomik dengeleriniz bahar ayında önemli. Özellikle Mart ve Nisan aylarında ekonomik konularda olacak dikkatleriniz.   Paraya ve gider gelir dengenize Şubat-Nisan döneminde fazlası ile odaklanıyorsunuz. Şans yıldızı Jüpiter beklenmedik kazançlar konusunda şanslı olduğunuzu göstermekte. Özellikle kredi almak konusunda şanslı bir yıl, fakat Jüpiter borcunuzu arttırabilir. Yani sizleri zorlayan bir ödeme yükümlülüğü altına da girebilirsiniz. Ekonominize dikkat etmelisiniz. Yılın son çeyreğinde Jüpiterin Akrep burcuna girişi ile birlikte şansınız artacak.

Şanslı ve fırsat dolu bir yıl dilerim…

Sevgilerimle, Berna Atay